Komunikaty PR

Podyplomowe studia Menedżerskie - Innowacyjne zarządzanie gminą

2021-11-29  |  11:00
Biuro prasowe

Podyplomowe studia Menedżerskie - Innowacyjne zarządzanie gminą. Czyli jak efektywnie zarządzać i prowadzić relacje z mieszkańcami.

Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego 19 listopada miała miejsce inauguracja rocznych i dwusemestralnych „Podyplomowych Studiów Menedżerskich - innowacyjne zarządzanie gminą”. W zajęciach wzięli udział wójtowie, burmistrzowie, prezydenci, sekretarze, skarbnicy, dyrektorzy kluczowych wydziałów, dyrektorzy jednostek budżetowych i członkwie zarządów spółek komunalnych oraz samorządu wojewódzkiego. Partnerem strategicznym studiów jest Bank Gospodarstwa Krajowego S.A., a partnerami merytorycznymi są m.in.: Najwyższa Izba Kontroli, Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców,  Biuro Programu „Niepodległa”.

Celem Wydziału Zarządzania wraz partnerem projektu  Centrum im. Adama Smitha jest znaczące zwiększenie wiedzy i kompetencji liderów samorządu, służące poprawie sprawności i efektywności zarządzania urzędem i relacjami z mieszkańcami - odbiorcami usług publicznych; finansami, w tym dochodami, wydatkami i długiem; gospodarką komunalną oraz majątkiem.

Studia dostarczą wiedzę z zakresu praktycznego planowania i zarządzania strategicznego wraz z umiejętnością zdefiniowania i wykorzystania posiadanych oryginalnych aktywów (miękkich i twardych) oraz przenoszenia (rozpisania) zadań wynikających z celów strategicznych na poziom zarządzania operacyjnego.

Słuchacze zostaną wyposażeni w wiedzę i nabędą umiejętności z zakresu praktycznego zastosowania najnowszych metod zarządczych i komunikacyjnych (w tym zarządzania projektowego i na ścieżkach równoległych), z wykorzystaniem technologii IT oraz optymalnego wykorzystania dostępnych na rynku krajowym i UE instrumentów finansowych.

Znaczącym i unikalnym w skali kraju komponentem programu studiów będą zajęcia case study (na bazie najlepszych praktyk krajowych i zagranicznych), prowadzone przez menedżerów - praktyków zarządzania, rekrutujących się z sektora komercyjnego i publicznego.

Słuchacze otrzymają dyplom ukończenia studiów podyplomowych Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Trwa jeszcze nabór, który prowadzi Centrum im. Adama Smitha.

Aplikacja odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod poniższym linkiem:

https://smith.sorga.pl/rekrutacja?r=Ankieta

 

Zajęcia prowadzone będą w trybie stacjonarnym, z uzupełniającą formą e-learningu,
w salach wykładowych Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie.
 

W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z naszą propozycją, uprzejmie prosimy o  bezpośredni kontakt, pod telefonem: +48 534 551 451

 

INFORMACJA DODATKOWA O WYKŁADOWCACH, ABY DAĆ WYOBRAŻENIE O PRAKTYCZNYM WYMIARZE TYCH STUDIÓW.

Zajęcia i wykłady prowadzą m.in.:

Sławomir Najnigier, wiceminister budownictwa (1992-1993) i prezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (1997-2000). Specjalizuje się w sprawach gospodarki komunalnej i samorządowych w zakresie szeroko rozumianej infrastruktury technicznej i rozwoju miast. Jako menedżer zarządzał wieloma projektami inwestycyjnymi – samorządowymi, rządowymi i prywatnymi.

dr Zdzisław Sokal, członek zarządu NBP (2007-2013), prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (2016-2019), doradca  doradca do spraw gospodarczych Prezydenta RP, wykładowca na Uczelni Łazarskiego.

prof. Konrad Raczkowski, wiceminister finansów (2015-2016), wiceprezes zarządu Banku Ochrony Środowiska (2016-2020), profesor nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania instytucjami publicznymi. Specjalizuje się w zarządzaniu w systemach gospodarczych, finansach publicznych i gospodarce nieoficjalnej oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw. Od 2012 roku jest dyrektorem Instytutu Ekonomicznego Społecznej Akademii Nauk w Warszawie oraz kierownikiem katedry Zarządzania w Gospodarce.

dr inż. arch Romuald Loegler, wykładowca na wyższych uczelniach w Polsce, członek Saksońskiej Akademii Sztuki oraz wydawca miesięcznika Architektura  &Biznes, laureat wielu konkursów, w tym dla wielu prestiżowych budynków użyteczności publicznej w kraju i za granicą.

dr inż. Anna Wieczorek, doradca samorządów, członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów, ekspert  Centrum im. Adama Smitha. Zajmuje się planowaniem przestrzennym oraz prowadzeniem procesów uzgodnień i uzyskiwania pozwoleń przez samorządy.

Agata Krzysztoszek,ekspert w zakresie mieszkalnictwa. Menedżera ds. relacji z instytucjami rządowymi w Pionie Programów Mieszkaniowych w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Anna Łopaciuk, ekspert w dziedzinie finansowania projektów inwestycyjnych z doświadczeniem w doradztwie gospodarczym oraz bankowości inwestycyjnej. Menedżer w Departamencie Analiz i Wsparcia Sektorowego w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Robert Jerzy Kwiatkowski, wicedyrektor Departamentu Strategii w Najwyższej Izbie Kontroli i wieloletni ekspert Centrum im. Adama Smitha, wcześniej członek Zarządu Dzielnicy-Gminy Warszawa-Śródmieście (1990–1994), dyrektorem Biura Organizacyjnego Urzędu Gminy Warszawa-Centrum (1994-1999), dyrektor Urzędu Pracy miasta stołecznego Warszawy, wiceminister pracy (2005-2006), wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, szefa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (2016-2017)

Piotr Walczak, Naczelnik Wydziału Kontroli Gospodarki Finansowej Regionalnej Izby Obrachunkowej (RIO) w Łodzi.Współpracownik Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, w ramach której przeprowadził kilkadziesiąt szkoleń z zakresu tematyki dotyczącej funkcjonowania samorządu terytorialnego.

Krzysztof Haładus, zastępca prezydenta Sosnowca (2014-2018), ekspert Centrum im. Adama Smitha. Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Lokalnego S.A., Przewodniczący Rady Nadzorczej Sosnowieckiej Sieci Szerokopasmowej sp. z o.o. oraz Radca Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

inż. arch. Wojciech Jan Spyra, obywatel Kanady, do 2008 pracował na terenie USA i krajów Unii Europejskiej, w tym pracując nad rewitalizacją Berlina wschodniego, specjalizuje się w koncepcjach urbanistycznych, analizach konserwatorskich, rewitalizacjach i projektach architektonicznych.

dr hab. Robert Gwiazdowski, przewodniczący rady nadzorczej ZUS(2006-2007), członek rady nadzorczej ZUS(2020-), przewodniczący Rady Centrum im. Adama Smitha, wykładowca i profesor Uczelni Łazarskiego, adwokat oraz doradca podatkowy.

Jan Edmund Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”, Wykładowca Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Andrzej Fogtt, malarz, grafik i rzeźbiarz, teoretyk sztuki, autor projektu "Wieży Jedności Europejskiej" w 1992 jako symbolu wspólnoty ludzkiej i "Bramy Świata" dla Chin w 2000. Reprezentował Polskę na Biennale w Wenecji w 1984, Brał także udział w wystawach Polskiej Sztuki Współczesnej w Londynie (1987), w Maneżu w Moskwie (1987), w Berlinie, w Arras we Francji (2007).

Jarosław Malinow, współtwórca wprowadzenia na polski rynek papierów dłużnych certyfikatów depozytowych i bonów komercyjnych. Brał udział w organizacji pierwszej emisji obligacji zagranicznego banku w Polsce oraz pierwszej emisji hipotecznych listów zastawnych. Od 2019 roku związany z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, gdzie współorganizuje finansowanie samorządów z użyciem obligacji.

Ewa Tyrka, ekonomistka,bankowiec,ekspert w zakresie współpracy z sektorem samorządowym. Od 2014 rokuzatrudniona w Banku Gospodarstwa Krajowego, obecnie na stanowisku Dyrektora Departamentu Sektora Samorządowego.

Marcin Gawlik, od 20 lat zajmujący się tematyką finansowania podmiotów sektora publicznego. Prowadził i współprowadził strukturyzację wielu transakcji, w tym dla jednostek samorządu terytorialnego oraz spółek komunalnych. Od 2015 roku zatrudniony Banku Gospodarstwa Krajowego, obecnie na stanowisku Dyrektora Departamentu Ryzyka Kredytowego Sektora Publicznego i Przedsiębiorstw.

Monika Andrzejewska–Koniuszaniec, zastępca dyrektora Wydziału Dysponowania Mieniem w Urzędzie Miasta Łodzi, zajmuje się nadzorem oraz ewidencjonowaniem zasobu nieruchomości gminy, procesami komunalizacji gruntów Skarbu Państwa. Kierownik zespołu projektowego prowadzącego modernizację systemu informatycznego wspomagającego gospodarowanie mieniem Miasta Łodzi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Infrastruktura

Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.