Komunikaty PR

Novakid z tytułem najlepszej platformy ESL dla dzieci w Europie

2021-06-28  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Karolina Kapusta
Good One PR

ul. Edwarda Jelinka 38
01-402 Warszawa
karolina.kapusta|goodonepr.pl| |karolina.kapusta|goodonepr.pl
+ 48 796 996 211
www.goodonepr.pl

Novakid z tytułem najlepszej platformy ESL dla dzieci w Europie

W badaniu przeprowadzonym od marca do czerwca br. eksperci z firmy konsultingowej i badawczej J'son & Partners opracowali prognozy dotyczące globalnego rynku ESL (English as a Second Language), a także dokonali przeglądu rynku szkół, które nauczają języka angielskiego metodą ESL. W przygotowanym zestawieniu szkoła języka angielskiego Novakid otrzymała najwyższe noty wśród platform ESL dla dzieci, które działają w oparciu o model indywidualnych lekcji z lektorem.

Firma J’son & Partners przeanalizowała w ramach badania “English Language Learning Market, 2021. ESL for Kids: Online-Schools and Trends” ponad 90 globalnych i lokalnych szkół internetowych o różnych modelach biznesowych. Eksperci oszacowali, że do końca 2021 r. globalny rynek nauki ESL online będzie wart 10 miliardów dolarów, a segment edukacji dla dzieci – 3 miliardy dolarów. Warto dodać, że do od stycznia do czerwca 2021 r. z nauki języka angielskiego (zarówno w formie tradycyjnej nauki, jak i dzięki innowacyjnym rozwiązaniom online) skorzystała rekordowa liczba 1,7 miliarda uczniów.

Popularność języka angielskiego w Europie

Według przytoczonego badania Europa to region o najwyższym poziomie znajomości języka angielskiego, w którym około 97 proc. uczniów szkół średnich w Europie uczy się języka angielskiego. To nie tylko efekt zmian społecznych i kulturowych, ale również wieloletniej pracy europejskich instytucji na rzecz promowania wielokulturowości i wielojęzyczności. Z nauki języka angielskiego jako drugiego języka najchętniej korzystają Niemcy, Francja i Rosja, a kraje o najwyższym poziomie znajomości języka angielskiego (ponad 80 proc.) to Norwegia, Dania i Szwecja. Z kolei Rosja, Turcja i Ukraina to państwa, w których językiem angielskim posługuje się jedynie 12-16 proc.

– Praca zdalna, zapotrzebowanie na specjalności STEM (Science, Technology, Engineering, and Mathematics – nauka, technologia, inżynieria, matematyka) w erze cyfrowej oraz studia online na dowolnie wybranej specjalności z perspektywą uzyskania pracy oferowanej przez największe światowe uniwersytety i firmy technologiczne, stymulują rozwój rynku nauki języków obcych. A angielski jest niekwestionowanym faworytem w komunikacji transgranicznej – mówi Svetlana Vodianova, CEO J'son & Partners Consulting.

Wyniki startupu Novakid

W stworzonym raporcie eksperci J’son & Partners skupili się na platformach do nauki języka angielskiego online dla dzieci (0-14 lat), oferujących indywidualne zajęcia z lektorem. Analizie i ocenie poddano internetowe szkoły ESL z 36 krajów europejskich.

Szkoła Novakid, która swoją główną europejską siedzibę ma w Krakowie, zajęła pierwsze miejsce pod względem liczby aktywnych uczniów (na 27 konkurentów), poziomu wykształcenia nauczycieli i doświadczenia lektorów (na 20 konkurentów). Szkoła zajęła drugie miejsce w takich kategoriach, jak ocena nauczycieli wśród uczniów (na 22 konkurentów) oraz zadowolenie nauczycieli (na 22 konkurentów). Ponadto, platforma Novakid zajęła pierwsze miejsce na podstawie opinii klientów w sklepach z aplikacjami (wśród 21 konkurentów), drugie miejsce na podstawie rankingu wyszukiwania w Google Trends oraz pierwsze miejsce na podstawie zmian pozycji w Google Trends w latach 2020-21 (na 40 konkurentów).

– Od początku pandemii covid-19 obserwujemy wzrost popularności zajęć z języka angielskiego online dla dzieci. Liczba użytkowników nadal rośnie i prawdopodobnie będzie wciąż rosła w tempie wykładniczym. To efekt powszechnej dostępności platform edukacyjnych i popularności edukacji zdalnej. Kolejnym głównym czynnikiem napędzającym ten wzrost jest międzynarodowa, niepisana umowa o traktowaniu języka angielskiego jako globalnego, co sprawia, że rodzice chętnie inwestują w naukę języków swoich dzieci, by w przyszłości umożliwić im lepszy start na rynku zawodowym – mówi Max Azarov, założyciel Novakid.

Plusy nauczania online

Światowa popularność wirtualnego uczenia się nie jest zaskoczeniem. Stanowi niedrogą i skuteczną alternatywę dla tradycyjnych szkół językowych i prywatnych tutorów, czyniąc edukację bardziej dostępną dla szerokiego grona osób. Pod wieloma względami edukacja zdalna może być bardziej produktywna niż klasyczna nauka. Badania pokazują, że nauka online jest efektywna i wydajna, ponieważ umożliwia uczniom pracę we własnym tempie i powtórki materiału przez tak długi czas, jak to konieczne. Z kolei nowoczesne narzędzia analityczne, takie jak uczenie maszynowe, służą do monitorowania postępów i pomagają tak personalizować program nauczania, by był skrojony na miarę dla każdego ucznia.

O badaniu

Celem badania “English Language Learning Market, 2021. ESL for Kids: Online-Schools and Trends” była ocena rynku nauki języka angielskiego online na świecie, przegląd głównych trendów i przeszkód na rynku oraz identyfikacja i analiza wiodących internetowych szkół języka angielskiego dla dzieci (w segmencie nauczania w asyście nauczyciela) w całej Europie.

Eksperci przeanalizowali ponad 90 globalnych i lokalnych szkół internetowych o różnych modelach biznesowych i skupili się na segmencie nauczania języka angielskiego online dla dzieci (0-14 lat) z indywidualnym lektorem. Analizy i oceny objęły platformy ESL z 36 krajów europejskich. Podczas badania firma J’son & Partners zebrała i przeanalizowała dane makroekonomiczne, szacunki rynkowe na poziomie krajowym, informacje o przedsiębiorstwach, a także wspierające materiały i źródła publiczne. Analiza obejmowała informacje o firmach, opinie klientów z wielu źródeł, a także opinie międzynarodowych i lokalnych nauczycieli na temat szkół internetowych, w których uczą.

Więcej szczegółów na temat wyników badania można znaleźć tutaj: https://json.tv/en/ict_telecom_analytics_view/english-language-learning-market-2021-esl-for-kids-online-schools-and-trends

Novakid to internetowa platforma edukacyjna ESL (English as a Second Language – angielski jako drugi język), oferująca dzieciom w wieku 4-12 lat indywidualne lekcje z certyfikowanymi native speakerami. Szkoła Novakid jest zarejestrowana w USA i posiada uczniów na całym świecie. Podstawą edukacji na platformie jest komunikacja i metoda pełnego fizycznego reagowania (tzw. total physical response), polegająca na użyciu gestów i mimiki i odpowiadająca tym samym przyswajaniu języka ojczystego. Proces nauczania wzbogacony jest m.in. o wirtualną rzeczywistość i technologie gamingowe. Platforma wykorzystuje też naukę maszynową do tworzenia i personalizacji lekcji dla każdego ucznia.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Good One PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Edukacja Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli
2025-06-12 | 03:00

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Sztuczna inteligencja stała się elementem codziennego życia i nie omija edukacji. Dlatego ważny jest rozwój wiedzy i kompetencji nauczycieli i nauczycielek w tym
Edukacja Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
2025-05-21 | 09:00

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów

The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) zaprezentował zaktualizowany sylabus Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA (ang. CGMA Professional Qualification syllabus), który

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.

Bankowość

RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.

Handel

Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.