OTWARCIE FUNDACJI BEZPIECZNI FINANSOWO
W maju rusza Fundacja Bezpieczni Finansowo - nowa inicjatywa skupiona na edukacji finansowej i promowaniu zdrowych nawyków finansowych wśród dzieci, młodzieży, osób dorosłych i mniejszości narodowych. Założycielem fundacji jest Marta Kobińska, ekspertka finansowa, autorka bloga „Bezpieczna Finansowo” i dyrektor finansowa firmy „Bravecare”.
Celem fundacji jest zwiększenie świadomości i bezpieczeństwa finansowego dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym znajdującej się w ciężkiej sytuacji życiowej, w tym pozostających w ośrodkach opiekuńczo – wychowawczych lub będących pod opieką instytucji pomocy społecznej. Organizacja będzie działać również na rzecz młodocianych matek i kobiet doświadczonych przemocą ekonomiczną oraz mniejszości narodowych, w tym uchodźców zmagających się z finansowymi problemami.
- Nowy projekt społeczny powstał z myślą o poprawie edukacji finansowej wśród młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Poprzez organizowanie i finansowanie wsparcia edukacyjnego i rozwojowego, chcemy pomóc młodym ludziom zrozumieć co wpływa na budowanie bezpieczeństwa finansowego, jak zarządzać swoimi pieniędzmi w sposób efektywny, a także jak unikać pułapek finansowych - twierdzi założycielka Fundacji Bezpieczni Finansowo, Marta Kobińska.
Zarządzanie finansami osobistymi i znajomość różnych instrumentów finansowych jest w dzisiejszych czasach niewystarczająca. Ważnym elementem działalności Fundacji Bezpieczni Finansowo będzie wzmacnianie kompetencji dzieci, młodzieży i dorosłych na miarę wyzwań społecznego świata.
- Fundacja będzie realizować swoje cele poprzez wspomaganie i promowanie nowoczesnych metod nauczania, pobudzających dzieci i młodzież do myślenia krytycznego, pracy zespołowej i odpowiedzialności za dalszy rozwój edukacyjny. Zależy nam by pogłębiać wiedzę w zakresie finansów, podatków, ubezpieczeń, przedsiębiorczości czy rozwoju osobistego. Co istotne, wiedzę będziemy przekazywać językiem rozumianym przez dzisiejszą młodzież, bowiem zależy nam na skutecznym przekazywaniu informacji. W ramach budowania bezpieczeństwa finansowego fundacja będzie organizować kampanie świadomościowe, społeczne, seminaria, konferencje, warsztaty czy szkolenia dla młodych i zainteresowanych osób – dodaje założycielka fundacji, Marta Kobińska.
By zgłosić się do Fundacji Bezpieczni Finansowo wystarczy wejść na stronę www.bezpiecznifinansowo.pl
Marta Kobińska – prezeska Fundacji Bezpieczni Finansowo, autorka bloga bezpiecznafinansowo.pl. Trenerka mentalna kobiet, mentorka, coach, autorka i entuzjastka życia na własnych warunkach. Na co dzień zajmuje się wspieraniem kobiet w zakresie budowania osobistej strategii finansowej. Aktualnie członek Zarządu i dyrektor finansowa w międzynarodowym holdingu Bravecare. Prywatnie szczęśliwa kobieta, matka i posiadaczka 5 kotów syberyjskich i psa.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.