Komunikaty PR

Poszerz wiedzę na otwartych webinariach naukowych

2020-11-10  |  07:30

Metody wykrywania wirusa SARS-CoV-2, wykorzystanie mikroskopii elektronowej w badaniu koronawirusów, a także przyszłość lotnictwa i sposoby zastosowania nadprzewodnictwa – to tematy bezpłatnych webinariów „Dni otwarte ADAMED SmartUP” dla młodzieży zainteresowanej naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Cykl, organizowany w ramach tego programu naukowego, startuje już 17 listopada. 

W związku z obostrzeniami i koniecznością nauki zdalnej, Fundacja Adamed poszerza swoją działalność edukacyjną o nową inicjatywę online – „Dni otwarte ADAMED SmartUP”. W ramach bezpłatnych webinariów zainteresowani uczniowie będą mogli zapoznać się z – istotnymi szczególnie dzisiaj –informacjami nt. metod diagnostyki wirusa SARS-CoV-2, ale także zanurzyć się w rozważaniach dotyczących przyszłości lotnictwa czy zastosowania nadprzewodnictwa.

Otwarte zajęcia online poprowadzą eksperci z międzynarodowym doświadczeniem w swoich dziedzinach badawczych, mający jednocześnie praktykę w obszarze popularyzacji nauki. Dzięki połączeniu tych kwalifikacji webinaria pozostaną przystępne dla szerokiego grona odbiorców, bez utraty wartości merytorycznej.

W ramach cyklu odbędą się następujące zajęcia online:

  • Jak mikroskopia elektronowa pomaga nam zrozumieć ewolucję SARS-CoV-2 – dr Antoni Wróbel – 17 listopada (wtorek) godz. 17.00;
  • Nagroda Nobla i COVID-19: Jak wykryć koronawirusa przy pomocy CRISPR– dr Magdalena Richter – 19 listopada (czwartek) godz. 17.00;
  • Samoloty przyszłości – rewolucja, a nie ewolucja w lotnictwie– dr Artur Jarząbek – 24 listopada (wtorek) godz. 16.00;
  • Od przypadkowego odkrycia do rezonansu magnetycznego. Historia nadprzewodnictwa– dr Michał Kępa – 27 listopada (piątek) godz. 16.00.

 

Do uczestniczenia w webinariach nie jest wymagane instalowanie dodatkowego oprogramowania lub zakładanie konta w jakiejkolwiek aplikacji. Wystarczy dostęp do sieci i dowolna przeglądarka internetowa. Instrukcja, jak wziąć w nich udział znajduje się na stronie wydarzenia na Facebooku.

– Program ADAMED SmartUP od lat popularyzuje nauki ścisłe oraz przyrodnicze wśród polskich uczniów i wspiera w rozwoju tych najbardziej zaangażowanych. W tym roku śmiało wkroczyliśmy w sferę nauki zdalnej. Latem w formie online zorganizowaliśmy obóz naukowy, na którym nie zabrakło ćwiczeń praktycznych i samodzielnie realizowanych eksperymentów. Dzisiaj zaś organizujemy kolejny cykl otwartych webinariów. Mimo niełatwych czasów chcemy zapewnić ciekawej świata młodzieży jak najszersze możliwości rozwoju ich pasji – podsumowuje Martyna Strupczewska, Kierownik programu ADAMED SmartUP.

Prowadzący spotkań online to jednocześnie wieloletni wykładowcy programu ADAMED SmartUP, a tematy ich zajęć odpowiadają zagadnieniom omawianym m.in. na obozie w ramach 4 grup: chemia i biochemia, medycyna i nauki medyczne, inżynieria i robotyka, fizyka i nowe technologie. Jak wskazuje organizator webinaria stanowią przedsmak tego, co program naukowo-edukacyjny oferuje polskim utalentowanym nastolatkom.

Na pełnowymiarową przygodę z 7. edycją programu mają szansę wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych, w wieku 14-19 lat. Przejście przez kilkuetapową rekrutację pozwala zdobyć zaproszenie na obóz naukowy, a także uczestnictwo w indywidualnych konsultacjach edukacyjnych i możliwość ubiegania się o stypendium finansowe. Pierwszym krokiem na tej drodze jest zarejestrowanie się do gry rekrutacyjnej online. Gracze z najwyższą liczbą punków zostaną poproszeni o wypełnienie aplikacji, potwierdzających ich osiągnięcia edukacyjne i zaangażowanie w naukę. Ostatecznie Rada Naukowa, w ramach rozmów kwalifikacyjnych, wyłoni 50 uczestników obozu naukowego. Punkty w grze można zbierać do 15 stycznia 2021 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW Biuro prasowe
2024-11-29 | 13:30

Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobywa prestiżowe wyróżnienia w rankingu Eduniversal Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobył srebrne
Edukacja Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
2024-11-28 | 13:28

Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie

Z dniem 23 października 2024 roku nastąpiły zmiany w Zarządzie Uczelni Łazarskiego, które są istotnym krokiem w kierunku dalszego umacniania jej pozycji jako nowoczesnej instytucji
Edukacja Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
2024-11-26 | 12:00

Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum

Wizyta 27 dyrektorów litewskich szkół to początek współpracy z I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym. Jej celem jest wymiana doświadczeń, budowa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.