Komunikaty PR

Pierwsza praca nie taka straszna – wykłady „Z pasją i wiedzą na rynku pracy"

2021-01-05  |  13:50
Biuro prasowe
Do pobrania Wykłady ( 0.47 MB )

Jak znaleźć pracę zgodną ze swoją pasją? Jakie kompetencje pomogą osiągnąć zawodowy sukces w przyszłości oraz jak zostać liderem w sektorze publicznym? Odpowiedzi na te pytania udzielają wykładowcy Akademii Fundacji Republikańskiej w bezpłatnym cyklu szkoleń pt. „Z pasją i wiedzą na rynku pracy”. 

 

Fundacja Republikańska na swoim facebookowym fanpage’u oraz kanale YouTube, udostępnia bezpłatnie, cykl wykładów i warsztatów zrealizowanych w ramach „Akademii Fundacji Republikańskiej”. Jest to nowy projekt edukacyjny, którego założeniem jest organizacja serii cyklicznych wykładów na tematy związane ze społeczeństwem, ekonomią czy polityką.

„Z pasją i wiedzą na rynku pracy” to pierwszy publikowany w ramach Akademii cykl, którego celem jest przekazanie wiedzy o rynku pracy i wielu aspektach z nim związanych, osobom wkraczającym właśnie na zawodową ścieżkę.

 

Pierwsze wejście na rynek pracy to stresujące doświadczenie dla wielu studentów i absolwentów, z których tylko część ma szansę podjąć pierwszą pracę zgodną ze swoim kierunkiem studiów. W dodatku, współczesny rynek pracy to dynamicznie zmieniający się obszar, na którym panuje duża konkurencja. Pracodawcy są coraz bardziej wymagający wobec kandydatów, oczekując od nich umiejętności i kompetencji, których ci nie mieli okazji zdobyć na uczelni.

 

Wychodząc naprzeciw trudnościom napotykanym przez absolwentów, na ciężkim terenie, jakim jest obecnie rynek pracy, zorganizowaliśmy serię wykładów, które mówią, m.in. o skutecznym wykorzystywaniu swoich atutów w czasie szukania jak i samej pracy, budowaniu i utrzymywaniu podczas niej relacji a także prognoz dotyczących samego rynku pracy. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy doświadczonych menedżerów, prawników, trenerów oraz osoby pełniące funkcje publiczne. Są wśród nich m.in. Paweł Lewandowski, były podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy Bernard Fruga, trener zarządzania, autor publikacji biznesowych i wideobloger – mówi Przemysław Barański z Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej, koordynator projektu Akademia Fundacji Republikańskiej.

Projekt współfinansowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego skierowany jest do studentów ostatnich lat studiów licencjackich, magisterskich, doktorantów oraz osób, które niedawno otrzymały dyplom.

 

W ramach cyklu „Z pasją i wiedzą na rynku pracy” dostępne są następujące wykłady:

1.         Paweł Lewandowski: Przywództwo w administracji publicznej – o roli lidera w sektorze publicznym 

2.         Paweł Soproniuk: Info-sfera – komunikacja w wymiarze indywidualnym i społecznym

3.         Kacper Nosarzewski: Kompetencje przyszłości - azymut na rynek czy na serce? – o popycie na kompetencje przyszłości i o tym, na ile prognozy i obserwacje rynku pracy pomagają w planowaniu własnego rozwoju 

4.         Franciszek Niemyski: Networking – jak budować i utrzymywać wartościowe relacje

5.         Franciszek Niemyski: Jak skutecznie szukać pracy?

6.         Dominik Mazur: Autoprezentacja – warsztat praktyczny nt. przedstawienia biznesowego - jak powiedzieć o tym co się robi, kiedy naprawdę nie mamy dużo czasu i uwagi słuchacza? Mowa korzyści – jak mówić o tym, co robimy tak, aby słuchacz widział w tym swój interes? Prezentacje improwizowane – jak improwizować i poukładać sobie myśli podczas wypowiedzi?

7.         Bernard Fruga: Jak wykorzystać swoje pasje w pracy

8.         Maria Wojas: Trzeci sektor. Pomysł na dobry start

9.         Michał Marcinkowski: Rynek pracy okiem eksperta HR 

 

Wszystkie wykłady dostępne są na stronach Facebook i YouTube Fundacji

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lidl Polska ponownie wyposaży polskie szkoły - akcja „Szkoły Pełne Talentów Biuro prasowe
2024-08-19 | 09:25

Lidl Polska ponownie wyposaży polskie szkoły - akcja „Szkoły Pełne Talentów"

Już 19 sierpnia rusza rejestracja dla szkół do trzeciej edycji inicjatywy „Szkoły Pełne Talentów”, w ramach której Lidl Polska wspiera polskie dzieci i
Edukacja Staż studencki, który otwiera drzwi
2024-08-12 | 11:00

Staż studencki, który otwiera drzwi

Marsh European Business Support Centre (EBSC) w Warszawie to miejsce, gdzie staż studencki otwiera drzwi do świata zarządzania ryzykiem. Ich program stażowy, Career Starter Program, to
Edukacja Krótszy czas pracy dla nauczycieli – to nie takie proste
2024-08-07 | 14:10

Krótszy czas pracy dla nauczycieli – to nie takie proste

4 dni w tygodniu czy 35 godzin? To pytanie zadają sobie dziś rządzący, którzy usilnie pracują nad projektem nowelizacji Kodeksu pracy w zakresie skrócenia wymiaru czasu pracy.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.