Komunikaty PR

O roli studiów i zawodach przyszłości - nowe wykłady na platformie AZiR.edu.pl

2020-11-05  |  14:40
Biuro prasowe

Same studia nic nie dają – mówi Marek Cywiński, prezes Kapsch Telematic Services, w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl). Według niego, studia mogą zapewnić jedynie podstawę do tego, aby się rozwijać, ale o sukcesie zawodowym decyduje nasz wkład własny. Natomiast Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska, zaznacza, że w kontekście zawodów przyszłości bardzo atrakcyjna jest obecnie informatyka i pokrewne kierunki studiów, ze względu na ogromne tempo rozwoju technologii informatycznych.

Na platformie edukacyjnej azir.edu.pl regularnie zamieszczane są nowe filmy z wypowiedziami ludzi sukcesu: znanych menedżerów, przedstawicieli nauki i sztuki. Opowiadają oni o swoich studiach, radzą, jaki kierunek wybrać i jak rozpocząć biznes, a także dzielą się refleksjami dotyczącymi swojej kariery. Nagrane specjalnie dla Akademii kilkuminutowe filmy można oglądać bezpłatnie.

Studia same nic nie dają. Jeżeli nie dam od siebie tego, co maksymalnie powinienem dać, to studia mogą być tylko przygodą, bardzo nudną i uciążliwą przez wiele lat. Mówię to z perspektywy absolwenta Politechniki Śląskiej, ale też z perspektywy 20 lat pracy jako nauczyciel akademicki – podkreśla Marek Cywiński, prezes Kapsch Telematic Services (spółki, która wdrożyła w Polsce system poboru opłat drogowych viaTOLL). Dodaje, że studia zapewniły mu przede wszystkim solidne podstawy, ale jednocześnie nie ograniczają go zawodowo, umożliwiając sprawdzanie swoich kompetencji również w obszarach niezwiązanych z ukończonym kierunkiem. Co zrobić, żeby lata studiów nie były czasem straconym? Od czego warto zacząć drogę zawodową? Odpowiedzi na te pytania udziela Marek Cywiński w wypowiedzi dla AZiR: https://azir.edu.pl/wyklad/same-studia-nic-nie-daja/

Z kolei o dobrych perspektywach dla informatyków opowiada na platformie azir.edu.pl Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska. – Studiowałem informatykę na Politechnice Warszawskiej, natomiast już na początku mojej kariery czułem, że sama informatyka jako taka może nie być wystarczająca w tak szybko zmieniającym się świecie – zaznacza. W związku z tym zdecydował się ukierunkować swoją zawodową drogę w stronę zarządzania systemami i projektami związanymi z nowoczesnymi technologiami.

Ryszard Hordyński wyjaśnia, że technologie informatyczne będą się rozwijać w ogromnym tempie. W związku z tym wszelkie kierunki studiów związane z informatyką oraz kierunki pokrewne są bardzo atrakcyjne. – Już dzisiaj wiadomo, że w Polsce brakuje kilkudziesięciu tysięcy informatyków. Na całym świecie te liczby idą wręcz w miliony – podkreśla dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska. Dodaje również, że w rozwoju zawodowym informatyka, oprócz miłości do matematyki, kluczowe są: chęć ciągłego uczenia się, skrupulatność i pracowitość. Przydają się także kreatywność oraz umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Ostrzega także, że praca informatyka wymaga cierpliwości, na którą nie każdy jest w stanie się zdobyć. Z jego wypowiedzi dla Akademii i Zarządzania i Rozwoju można się dowiedzieć również, dla kogo są studia informatyczne i z jakimi kierunkami warto łączyć informatykę: https://azir.edu.pl/wyklad/chec-uczenia-sie-skrupulatnosc-i-pracowitosc-to-podstawy-w-informatyce/.

Cyfrowa forma Akademii gwarantuje możliwość korzystania z jej zasobów wszystkim osobom z dostępem do Internetu, niezależnie od miejsca zamieszkania czy szkoły, do której uczęszczają.

Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska. Patronat medialny nad platformą objęły: dziennik Polska The Times, Agencja Informacyjna oraz portale: NaszeMiasto.pl, NaszaHistoria.pl, RaportCSR.pl, podlasie24.pl.

Więcej informacji na azir.edu.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać

Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.