Novakid z tytułem najlepszej platformy ESL dla dzieci w Europie
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
01-402 Warszawa
karolina.kapusta|goodonepr.pl| |karolina.kapusta|goodonepr.pl
+ 48 796 996 211
www.goodonepr.pl
Novakid z tytułem najlepszej platformy ESL dla dzieci w Europie
W badaniu przeprowadzonym od marca do czerwca br. eksperci z firmy konsultingowej i badawczej J'son & Partners opracowali prognozy dotyczące globalnego rynku ESL (English as a Second Language), a także dokonali przeglądu rynku szkół, które nauczają języka angielskiego metodą ESL. W przygotowanym zestawieniu szkoła języka angielskiego Novakid otrzymała najwyższe noty wśród platform ESL dla dzieci, które działają w oparciu o model indywidualnych lekcji z lektorem.
Firma J’son & Partners przeanalizowała w ramach badania “English Language Learning Market, 2021. ESL for Kids: Online-Schools and Trends” ponad 90 globalnych i lokalnych szkół internetowych o różnych modelach biznesowych. Eksperci oszacowali, że do końca 2021 r. globalny rynek nauki ESL online będzie wart 10 miliardów dolarów, a segment edukacji dla dzieci – 3 miliardy dolarów. Warto dodać, że do od stycznia do czerwca 2021 r. z nauki języka angielskiego (zarówno w formie tradycyjnej nauki, jak i dzięki innowacyjnym rozwiązaniom online) skorzystała rekordowa liczba 1,7 miliarda uczniów.
Popularność języka angielskiego w Europie
Według przytoczonego badania Europa to region o najwyższym poziomie znajomości języka angielskiego, w którym około 97 proc. uczniów szkół średnich w Europie uczy się języka angielskiego. To nie tylko efekt zmian społecznych i kulturowych, ale również wieloletniej pracy europejskich instytucji na rzecz promowania wielokulturowości i wielojęzyczności. Z nauki języka angielskiego jako drugiego języka najchętniej korzystają Niemcy, Francja i Rosja, a kraje o najwyższym poziomie znajomości języka angielskiego (ponad 80 proc.) to Norwegia, Dania i Szwecja. Z kolei Rosja, Turcja i Ukraina to państwa, w których językiem angielskim posługuje się jedynie 12-16 proc.
– Praca zdalna, zapotrzebowanie na specjalności STEM (Science, Technology, Engineering, and Mathematics – nauka, technologia, inżynieria, matematyka) w erze cyfrowej oraz studia online na dowolnie wybranej specjalności z perspektywą uzyskania pracy oferowanej przez największe światowe uniwersytety i firmy technologiczne, stymulują rozwój rynku nauki języków obcych. A angielski jest niekwestionowanym faworytem w komunikacji transgranicznej – mówi Svetlana Vodianova, CEO J'son & Partners Consulting.
Wyniki startupu Novakid
W stworzonym raporcie eksperci J’son & Partners skupili się na platformach do nauki języka angielskiego online dla dzieci (0-14 lat), oferujących indywidualne zajęcia z lektorem. Analizie i ocenie poddano internetowe szkoły ESL z 36 krajów europejskich.
Szkoła Novakid, która swoją główną europejską siedzibę ma w Krakowie, zajęła pierwsze miejsce pod względem liczby aktywnych uczniów (na 27 konkurentów), poziomu wykształcenia nauczycieli i doświadczenia lektorów (na 20 konkurentów). Szkoła zajęła drugie miejsce w takich kategoriach, jak ocena nauczycieli wśród uczniów (na 22 konkurentów) oraz zadowolenie nauczycieli (na 22 konkurentów). Ponadto, platforma Novakid zajęła pierwsze miejsce na podstawie opinii klientów w sklepach z aplikacjami (wśród 21 konkurentów), drugie miejsce na podstawie rankingu wyszukiwania w Google Trends oraz pierwsze miejsce na podstawie zmian pozycji w Google Trends w latach 2020-21 (na 40 konkurentów).
– Od początku pandemii covid-19 obserwujemy wzrost popularności zajęć z języka angielskiego online dla dzieci. Liczba użytkowników nadal rośnie i prawdopodobnie będzie wciąż rosła w tempie wykładniczym. To efekt powszechnej dostępności platform edukacyjnych i popularności edukacji zdalnej. Kolejnym głównym czynnikiem napędzającym ten wzrost jest międzynarodowa, niepisana umowa o traktowaniu języka angielskiego jako globalnego, co sprawia, że rodzice chętnie inwestują w naukę języków swoich dzieci, by w przyszłości umożliwić im lepszy start na rynku zawodowym – mówi Max Azarov, założyciel Novakid.
Plusy nauczania online
Światowa popularność wirtualnego uczenia się nie jest zaskoczeniem. Stanowi niedrogą i skuteczną alternatywę dla tradycyjnych szkół językowych i prywatnych tutorów, czyniąc edukację bardziej dostępną dla szerokiego grona osób. Pod wieloma względami edukacja zdalna może być bardziej produktywna niż klasyczna nauka. Badania pokazują, że nauka online jest efektywna i wydajna, ponieważ umożliwia uczniom pracę we własnym tempie i powtórki materiału przez tak długi czas, jak to konieczne. Z kolei nowoczesne narzędzia analityczne, takie jak uczenie maszynowe, służą do monitorowania postępów i pomagają tak personalizować program nauczania, by był skrojony na miarę dla każdego ucznia.
O badaniu
Celem badania “English Language Learning Market, 2021. ESL for Kids: Online-Schools and Trends” była ocena rynku nauki języka angielskiego online na świecie, przegląd głównych trendów i przeszkód na rynku oraz identyfikacja i analiza wiodących internetowych szkół języka angielskiego dla dzieci (w segmencie nauczania w asyście nauczyciela) w całej Europie.
Eksperci przeanalizowali ponad 90 globalnych i lokalnych szkół internetowych o różnych modelach biznesowych i skupili się na segmencie nauczania języka angielskiego online dla dzieci (0-14 lat) z indywidualnym lektorem. Analizy i oceny objęły platformy ESL z 36 krajów europejskich. Podczas badania firma J’son & Partners zebrała i przeanalizowała dane makroekonomiczne, szacunki rynkowe na poziomie krajowym, informacje o przedsiębiorstwach, a także wspierające materiały i źródła publiczne. Analiza obejmowała informacje o firmach, opinie klientów z wielu źródeł, a także opinie międzynarodowych i lokalnych nauczycieli na temat szkół internetowych, w których uczą.
Więcej szczegółów na temat wyników badania można znaleźć tutaj: https://json.tv/en/ict_telecom_analytics_view/english-language-learning-market-2021-esl-for-kids-online-schools-and-trends
Novakid to internetowa platforma edukacyjna ESL (English as a Second Language – angielski jako drugi język), oferująca dzieciom w wieku 4-12 lat indywidualne lekcje z certyfikowanymi native speakerami. Szkoła Novakid jest zarejestrowana w USA i posiada uczniów na całym świecie. Podstawą edukacji na platformie jest komunikacja i metoda pełnego fizycznego reagowania (tzw. total physical response), polegająca na użyciu gestów i mimiki i odpowiadająca tym samym przyswajaniu języka ojczystego. Proces nauczania wzbogacony jest m.in. o wirtualną rzeczywistość i technologie gamingowe. Platforma wykorzystuje też naukę maszynową do tworzenia i personalizacji lekcji dla każdego ucznia.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.