Pierwsza praca nie taka straszna – wykłady „Z pasją i wiedzą na rynku pracy"
Jak znaleźć pracę zgodną ze swoją pasją? Jakie kompetencje pomogą osiągnąć zawodowy sukces w przyszłości oraz jak zostać liderem w sektorze publicznym? Odpowiedzi na te pytania udzielają wykładowcy Akademii Fundacji Republikańskiej w bezpłatnym cyklu szkoleń pt. „Z pasją i wiedzą na rynku pracy”.
Fundacja Republikańska na swoim facebookowym fanpage’u oraz kanale YouTube, udostępnia bezpłatnie, cykl wykładów i warsztatów zrealizowanych w ramach „Akademii Fundacji Republikańskiej”. Jest to nowy projekt edukacyjny, którego założeniem jest organizacja serii cyklicznych wykładów na tematy związane ze społeczeństwem, ekonomią czy polityką.
„Z pasją i wiedzą na rynku pracy” to pierwszy publikowany w ramach Akademii cykl, którego celem jest przekazanie wiedzy o rynku pracy i wielu aspektach z nim związanych, osobom wkraczającym właśnie na zawodową ścieżkę.
Pierwsze wejście na rynek pracy to stresujące doświadczenie dla wielu studentów i absolwentów, z których tylko część ma szansę podjąć pierwszą pracę zgodną ze swoim kierunkiem studiów. W dodatku, współczesny rynek pracy to dynamicznie zmieniający się obszar, na którym panuje duża konkurencja. Pracodawcy są coraz bardziej wymagający wobec kandydatów, oczekując od nich umiejętności i kompetencji, których ci nie mieli okazji zdobyć na uczelni.
Wychodząc naprzeciw trudnościom napotykanym przez absolwentów, na ciężkim terenie, jakim jest obecnie rynek pracy, zorganizowaliśmy serię wykładów, które mówią, m.in. o skutecznym wykorzystywaniu swoich atutów w czasie szukania jak i samej pracy, budowaniu i utrzymywaniu podczas niej relacji a także prognoz dotyczących samego rynku pracy. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy doświadczonych menedżerów, prawników, trenerów oraz osoby pełniące funkcje publiczne. Są wśród nich m.in. Paweł Lewandowski, były podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy Bernard Fruga, trener zarządzania, autor publikacji biznesowych i wideobloger – mówi Przemysław Barański z Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej, koordynator projektu Akademia Fundacji Republikańskiej.
Projekt współfinansowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego skierowany jest do studentów ostatnich lat studiów licencjackich, magisterskich, doktorantów oraz osób, które niedawno otrzymały dyplom.
W ramach cyklu „Z pasją i wiedzą na rynku pracy” dostępne są następujące wykłady:
1. Paweł Lewandowski: Przywództwo w administracji publicznej – o roli lidera w sektorze publicznym
2. Paweł Soproniuk: Info-sfera – komunikacja w wymiarze indywidualnym i społecznym
3. Kacper Nosarzewski: Kompetencje przyszłości - azymut na rynek czy na serce? – o popycie na kompetencje przyszłości i o tym, na ile prognozy i obserwacje rynku pracy pomagają w planowaniu własnego rozwoju
4. Franciszek Niemyski: Networking – jak budować i utrzymywać wartościowe relacje
5. Franciszek Niemyski: Jak skutecznie szukać pracy?
6. Dominik Mazur: Autoprezentacja – warsztat praktyczny nt. przedstawienia biznesowego - jak powiedzieć o tym co się robi, kiedy naprawdę nie mamy dużo czasu i uwagi słuchacza? Mowa korzyści – jak mówić o tym, co robimy tak, aby słuchacz widział w tym swój interes? Prezentacje improwizowane – jak improwizować i poukładać sobie myśli podczas wypowiedzi?
7. Bernard Fruga: Jak wykorzystać swoje pasje w pracy
8. Maria Wojas: Trzeci sektor. Pomysł na dobry start
9. Michał Marcinkowski: Rynek pracy okiem eksperta HR
Wszystkie wykłady dostępne są na stronach Facebook i YouTube Fundacji
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.