Komunikaty PR

Nowoczesny biznes w erze informacji: Wykorzystaj potencjał białego wywiadu

2023-09-22  |  06:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Kucia
Infomedia Group Sp. z o.o.

ul. Fredry 6
30-605 Kraków
kkucia|markethub.pl| |kkucia|markethub.pl
+48 795 455 405
https://markethub.pl/

W erze cyfrowej informacji kluczem do sukcesu biznesowego jest posiadanie dostępu do danych najwyższej jakości. Właśnie dlatego OSINT (open-source intelligence), czyli inaczej biały wywiad, stał się nieodłącznym narzędziem w arsenale przedsiębiorstw dążących do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej. OSINT to wykorzystanie ogólnodostępnych źródeł do pozyskiwania danych i informacji, a jego potencjał w biznesie jest ogromny, czasami nawet niezbędny. Warto jednak zaznaczyć, że ogólnodostępne źródła nie zawsze znajdują się poprzez popularną wyszukiwarkę, czasem trzeba wiedzieć gdzie tej informacji szukać.

Weryfikacja podmiotów i osób

Jednym z kluczowych zastosowań OSINT-u jest weryfikacja podmiotów lub osób, niezależnie od tego, czy są to potencjalni kontrahenci, klienci czy pracownicy. Dzięki OSINT-owi można sprawdzić istnienie danego podmiotu oraz to, kto ma prawo go reprezentować. Można także dokładnie zbadać status płatnika VAT czy obecność w rejestrach dłużników. To skuteczny sposób na minimalizację ryzyka związanego z podejmowaniem współpracy z innymi podmiotami. - Weryfikowałyśmy kiedyś dla naszego klienta firmę, od której chciał kupić fabrykę produkcyjną. Co wykazał nasz research? Ta firma to podmiot, który nie produkował żadnych towarów — wspomina Justyna Trzeciakowska, współwłaścicielka i trenerka kompetencji cyfrowych firmy Infobrokerska.pl

Monitorowanie bieżących trendów

Stosowanie techniki białego wywiadu umożliwia także monitorowanie informacji, co jest niezwykle istotne w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym. Możemy śledzić rynek, branżę i konkurencję, by być na bieżąco z tym, co się dzieje. Bieżące informacje rynkowe pozwalają na dogłębną analizę i lepsze planowanie nowych produktów czy usług. To nieocenione wsparcie dla procesów biznesowych, które pozwala dostosować strategię marketingową do rzeczywistych potrzeb rynku i wykorzystać pojawiające się okazje.

Bezpieczeństwo i ochrona reputacji

Warto również śledzić własną firmę czy markę, by uniknąć niepożądanych informacji dostępnych w sieci, takich jak dane pracowników czy informacje nieprzeznaczone do publicznej wiadomości.

Warto pamiętać, że w białym wywiadzie nie chodzi tylko o ilość informacji, ale przede wszystkim jakość. Ważne jest korzystanie z wiarygodnych źródeł danych i zachować krytyczne podejście. To, co gromadzimy, powinno być zweryfikowane, a w razie potrzeby, możemy skorzystać z odpowiednich narzędzi, które ułatwią ten proces.

Wykorzystaj OSINT w Twojej firmie

OSINT to narzędzie, które można wykorzystać w firmach o różnej wielkości i w różnych branżach. - Miałyśmy kiedyś taki przypadek, że udało się zablokować próbę wyłudzenia towaru przez firmę podającą się za francuską sieć supermarketów podkreśla Justyna Trzeciakowska. Pomaga zrozumieć otoczenie firmy, identyfikować trendy i tworzyć skuteczne strategie marketingowe. Jeśli chcesz poznać tajniki białego wywiadu i wykorzystać je w praktyce, zapraszamy do uczestnictwa w naszym szkoleniu OSINT W BIZNESIE. To klucz do rozszyfrowania tajemnic informacyjnego świata, dzięki któremu zyskasz przewagę nad konkurencją i podejmiesz najlepsze decyzje.

Dla naszych klientów OSINT to nie tylko narzędzie, to sposób na osiągnięcie sukcesu. Dołącz do nas i rozpocznij nową erę w zarządzaniu informacjami w Twoim biznesie. 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Infomedia Group Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW Biuro prasowe
2024-11-29 | 13:30

Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobywa prestiżowe wyróżnienia w rankingu Eduniversal Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobył srebrne
Edukacja Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
2024-11-28 | 13:28

Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie

Z dniem 23 października 2024 roku nastąpiły zmiany w Zarządzie Uczelni Łazarskiego, które są istotnym krokiem w kierunku dalszego umacniania jej pozycji jako nowoczesnej instytucji
Edukacja Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
2024-11-26 | 12:00

Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum

Wizyta 27 dyrektorów litewskich szkół to początek współpracy z I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym. Jej celem jest wymiana doświadczeń, budowa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.