Komunikaty PR

Otwarte warsztaty dla uczniów z nauk ścisłych i przyrodniczych – ruszyły zapisy

2020-02-13  |  11:00

Rozpoczęła się rejestracja na bezpłatne warsztaty naukowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych na Politechnice Warszawskiej, organizowane wspólnie przez Wydział Chemiczny PW oraz Fundację Adamed. Młodzież w wieku 14-19 lat może wybrać jedne z sześciu weekendowych zajęć, poruszających zróżnicowane tematy z obszaru chemii, fizyki i biologii. Uczniowie spoza Warszawy mogą liczyć na zwrot kosztów transportu oraz – w razie konieczności – noclegu.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu SmartUP Academy, który Fundacja Adamed zainicjowała w 2015 roku. To cykl zajęć popularnonaukowych z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych, przygotowywany corocznie w ścisłej współpracy z partnerem Fundacji – Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Dzięki warsztatom młodzi pasjonaci nauki mogą poznać fascynujący świat chemii, biologii i fizyki pod okiem akademickich ekspertów i praktyków pracujących na co dzień nad rozwojem innowacyjnych leków. Dla nastolatków to także szansa na udział w profesjonalnych zajęciach laboratoryjnych. Do tej pory we wszystkich edycjach projektu wzięło udział ponad 1200 osób.

Cieszymy się z wieloletniej współpracy z Politechniką Warszawską. Każde kolejne warsztaty to kilkaset młodych ludzi, którym wspólnie pomagamy podążać trudną, ale i fascynującą drogą rozwoju naukowego. Chcemy budować w nich przekonanie, że w przyszłości ich pasja do nauki może znaleźć praktyczny wymiar. Dzięki niej będą mogli prowadzić innowacyjne badania i zmieniać w ten sposób świat na lepsze –mówi Martyna Strupczewska z Fundacji Adamed, Kierownik programu ADAMED SmartUP.

Wiosenna edycja warsztatów odbędzie się według następującego harmonogramu: 

  • 21 marca – Elektrochemia dla każdego – z czego wynika siła reakcji redoks?
  • 28 marca – Projektowanie współczesnych leków oraz biotechnologiczne strategie ich otrzymywania 
  • 25 kwietnia – ELISA czy Western – oto jest pytanie?
  • 16 maja – Inteligentne kosmetyki kolorowe – mit czy przyszłość?
  • 23 maja – Mikrokosmos, czyli mali towarzysze broni lub wrogowie oraz jak ich rozpoznać
  • 6 czerwca - Igła w stogu siana, czyli po okruszkach do celu – kto używał materiału wybuchowego?

 

We wszystkich zajęciach mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych, w wieku 14-19 lat, którzy nie uczestniczyli w nich wiosną i jesienią 2019 r. Opis poszczególnych tematów oraz formularz rejestracyjny dostępne są pod adresem: https://adamedsmartup.pl/warsztaty-pw/. Na stronie znajdują się też informacje o innych działaniach prowadzonych w ramach projektu ADAMED SmartUP – w tym te dotyczące ogólnopolskiego programu stypendialnego oraz pozostałych zajęć dla uczniów.Wszyscy pasjonaci nauk ścisłych i przyrodniczych, bez względu na wiek, mogą skorzystać z bogatej bazy materiałów popularnonaukowych. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać! Biuro prasowe
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które
Edukacja UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
2024-12-28 | 01:00

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany gospodarcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.