Odwróć szkołę, czyli jak może wyglądać nauka w edukacji domowej?
Centrum Nauczania Domowego
ul. Szlak 20/8
31-153 Kraków Kraków
promocja|pzpo.edu.pl| |promocja|pzpo.edu.pl
733 206 116
www.domowi.edu.pl
W Polsce z tego trybu nauczania korzysta już ponad 42 tysiące dzieci i młodzieży. Jak przejść na edukację domową, jak zorganizować naukę, jak uwolnić czas i swoje pasje?
Wyjątkowe spotkanie z absolwentką edukacji domowej Aleksandrą Tutek, która jak nikt zna tajniki tej formy edukacji to doskonała okazja do poznania perspektywy ucznia, będzie można także zadać pytania na nurtujące Was pytania. Bezpłatny webinar odbędzie się 28 sierpnia o godzinie 17:30!
Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny. Wielu uczniów oczekuje go z niepokojem. Wizja kartkówek, sprawdzianów, codziennego odpytywania, ciągłego oceniania, powoduje stres u młodych ludzi. Może to dobry moment na zmianę? Na odwrócenie szkoły i przejście na edukację domową jak Ola?
Aleksandra Tudek jest absolwentką Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie. Od 2 lat jest także aktorką Teatru Capitol w Warszawie. Ukończyła I i II stopień Szkoły Muzycznej w Garwolinie w klasie gitary i fortepianu. Od października rozpoczyna studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego.
Bezpłatny webinar odbędzie się 28 sierpnia o godzinie 17:30! Z ramienia Centrum Nauczania Domowego spotkanie poprowadzi Kinga Raj.
Podoba ci się idea nauczania domowego, ale masz wątpliwości, jak zorganizować naukę poza szkołą? Chciałbyś zapisać dziecko na edukację domową, ale nie wiesz jak? Jesteś w dobrym miejscu, to spotkanie jest właśnie dla Ciebie.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.