OTWARCIE FUNDACJI BEZPIECZNI FINANSOWO
W maju rusza Fundacja Bezpieczni Finansowo - nowa inicjatywa skupiona na edukacji finansowej i promowaniu zdrowych nawyków finansowych wśród dzieci, młodzieży, osób dorosłych i mniejszości narodowych. Założycielem fundacji jest Marta Kobińska, ekspertka finansowa, autorka bloga „Bezpieczna Finansowo” i dyrektor finansowa firmy „Bravecare”.
Celem fundacji jest zwiększenie świadomości i bezpieczeństwa finansowego dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym znajdującej się w ciężkiej sytuacji życiowej, w tym pozostających w ośrodkach opiekuńczo – wychowawczych lub będących pod opieką instytucji pomocy społecznej. Organizacja będzie działać również na rzecz młodocianych matek i kobiet doświadczonych przemocą ekonomiczną oraz mniejszości narodowych, w tym uchodźców zmagających się z finansowymi problemami.
- Nowy projekt społeczny powstał z myślą o poprawie edukacji finansowej wśród młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Poprzez organizowanie i finansowanie wsparcia edukacyjnego i rozwojowego, chcemy pomóc młodym ludziom zrozumieć co wpływa na budowanie bezpieczeństwa finansowego, jak zarządzać swoimi pieniędzmi w sposób efektywny, a także jak unikać pułapek finansowych - twierdzi założycielka Fundacji Bezpieczni Finansowo, Marta Kobińska.
Zarządzanie finansami osobistymi i znajomość różnych instrumentów finansowych jest w dzisiejszych czasach niewystarczająca. Ważnym elementem działalności Fundacji Bezpieczni Finansowo będzie wzmacnianie kompetencji dzieci, młodzieży i dorosłych na miarę wyzwań społecznego świata.
- Fundacja będzie realizować swoje cele poprzez wspomaganie i promowanie nowoczesnych metod nauczania, pobudzających dzieci i młodzież do myślenia krytycznego, pracy zespołowej i odpowiedzialności za dalszy rozwój edukacyjny. Zależy nam by pogłębiać wiedzę w zakresie finansów, podatków, ubezpieczeń, przedsiębiorczości czy rozwoju osobistego. Co istotne, wiedzę będziemy przekazywać językiem rozumianym przez dzisiejszą młodzież, bowiem zależy nam na skutecznym przekazywaniu informacji. W ramach budowania bezpieczeństwa finansowego fundacja będzie organizować kampanie świadomościowe, społeczne, seminaria, konferencje, warsztaty czy szkolenia dla młodych i zainteresowanych osób – dodaje założycielka fundacji, Marta Kobińska.
By zgłosić się do Fundacji Bezpieczni Finansowo wystarczy wejść na stronę www.bezpiecznifinansowo.pl
Marta Kobińska – prezeska Fundacji Bezpieczni Finansowo, autorka bloga bezpiecznafinansowo.pl. Trenerka mentalna kobiet, mentorka, coach, autorka i entuzjastka życia na własnych warunkach. Na co dzień zajmuje się wspieraniem kobiet w zakresie budowania osobistej strategii finansowej. Aktualnie członek Zarządu i dyrektor finansowa w międzynarodowym holdingu Bravecare. Prywatnie szczęśliwa kobieta, matka i posiadaczka 5 kotów syberyjskich i psa.
Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW
Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.