Pomaganie jest proste
Atrium Reduta i Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota podsumowują konkurs „POMAGAM”.
Czym jest pomoc? Wsparciem emocjonalnym, finansowym lub dobrą radą w chwili zwątpienia. Czasami po prostu rozmową z drugim człowiekiem. Możliwości interpretacji jest wiele. Atrium Reduta wraz z OPS Ochota zapytały o to dzieci, dla których pomaganie to proste gesty, które możemy robić dla innych codziennie. Ich spojrzenie na kwestię pomocy zaprezentowano na specjalnie przygotowanej ekspozycji w centrum handlowym Atrium Reduta.
Pomoc innym to cenne doświadczenie, które wzbogaca nas wewnętrznie i kształtuje nasz charakter. Działając prospołecznie pomagamy również samym sobie – czujemy się lepsi, szczęśliwsi, spełnieni. Okazją do rozmowy o tym z dziećmi był czas spędzony nad przygotowaniem prac w ramach konkursu „POMAGAM” organizowanego przez Atrium Reduta i Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota. Rozmowa, zrobienie zakupów starszej sąsiadce, wspólne prace w osiedlowym ogródku, pomoc koledze z niepełnosprawnością, opieka nad zwierzętami czy udzielenie pierwszej pomocy po wypadku – to tylko przykłady tego jak najmłodsi rozumieją pojęcie pomocy. Przy użyciu kredek, farb, wyklejanek i plasteliny przenieśli swoje odczucia na papier, pokazując nam dorosłym jak niewiele trzeba, by okazać innym wsparcie i jak wiele może to wnieść w życie obdarowanego.
– Decyzja, o tym komu przyznać nagrodę była bardzo trudna. Wpłynęło wiele naprawdę ciekawych i inspirujących prac. W takiej sytuacji chciałoby się nagrodzić wszystkich młodych uczestników za ich pomysłowość, kreatywność oraz pokazaną wrażliwość społeczną – mówi Katarzyna Omen, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.
Celem konkursu „POMAGAM”, organizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej Ochota we współpracy z Atrium Reduta, było wsparcie młodych mieszkańców warszawskiej dzielnicy
w rozwijaniu ich umiejętności plastycznych oraz kreatywnego myślenia, a także zainspirowanie opiekunów do przeprowadzenia ważnej rozmowy z dziećmi o tym, jak mogą pomagać innym. Prace konkursowe oceniane były przez jury w dwóch grupach wiekowych: uczestnicy w wieku 7-9 lat oraz 10-13 lat. Dla zwycięzców przewidziano nagrody, takie jak laptopy, smartfony, tablety, słuchawki oraz klocki LEGO. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia i upominki w postaci gier planszowych oraz książek. W najbliższych tygodniach wszystkie nagrodzone prace będzie można oglądać na specjalnie przygotowanej wystawie w Atrium Reduta.
– Pomaganie ma wiele odcieni i interpretacji, o czym przypomniały nam nadesłane prace. Mamy nadzieję, że te atrakcyjne nagrody ucieszą wszystkich i będą podziękowaniem za trud włożony w ich przygotowanie. Liczymy też, że najmłodsi na co dzień będą pamiętać o niesieniu pomocy tym, którzy jej potrzebują, a przygotowane prace będą inspiracją dla nas wszystkich w naszym codziennym życiu – mówi Mariola Chmielewska, dyrektor Atrium Reduta.
Konkurs „POMAGAM” został objęty patronatem Burmistrz Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy. Więcej informacji na temat wyników konkursu można znaleźć na stronie www.opsochota.waw.pl i www.atrium-reduta.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.