Komunikaty PR

„O czym śnią roboty?” Ruszył konkurs na niestandardowe wykorzystanie robotów

2023-12-05  |  01:00
Biuro prasowe

Skriware, polski edtech o globalnym zasięgu ogłosił konkurs dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, którego celem jest inspirowanie uczniów do rozwijania kompetencji przyszłości. Aby wziąć w nim udział, należy przesłać zgłoszenie do 22 grudnia br. a następnie stworzyć projekt, przetestować go oraz udostępnić wraz z materiałami dokumentującymi pracę do 30 kwietnia 2024 r. Uczestnicy konkursu mogą już dzisiaj o 19.00 wziąć udział w webinarze „O czym śnią roboty”, podczas którego odkryją niekonwencjonalne zastosowania edukacyjnych robotów i druku 3D.

 

Zadaniem uczniów i ich mentorów będzie udzielenie odpowiedzi na tytułowe pytanie poprzez realizację projektu, który obejmie:

1. ocenę możliwości robotów edukacyjnych,

2. przeprowadzenie burzy mózgów i odkrycie nietypowych umiejętności szkolnego robota edukacyjnego,

3. zaproponowanie elementu, którym można wzbogacić robota, aby zwiększyć liczbę jego zastosowań,

4. stworzenie modelu tego elementu, a następnie jego wydrukowanie na drukarce 3D,

5. przeprowadzenie testów udoskonalonego robota.

 

Zgłoszenie do konkursu powinno zawierać podstawowe informacje na temat zespołu – nazwę szkoły i drużyny, poziom edukacyjny oraz imiona i nazwiska uczestników. Każdy zespół może składać się z 1-2 nauczycieli oraz 2-5 uczniów. Co istotne, szkoła może zgłosić dowolną liczbę drużyn.

Szczegółowe informacje na temat harmonogramu prac i pomysłu na projekt zespoły powinny przesłać do 12 stycznia 2024 r.

 

W skład pracy konkursowej wchodzi stworzony przez zespoły model 3D w formacie .stl, prezentacja multimedialna dokumentująca pracę nad projektem oraz notatka Nauczyciela - Mentora uwzględniającą jego perspektywę.

 

Konkurs „O czym śnią roboty” jest przeznaczony dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych (z podziałem na kategorie wiekowe dla klas: 1-3, 4-6, 7-8 i szkół ponadpodstawowych). Co istotne, uczestnicy mogą korzystać ze wszystkich robotów edukacyjnych dostępnych na rynku – SkriBotów, Photonów, Korbo, Dashe’ów, mBotów, Abloxów, Codey Rocky’ów, LEGO, Ozobotów, BlueBotów i innych. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: SkriBoty, zestawy SkriController, klocki SkriKit, tablety i dostępy do pakietów edukacyjnych na Skriware Academy.

 

 

- Serdecznie zachęcam do udziału w konkursie „O czym śnią roboty?”, który pozwoli uczniom i nauczycielom puścić wodze fantazji oraz wejść w role odkrywców, kreujących, tworzących, a następnie wspólnie testujących innowacyjne rozwiązania. Jestem przekonany, że udział w konkursie zachęci dzieci do zdobywania kompetencji przyszłości i zainspiruje kadrę pedagogiczną do wykorzystania potencjału tkwiącego w sprzęcie zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości – mówi Karol Górnowicz, CEO Skriware.

 

Konkurs został podzielony na etapy, a dodatkowym wsparciem w realizacji projektów jest towarzyszący mu cykl webinarów. Dzisiaj o godz. 19.00 Krzysztof Kaszuba oraz Weronika Rutkowska wraz z uczniami zaprezentują niestandardowe sposoby wykorzystania robotów edukacyjnych i pokażą, jak druk 3D może pomóc w wydobyciu ich potencjału podczas webinaru zatytułowanego „O czym śnią roboty?”. Kolejne spotkania odbędą się 13 grudnia o godz. 19.00 („Modelowanie 3D – jak ugryźć projekt?”) i 17 grudnia o godz. 19.00 – „Zaprezentuj się! Czyli o różnych formach prezentacji”).

 

Szczegóły dotyczące konkursu, regulaminu oraz webinarów znajdują się na stronie: https://landings.skriware.com/pl-pl/pl/konkurs-skriware-2023-2024.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.