Nowe rozwiązanie do nauki zdalnej - funkcja Edu od polskiego ClickMeeting

Ewa Malicka
Rocket Science
Pływacka 3/2
02-633 Warszawa
ewa.malicka|rocketscience.com.pl| |ewa.malicka|rocketscience.com.pl
781453815
https://www.rocketscience.com.pl/
To odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez użytkowników platformy, które uczyni naukę zdalną bardziej efektywną i zapewni wszystkim poczucie bezpieczeństwa, kluczowe dla skutecznego zdobywania wiedzy.
Prowadzenie nauki online, mimo niepewności i bałaganu organizacyjnego, jakie towarzyszyły jej niekiedy podczas wprowadzania, ma wiele zalet, a początkowe trudności i wątpliwości w wielu przypadkach zdołano już zorganizować. Według raportu ClickMeeting, polskiej firmy dostarczającej platformę do webinarów i spotkań online, 56 proc. ankietowanych uważa, że również po zniesieniu wszystkich obostrzeń nauka powinna odbywać się w formie hybrydowej, łączącej tryb stacjonarny i online. Zdaniem 38 proc. ta forma nauki sprawdza się najlepiej ze wszystkich.
Wciąż jednak dla niektórych osób nauka za pośrednictwem Internetu wiąże się z dyskomfortem. Nauczycielom i wykładowcom trudniej jest zapanować nad większymi grupami odbiorców, a część słuchaczy ma problem z udostępnianiem wizerunku i widokiem swojego miejsca pracy pozostałym. W odpowiedzi na zapotrzebowanie swoich użytkowników i z myślą o ich wygodzie polski ClickMeeting wprowadza na swojej platformie tryb Edu.
Tryb Edu pozwala uczestnikom zajęć skupić się na pracy, a prowadzącym zarządzać grupą
Podczas standardowych zajęć online prowadzący obserwuje wszystkich uczestników spotkania, a ci widzą zarówno jego, jak i swoich kolegów. Zdarza się więc, że słuchacze, nawet bez takiej intencji, rozpraszają się wzajemnie, a wygospodarowanie przestrzeni dla samodzielnej pracy jest trudne. Wielkie zmiany wprowadza tu właśnie tryb Edu, który prowadzący może aktywować w dowolnej chwili bezpośrednio w pokoju wydarzenia. W tym trybie widzi i słyszy wszystkich uczestników spotkania, ale oni widzą i słyszą tylko jego i siebie. Prowadzący może zaprosić wybraną osobę do wypowiedzi - wtedy pozostali będą ją mogli usłyszeć. Każdy może więc czuć się zdecydowanie swobodniej i skupić się w pełni na prezentowanym materiale lub wykonywaniu zadań. Pozwala to wyeliminować wiele problemów, takich jak chaos, zabieranie głosu w niewłaściwych momentach czy przypadkowe udostępnianie treści, które nie powinny być udostępniane. Przełączanie pomiędzy trybem Edu a standardowym trybem jest proste i odbywa się w oknie wydarzenia.
Tryb Edu pozwala czuć się bezpiecznie i chroni prywatność użytkowników
Wiele osób niechętnie bierze udział w spotkaniach online ze względu na obawy przed udostępnieniem wizerunku czy pokazywaniem innym swojego otoczenia. Dotyczy to zwłaszcza uczniów, którzy mogą spotykać się np. z niewłaściwymi reakcjami ze strony szkolnych kolegów i koleżanek, ale nie jest także niczym wyjątkowym w starszych grupach wiekowych. Poczucie bezpieczeństwa jest natomiast kluczowe dla skutecznego zdobywania wiedzy. Tryb Edu sprawia, że każdy może czuć się komfortowo, wiedząc, że w trakcie spotkania z podglądu korzysta wyłącznie prowadzący - mówi Dominika Paciorkowska, Dyrektor Zarządzająca w ClickMeeting.
Warto również zwrócić uwagę na fakt, że tryb Edu zapewnia wyższe bezpieczeństwo prywatności użytkowników, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w kontekście nagrywania zajęć czy przeprowadzania w ich trakcie testów i innych form sprawdzania nabytej wiedzy. W nagranym materiale widoczny będzie jedynie prowadzący, słychać też będzie osoby zabierające głos przed całą grupą.
Tryb Edu to kolejne narzędzie ułatwiające realizację nauki zdalnej udostępniane przez polski ClickMeeting. Powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez nauczycieli, wykładowców i szkoleniowców korzystających z naszej platformy - mówi Dominika Paciorkowska, Dyrektor Zarządzająca ClickMeeting - Dzięki temu prowadzący może swobodnie kształtować program realizowanych zajęć czy kursów i rozwijać swój warsztat bez konieczności sięgania po dodatkowe oprogramowanie. Coraz więcej osób dostrzega korzyści rozwiązań cyfrowych, dlatego rośnie poparcie dla hybrydowego modelu nauczania i wykorzystanie jego potencjału. Nieustające działania na rzecz rozwoju platformy ClickMeeting i wsparcia jej użytkowników przynoszą efekty, co bardzo nas cieszy.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.