Komunikaty PR

Popularność warsztatów edukacyjnych live rośnie

2023-05-16  |  22:30

Popularność warsztatów edukacyjnych live rośnie

Kursy online odbywające się w czasie rzeczywistym są uważane za niemal tak samo efektywną metodę nauki jak szkolenia stacjonarne – tak wynika z raportu Hays poświęconego kwestii rozwoju zawodowego z perspektywy pracowników i pracodawców. Bezpośredni kontakt z prowadzącym oraz wymiana doświadczeń to główne zalety tej formy – mówią eksperci ze streamingowego serwisu rozwojowego Youniversity.

 

Możliwość rozwijania swoich kompetencji to jedna z najważniejszych rzeczy dla pracowników i jeden
z czynników determinujących to czy pracownik zechce dołączyć do organizacji lub pozostać w niej – tak wynika z badania Rozwój zawodowy – oczekiwania specjalistów i możliwości firm przeprowadzonego przez firmę Hays w 2022 roku. Dlatego tak ważne jest dopasowywanie oferty szkoleniowej do preferencji użytkowników – zarówno jeśli chodzi o treść merytoryczną jak i formę przekazywania wiedzy.

 

Pracownicy za najbardziej efektywną metodę uczenia się uważają szkolenia stacjonarne (27%). Pozostałe miejsca na podium zajmują szkolenia online: odbywające się w czasie rzeczywistym (23%) oraz takie, z których można skorzystać w dowolnym czasie (15%).

 

5 zasad dobrych warsztatów

Największymi zaletami warsztatów na żywo (zarówno stacjonarnych jak i online) są: bezpośredni kontakt z prowadzącym, możliwość zadawania pytań i uzyskania odpowiedzi. Dodatkowo, uczestnicy wymieniają się doświadczeniami między sobą.

Aby przeprowadzić efektywne szkolenie online, które zapadnie w pamięć, eksperci Youniversity zdefiniowali 5 kluczowych czynników:

  1. Solidne przygotowanie i planowanie. Przed rozpoczęciem sesji online warto dokładnie przemyśleć tematykę, cele i sposób jej przeprowadzenia. Należy również przygotować się technicznie, żeby jakość prowadzonej transmisji była na najwyższym poziomie i nie było żadnych problemów np. zacinanie się.
  2. Pozytywna energia prelegentów. Sesja powinna być prowadzona z pozytywną energią
    i motywować uczestników do aktywnego udziału oraz rozwijania swoich umiejętności i wiedzy.
  3. Interakcja i zaangażowanie uczestników. Warto stosować różne metody, takie jak praca w grupach, dyskusje, gry i zabawy, aby uczestnicy mieli okazję wziąć udział w rozmowie. Żeby jeszcze bardziej zaangażować gości warsztatów w wykonanie zadania, warto zastosować grywalizację z nagrodami.
  4. Jasny przekaz. Komunikacja jest kluczowa podczas prowadzenia sesji online. Warto pamiętać o jasnym i precyzyjnym przekazie oraz zadawać pytania, aby upewnić się, że uczestnicy zrozumieli przekazywane treści.
  5. Informacja zwrotna. Po zakończeniu sesji warto poprosić uczestników o opinię i feedback, aby dowiedzieć się, co było dobre, a co można poprawić. Dzięki temu można wyciągnąć wnioski
    i lepiej przygotować się do kolejnych sesji.

 

Warsztat Live, do którego zawsze możesz wrócić

 

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie konsumentów platforma rozwojowa Youniversity wprowadza nowe, 4-godzinne warsztaty live, prowadzone przez doświadczonych specjalistów, którzy przekazują praktyczną wiedzę.

Każdy temat jest szczegółowo omawiany, a uczestnicy mają bezpośredni kontakt z prowadzącym, dzięki czemu mogą nie tylko nabyć praktycznych umiejętności. Dodatkowo mają szansę dowiedzieć się jak rozwiązać konkretne problemy, z którymi spotykają się w pracy. Po zakończeniu warsztatów nagranie z sesji staje się dostępne na platformie.

- Szkolenie live czy video on demand? Nowy format łączy oba te zagadnienia. Uczestnicy sesji na żywo mają okazję nie tylko w efektywny sposób przyswajać wiedzę, ale także zadawać pytania i realnie rozwiązywać swoje problemy. Z kolei dostępność wideo po zakończeniu kursu daje możliwość szczegółowej analizy spotkania lub zapoznania się z jego przebiegiem przez osoby nieobecne – mówi Anna Morzy-Brzosko - Head of Blended Learning w Youniversity.

Narzędzia skutecznego lidera

Nowy format zainaugurowany został warsztatem Anny Morzy-Brzosko, Head of Blended Learning
w Youniversity oraz Małgorzaty Lektarskiej, Transformation Managera w Leanpassion. Tematyka warsztatu koncentrowała się na poznaniu metody kontrakt 5R, zbudowanej w oparciu o 5 elementów:

  1. kieRunek – cele zespołu na dany rok
  2. Ramy – struktura, w ramach której powinien działać zespół
  3. Role – role, jakie powinien pełnić każdy członek zespołu
  4. Reguły – twarde reguły zapewniające spójność funkcjonowania zespołu
  5. Relacje – budowanie atmosfery zaufania, wsparcia i pracy zespołowej

Jest to metoda pozwalająca liderowi zadbać o spójność działań zespołu, jego integrację, efektywność, przyjazną atmosferę oraz koncentrację na realizacji wspólnych celów. Rekordowa grupa stworzyła kontrakt już w ciągu 2 godzin.

Kolejna sesja odbędzie się już 23 maja i dotyczyć będzie Tablicy Boardmeetingowej, czyli jednego
z najbardziej skutecznych narzędzi nowoczesnego menedżera. Regularne jej wykorzystywanie pozwala zwiększyć efektywność i zaangażowanie zespołu o kilkanaście procent, i to już w pierwszych miesiącach od uruchomienia spotkań.

W przyszłości na uczestników czekają takie tematy jak: kaskadowanie celów, budowanie zespołu
i komunikacja, zarządzanie konfliktem, problem solving, zarządzanie zmianą, Lean Six Sigma oraz wiele innych.

O Youniversity

Youniversity to serwis rozwojowy wspierający ludzi w codziennym dążeniu do podnoszenia swoich kompetencji i samodoskonalenia, dający użytkownikom nielimitowany dostęp do ponad 800 inspirujących filmów i seriali rozwojowych w technologii streamingowej.  

Celem Youniversity jest zbudowanie nawyku regularnej nauki, rozwój kompetencji, pogłębianie wiedzy oraz podtrzymywanie zapału do ciągłego samodoskonalenia. Ludzie chcą się uczyć tylko tego, co przydaje im się w życiu i w pracy, dlatego to użytkownicy serwisu decydują czego, kiedy, jak i gdzie chcą się uczyć. 

Youniversity to treści przydatne na co dzień w pracy, jak np. seriale o przywództwie, zarządzaniu, komunikacji, feedbacku czy rozwiązywaniu konfliktów, ale również tematy wspierające użytkowników w wyzwaniach poza rolą biznesową – na przykład bijąca rekordy popularności seria o zaburzeniach snu czy potędze umysłu.  

To również unikatowe treści, jak seriale i filmy z takimi osobowościami jak mistrz olimpijski Mateusz Kusznierewicz, psycholożka Igi Świątek – Daria Abramowicz czy półfinalista programu The Voice of Poland Bogdan “Bodzio” Świerczek, którzy opowiadają o swojej drodze do sukcesu i towarzyszących temu zmaganiach.  

Z pomocą Youniversity użytkownik rozwija swoją motywację i kompetencje, stając się lepszym liderem, specjalistą, współpracownikiem, ale przede wszystkim lepszym sobą.

Inni mają wymówki – Ty masz wybór. Rozwijaj się z Youniversity!
YOU ARE THE SCHOOL NOW!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.