Odwróć szkołę, czyli jak może wyglądać nauka w edukacji domowej?
Centrum Nauczania Domowego
ul. Szlak 20/8
31-153 Kraków Kraków
promocja|pzpo.edu.pl| |promocja|pzpo.edu.pl
733 206 116
www.domowi.edu.pl
W Polsce z tego trybu nauczania korzysta już ponad 42 tysiące dzieci i młodzieży. Jak przejść na edukację domową, jak zorganizować naukę, jak uwolnić czas i swoje pasje?
Wyjątkowe spotkanie z absolwentką edukacji domowej Aleksandrą Tutek, która jak nikt zna tajniki tej formy edukacji to doskonała okazja do poznania perspektywy ucznia, będzie można także zadać pytania na nurtujące Was pytania. Bezpłatny webinar odbędzie się 28 sierpnia o godzinie 17:30!
Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny. Wielu uczniów oczekuje go z niepokojem. Wizja kartkówek, sprawdzianów, codziennego odpytywania, ciągłego oceniania, powoduje stres u młodych ludzi. Może to dobry moment na zmianę? Na odwrócenie szkoły i przejście na edukację domową jak Ola?
Aleksandra Tudek jest absolwentką Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie. Od 2 lat jest także aktorką Teatru Capitol w Warszawie. Ukończyła I i II stopień Szkoły Muzycznej w Garwolinie w klasie gitary i fortepianu. Od października rozpoczyna studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego.
Bezpłatny webinar odbędzie się 28 sierpnia o godzinie 17:30! Z ramienia Centrum Nauczania Domowego spotkanie poprowadzi Kinga Raj.
Podoba ci się idea nauczania domowego, ale masz wątpliwości, jak zorganizować naukę poza szkołą? Chciałbyś zapisać dziecko na edukację domową, ale nie wiesz jak? Jesteś w dobrym miejscu, to spotkanie jest właśnie dla Ciebie.
Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW
Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.