Komunikaty PR

Program „Finansoaktywni” – prace konkursowe można zgłaszać do 8 maja

2023-05-05  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Emilia Potocka
Synertime

Aleja Wyścigowa
02-681 Warszawa
e.potocka|synertime.pl| |e.potocka|synertime.pl
668132416
www.synertime.pl

Kolejna edycja programu edukacyjnego „Finansoaktywni” organizowanego przez Ministerstwo Finansów trwa od końca listopada 2022 roku. W ciągu kilku miesięcy udało się uzyskać rekordową liczbę zgłoszeń w całej historii akcji, ponad 900. Jeszcze tylko przez tydzień, do 8 maja 2023 roku, można otrzymać elektroniczne materiały edukacyjne i przesłać przygotowaną pracę konkursową.

Województwo mazowieckie jest najbardziej „Finansoaktywne”

Tegoroczna edycja „Finansoaktywnych” pod hasłem „Budżet. Plan do działania!” cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. W szkołach wciąż odbywają się lekcje poświęcone budżetowi.  Do VIII edycji programu „Finansoaktywni” zgłosiło się już ponad 900 szkół podstawowych. W świat finansów nauczyciele wprowadzą 3 211 klas, czyli ponad 53 tys. uczniów z całej Polski. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło ze szkół w województwie mazowieckim. Z misją „Budżet: Plan do działania!” zmierzy się tam prawie 8 tys. uczniów z 534 klas w 121 szkołach podstawowych. Na drugim miejscu pod względem liczby zgłoszeń znalazło się województwo podkarpackie, gdzie nauczyciele wypełnili 108 formularzy zgłoszeniowych. W tych placówkach w zajęciach o budżecie weźmie udział ponad 4,5 tys. osób z prawie 350 klas. Program „Finansoaktywni” jest również bardzo popularny w województwach: wielkopolskim – 78 zgłoszeń, śląskim – 77 zgłoszeń oraz łódzkim i małopolskim – po 72 zgłoszenia. Łącznie na tych obszarach Polski swoją wiedzę o finansach rozwinie ponad 18 tys. uczniów z 1075 klas. Lekcje o budżecie i planowaniu wydatków najczęściej odbywają się w ramach matematyki, oraz godziny wychowawczej. Ponad połowę zgłoszeń wypełnili nauczyciele prowadzący te przedmioty.

Dlaczego warto zgłosić się do „Finansoaktywnych”?

Stworzone we współpracy ze specjalistami materiały edukacyjne umożliwiają przekazanie wiedzy uczniom w przystępny i interesujący sposób. Młodzież dowie się z nich najważniejszych informacji o budżecie rodzinnym, gminnym i państwowym oraz o planowaniu wydatków. Do wszystkich nauczycieli, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy na stronie www.finansoaktywni.pl zostaną przesłane materiały w wersji elektronicznej. Wśród nich znajdą się: scenariusz lekcji dla nauczyciela, karty pracy dla uczniów, prezentacja, materiały video, plakat edukacyjny i karta konkursowa.

Konkurs – sprawdzenie wiedzy w praktyce

Integralną częścią programu „Finansoaktywni” jest konkurs dla młodzieży. Podczas prac nad projektem inwestycji, która mogłaby zostać zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego (o wartości do 150 tys. zł) uczniowie w max. 3 osobowych zespołach mają okazję sprawdzić swoją wiedzę w praktyce. Ponadto muszą opracować plakat i artykuł do gazetki szkolnej w ramach promocji swojego projektu. Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 8 maja 2023 roku przy pomocy formularza dostępnego na stronie programu. Następnie Komisja Konkursowa wybierze 10 najlepszych projektów, których twórcy zostaną zaproszeni na dwudniową wycieczkę do Warszawy w terminie 14-15 czerwca 2023 r. Podczas uroczystej gali, uczniowie zaprezentują swoje prace i wraz z nauczycielami otrzymają nagrody: dla uczniów przygotowano głośniki bezprzewodowe oraz smart bandy, a na nauczycieli czekają czytniki e-booków. W finale weźmie udział też influencer – iluzjonista Maciej Piskorz który zaczaruje młodzież.

Weź udział w VIII edycji Finansoaktywnych i wyrusz z nami w misję!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Synertime
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI Biuro prasowe
2024-06-26 | 11:00

Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI

Konieczność lifelong learning, czyli uczenia się przez całe życie, stała się faktem. Biznes – jak się wydaje – uświadomił to sobie najwcześniej, a liderzy to grupa,
Edukacja Jak pokonać bariery językowe w podróży?
2024-06-24 | 17:00

Jak pokonać bariery językowe w podróży?

Zagraniczne podróże to jeden z najczęściej wybieranych przez nas sposobów spędzania upragnionych wakacji. Jak się okazuje, dla niektórych takie eskapady wiążą się ze
Edukacja Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!
2024-06-21 | 14:00

Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!

To happening Centrum Nauczania Domowego prowadzony pod hasłem: “Oldschool jest fajny, ale nie w szkole” będący próbą zwrócenia uwagi na konieczność zmian

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.