Komunikaty PR

Nowe rozwiązanie do nauki zdalnej - funkcja Edu od polskiego ClickMeeting

2021-08-30  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Ewa Malicka
Rocket Science

Pływacka 3/2
02-633 Warszawa
ewa.malicka|rocketscience.com.pl| |ewa.malicka|rocketscience.com.pl
781453815
https://www.rocketscience.com.pl/

To odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez użytkowników platformy, które uczyni naukę zdalną bardziej efektywną i zapewni wszystkim poczucie bezpieczeństwa, kluczowe dla skutecznego zdobywania wiedzy.

 

Prowadzenie nauki online, mimo niepewności i bałaganu organizacyjnego, jakie towarzyszyły jej niekiedy podczas wprowadzania, ma wiele zalet, a początkowe trudności i wątpliwości w wielu przypadkach zdołano już zorganizować. Według raportu ClickMeeting, polskiej firmy dostarczającej platformę do webinarów i spotkań online, 56 proc. ankietowanych uważa, że również po zniesieniu wszystkich obostrzeń nauka powinna odbywać się w formie hybrydowej, łączącej tryb stacjonarny i online. Zdaniem 38 proc. ta forma nauki sprawdza się najlepiej ze wszystkich.

 

Wciąż jednak dla niektórych osób nauka za pośrednictwem Internetu wiąże się z dyskomfortem. Nauczycielom i wykładowcom trudniej jest zapanować nad większymi grupami odbiorców, a część słuchaczy ma problem z udostępnianiem wizerunku i widokiem swojego miejsca pracy pozostałym. W odpowiedzi na zapotrzebowanie swoich użytkowników i z myślą o ich wygodzie polski ClickMeeting wprowadza na swojej platformie tryb Edu.

 

Tryb Edu pozwala uczestnikom zajęć skupić się na pracy, a prowadzącym zarządzać grupą

Podczas standardowych zajęć online prowadzący obserwuje wszystkich uczestników spotkania, a ci widzą zarówno jego, jak i swoich kolegów. Zdarza się więc, że słuchacze, nawet bez takiej intencji, rozpraszają się wzajemnie, a wygospodarowanie przestrzeni dla samodzielnej pracy jest trudne. Wielkie zmiany wprowadza tu właśnie tryb Edu, który prowadzący może aktywować w dowolnej chwili bezpośrednio w pokoju wydarzenia. W tym trybie widzi i słyszy wszystkich uczestników spotkania, ale oni widzą i słyszą tylko jego i siebie. Prowadzący może zaprosić wybraną osobę do wypowiedzi - wtedy pozostali będą ją mogli usłyszeć. Każdy może więc czuć się zdecydowanie swobodniej i skupić się w pełni na prezentowanym materiale lub wykonywaniu zadań. Pozwala to wyeliminować wiele problemów, takich jak chaos, zabieranie głosu w niewłaściwych momentach czy przypadkowe udostępnianie treści, które nie powinny być udostępniane. Przełączanie pomiędzy trybem Edu a standardowym trybem jest proste i odbywa się w oknie wydarzenia.

 

Tryb Edu pozwala czuć się bezpiecznie i chroni prywatność użytkowników

Wiele osób niechętnie bierze udział w spotkaniach online ze względu na obawy przed udostępnieniem wizerunku czy pokazywaniem innym swojego otoczenia. Dotyczy to zwłaszcza uczniów, którzy mogą spotykać się np. z niewłaściwymi reakcjami ze strony szkolnych kolegów i koleżanek, ale nie jest także niczym wyjątkowym w starszych grupach wiekowych. Poczucie bezpieczeństwa jest natomiast kluczowe dla skutecznego zdobywania wiedzy. Tryb Edu sprawia, że każdy może czuć się komfortowo, wiedząc, że w trakcie spotkania z podglądu korzysta wyłącznie prowadzący - mówi Dominika Paciorkowska, Dyrektor Zarządzająca w ClickMeeting.

 

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że tryb Edu zapewnia wyższe bezpieczeństwo prywatności użytkowników, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w kontekście nagrywania zajęć czy przeprowadzania w ich trakcie testów i innych form sprawdzania nabytej wiedzy. W nagranym materiale widoczny będzie jedynie prowadzący, słychać też będzie osoby zabierające głos przed całą grupą.

 

Tryb Edu to kolejne narzędzie ułatwiające realizację nauki zdalnej udostępniane przez polski ClickMeeting. Powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez nauczycieli, wykładowców i szkoleniowców korzystających z naszej platformy - mówi Dominika Paciorkowska, Dyrektor Zarządzająca ClickMeeting - Dzięki temu prowadzący może swobodnie kształtować program realizowanych zajęć czy kursów i rozwijać swój warsztat bez konieczności sięgania po dodatkowe oprogramowanie. Coraz więcej osób dostrzega korzyści rozwiązań cyfrowych, dlatego rośnie poparcie dla hybrydowego modelu nauczania i wykorzystanie jego potencjału. Nieustające działania na rzecz rozwoju platformy ClickMeeting i wsparcia jej użytkowników przynoszą efekty, co bardzo nas cieszy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Rocket Science
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać! Biuro prasowe
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które
Edukacja UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
2024-12-28 | 01:00

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany gospodarcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.