Komunikaty PR

Popularność warsztatów edukacyjnych live rośnie

2023-05-16  |  22:30

Popularność warsztatów edukacyjnych live rośnie

Kursy online odbywające się w czasie rzeczywistym są uważane za niemal tak samo efektywną metodę nauki jak szkolenia stacjonarne – tak wynika z raportu Hays poświęconego kwestii rozwoju zawodowego z perspektywy pracowników i pracodawców. Bezpośredni kontakt z prowadzącym oraz wymiana doświadczeń to główne zalety tej formy – mówią eksperci ze streamingowego serwisu rozwojowego Youniversity.

 

Możliwość rozwijania swoich kompetencji to jedna z najważniejszych rzeczy dla pracowników i jeden
z czynników determinujących to czy pracownik zechce dołączyć do organizacji lub pozostać w niej – tak wynika z badania Rozwój zawodowy – oczekiwania specjalistów i możliwości firm przeprowadzonego przez firmę Hays w 2022 roku. Dlatego tak ważne jest dopasowywanie oferty szkoleniowej do preferencji użytkowników – zarówno jeśli chodzi o treść merytoryczną jak i formę przekazywania wiedzy.

 

Pracownicy za najbardziej efektywną metodę uczenia się uważają szkolenia stacjonarne (27%). Pozostałe miejsca na podium zajmują szkolenia online: odbywające się w czasie rzeczywistym (23%) oraz takie, z których można skorzystać w dowolnym czasie (15%).

 

5 zasad dobrych warsztatów

Największymi zaletami warsztatów na żywo (zarówno stacjonarnych jak i online) są: bezpośredni kontakt z prowadzącym, możliwość zadawania pytań i uzyskania odpowiedzi. Dodatkowo, uczestnicy wymieniają się doświadczeniami między sobą.

Aby przeprowadzić efektywne szkolenie online, które zapadnie w pamięć, eksperci Youniversity zdefiniowali 5 kluczowych czynników:

  1. Solidne przygotowanie i planowanie. Przed rozpoczęciem sesji online warto dokładnie przemyśleć tematykę, cele i sposób jej przeprowadzenia. Należy również przygotować się technicznie, żeby jakość prowadzonej transmisji była na najwyższym poziomie i nie było żadnych problemów np. zacinanie się.
  2. Pozytywna energia prelegentów. Sesja powinna być prowadzona z pozytywną energią
    i motywować uczestników do aktywnego udziału oraz rozwijania swoich umiejętności i wiedzy.
  3. Interakcja i zaangażowanie uczestników. Warto stosować różne metody, takie jak praca w grupach, dyskusje, gry i zabawy, aby uczestnicy mieli okazję wziąć udział w rozmowie. Żeby jeszcze bardziej zaangażować gości warsztatów w wykonanie zadania, warto zastosować grywalizację z nagrodami.
  4. Jasny przekaz. Komunikacja jest kluczowa podczas prowadzenia sesji online. Warto pamiętać o jasnym i precyzyjnym przekazie oraz zadawać pytania, aby upewnić się, że uczestnicy zrozumieli przekazywane treści.
  5. Informacja zwrotna. Po zakończeniu sesji warto poprosić uczestników o opinię i feedback, aby dowiedzieć się, co było dobre, a co można poprawić. Dzięki temu można wyciągnąć wnioski
    i lepiej przygotować się do kolejnych sesji.

 

Warsztat Live, do którego zawsze możesz wrócić

 

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie konsumentów platforma rozwojowa Youniversity wprowadza nowe, 4-godzinne warsztaty live, prowadzone przez doświadczonych specjalistów, którzy przekazują praktyczną wiedzę.

Każdy temat jest szczegółowo omawiany, a uczestnicy mają bezpośredni kontakt z prowadzącym, dzięki czemu mogą nie tylko nabyć praktycznych umiejętności. Dodatkowo mają szansę dowiedzieć się jak rozwiązać konkretne problemy, z którymi spotykają się w pracy. Po zakończeniu warsztatów nagranie z sesji staje się dostępne na platformie.

- Szkolenie live czy video on demand? Nowy format łączy oba te zagadnienia. Uczestnicy sesji na żywo mają okazję nie tylko w efektywny sposób przyswajać wiedzę, ale także zadawać pytania i realnie rozwiązywać swoje problemy. Z kolei dostępność wideo po zakończeniu kursu daje możliwość szczegółowej analizy spotkania lub zapoznania się z jego przebiegiem przez osoby nieobecne – mówi Anna Morzy-Brzosko - Head of Blended Learning w Youniversity.

Narzędzia skutecznego lidera

Nowy format zainaugurowany został warsztatem Anny Morzy-Brzosko, Head of Blended Learning
w Youniversity oraz Małgorzaty Lektarskiej, Transformation Managera w Leanpassion. Tematyka warsztatu koncentrowała się na poznaniu metody kontrakt 5R, zbudowanej w oparciu o 5 elementów:

  1. kieRunek – cele zespołu na dany rok
  2. Ramy – struktura, w ramach której powinien działać zespół
  3. Role – role, jakie powinien pełnić każdy członek zespołu
  4. Reguły – twarde reguły zapewniające spójność funkcjonowania zespołu
  5. Relacje – budowanie atmosfery zaufania, wsparcia i pracy zespołowej

Jest to metoda pozwalająca liderowi zadbać o spójność działań zespołu, jego integrację, efektywność, przyjazną atmosferę oraz koncentrację na realizacji wspólnych celów. Rekordowa grupa stworzyła kontrakt już w ciągu 2 godzin.

Kolejna sesja odbędzie się już 23 maja i dotyczyć będzie Tablicy Boardmeetingowej, czyli jednego
z najbardziej skutecznych narzędzi nowoczesnego menedżera. Regularne jej wykorzystywanie pozwala zwiększyć efektywność i zaangażowanie zespołu o kilkanaście procent, i to już w pierwszych miesiącach od uruchomienia spotkań.

W przyszłości na uczestników czekają takie tematy jak: kaskadowanie celów, budowanie zespołu
i komunikacja, zarządzanie konfliktem, problem solving, zarządzanie zmianą, Lean Six Sigma oraz wiele innych.

O Youniversity

Youniversity to serwis rozwojowy wspierający ludzi w codziennym dążeniu do podnoszenia swoich kompetencji i samodoskonalenia, dający użytkownikom nielimitowany dostęp do ponad 800 inspirujących filmów i seriali rozwojowych w technologii streamingowej.  

Celem Youniversity jest zbudowanie nawyku regularnej nauki, rozwój kompetencji, pogłębianie wiedzy oraz podtrzymywanie zapału do ciągłego samodoskonalenia. Ludzie chcą się uczyć tylko tego, co przydaje im się w życiu i w pracy, dlatego to użytkownicy serwisu decydują czego, kiedy, jak i gdzie chcą się uczyć. 

Youniversity to treści przydatne na co dzień w pracy, jak np. seriale o przywództwie, zarządzaniu, komunikacji, feedbacku czy rozwiązywaniu konfliktów, ale również tematy wspierające użytkowników w wyzwaniach poza rolą biznesową – na przykład bijąca rekordy popularności seria o zaburzeniach snu czy potędze umysłu.  

To również unikatowe treści, jak seriale i filmy z takimi osobowościami jak mistrz olimpijski Mateusz Kusznierewicz, psycholożka Igi Świątek – Daria Abramowicz czy półfinalista programu The Voice of Poland Bogdan “Bodzio” Świerczek, którzy opowiadają o swojej drodze do sukcesu i towarzyszących temu zmaganiach.  

Z pomocą Youniversity użytkownik rozwija swoją motywację i kompetencje, stając się lepszym liderem, specjalistą, współpracownikiem, ale przede wszystkim lepszym sobą.

Inni mają wymówki – Ty masz wybór. Rozwijaj się z Youniversity!
YOU ARE THE SCHOOL NOW!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Znamy wyniki 2. edycji Universiady – zwycięzcami młodzi naukowcy z Oławy Biuro prasowe
2024-04-30 | 01:00

Znamy wyniki 2. edycji Universiady – zwycięzcami młodzi naukowcy z Oławy

PPG (NYSE: PPG) poinformowała, że wyłoniono zwycięskie zespoły 2. edycji konkursu Universiada. Pierwsze miejsce i 5000 zł przyznano drużynie ze SP nr 8 w Oławie, drugie miejsce i 2500 zł
Edukacja Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni”
2024-04-25 | 15:30

Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni”

Ministerstwo Finansów po raz kolejny edukuje młodzież na temat finansów i podatków. Tegoroczna edycja programu „Finansoaktywni: Podatki płacimy, korzyści
Edukacja Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?
2024-04-24 | 13:47

Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?

W procesie kształcenia dziecka, rola rodzica jest kluczowa, nawet kiedy staje się ono coraz bardziej niezależne. Ważne jest zapewnienie wsparcia przy wyborze szkoły oraz prowadzenie go w taki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.