Komunikaty PR

Poszerz wiedzę na otwartych webinariach naukowych

2020-11-10  |  07:30

Metody wykrywania wirusa SARS-CoV-2, wykorzystanie mikroskopii elektronowej w badaniu koronawirusów, a także przyszłość lotnictwa i sposoby zastosowania nadprzewodnictwa – to tematy bezpłatnych webinariów „Dni otwarte ADAMED SmartUP” dla młodzieży zainteresowanej naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Cykl, organizowany w ramach tego programu naukowego, startuje już 17 listopada. 

W związku z obostrzeniami i koniecznością nauki zdalnej, Fundacja Adamed poszerza swoją działalność edukacyjną o nową inicjatywę online – „Dni otwarte ADAMED SmartUP”. W ramach bezpłatnych webinariów zainteresowani uczniowie będą mogli zapoznać się z – istotnymi szczególnie dzisiaj –informacjami nt. metod diagnostyki wirusa SARS-CoV-2, ale także zanurzyć się w rozważaniach dotyczących przyszłości lotnictwa czy zastosowania nadprzewodnictwa.

Otwarte zajęcia online poprowadzą eksperci z międzynarodowym doświadczeniem w swoich dziedzinach badawczych, mający jednocześnie praktykę w obszarze popularyzacji nauki. Dzięki połączeniu tych kwalifikacji webinaria pozostaną przystępne dla szerokiego grona odbiorców, bez utraty wartości merytorycznej.

W ramach cyklu odbędą się następujące zajęcia online:

  • Jak mikroskopia elektronowa pomaga nam zrozumieć ewolucję SARS-CoV-2 – dr Antoni Wróbel – 17 listopada (wtorek) godz. 17.00;
  • Nagroda Nobla i COVID-19: Jak wykryć koronawirusa przy pomocy CRISPR– dr Magdalena Richter – 19 listopada (czwartek) godz. 17.00;
  • Samoloty przyszłości – rewolucja, a nie ewolucja w lotnictwie– dr Artur Jarząbek – 24 listopada (wtorek) godz. 16.00;
  • Od przypadkowego odkrycia do rezonansu magnetycznego. Historia nadprzewodnictwa– dr Michał Kępa – 27 listopada (piątek) godz. 16.00.

 

Do uczestniczenia w webinariach nie jest wymagane instalowanie dodatkowego oprogramowania lub zakładanie konta w jakiejkolwiek aplikacji. Wystarczy dostęp do sieci i dowolna przeglądarka internetowa. Instrukcja, jak wziąć w nich udział znajduje się na stronie wydarzenia na Facebooku.

– Program ADAMED SmartUP od lat popularyzuje nauki ścisłe oraz przyrodnicze wśród polskich uczniów i wspiera w rozwoju tych najbardziej zaangażowanych. W tym roku śmiało wkroczyliśmy w sferę nauki zdalnej. Latem w formie online zorganizowaliśmy obóz naukowy, na którym nie zabrakło ćwiczeń praktycznych i samodzielnie realizowanych eksperymentów. Dzisiaj zaś organizujemy kolejny cykl otwartych webinariów. Mimo niełatwych czasów chcemy zapewnić ciekawej świata młodzieży jak najszersze możliwości rozwoju ich pasji – podsumowuje Martyna Strupczewska, Kierownik programu ADAMED SmartUP.

Prowadzący spotkań online to jednocześnie wieloletni wykładowcy programu ADAMED SmartUP, a tematy ich zajęć odpowiadają zagadnieniom omawianym m.in. na obozie w ramach 4 grup: chemia i biochemia, medycyna i nauki medyczne, inżynieria i robotyka, fizyka i nowe technologie. Jak wskazuje organizator webinaria stanowią przedsmak tego, co program naukowo-edukacyjny oferuje polskim utalentowanym nastolatkom.

Na pełnowymiarową przygodę z 7. edycją programu mają szansę wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych, w wieku 14-19 lat. Przejście przez kilkuetapową rekrutację pozwala zdobyć zaproszenie na obóz naukowy, a także uczestnictwo w indywidualnych konsultacjach edukacyjnych i możliwość ubiegania się o stypendium finansowe. Pierwszym krokiem na tej drodze jest zarejestrowanie się do gry rekrutacyjnej online. Gracze z najwyższą liczbą punków zostaną poproszeni o wypełnienie aplikacji, potwierdzających ich osiągnięcia edukacyjne i zaangażowanie w naukę. Ostatecznie Rada Naukowa, w ramach rozmów kwalifikacyjnych, wyłoni 50 uczestników obozu naukowego. Punkty w grze można zbierać do 15 stycznia 2021 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać! Biuro prasowe
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które
Edukacja UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
2024-12-28 | 01:00

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany gospodarcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.