Komunikaty PR

Program EMBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej doceniony w Europie

2020-07-13  |  09:00
Biuro prasowe

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej została doceniona za program Executive MBA, który zajął najwyższe miejsce wśród programów z Polski, a 23. miejsce wśród studiów EMBA w Europie w rankingu QS EMBA Rankings 2020.

Zestawienie najlepszych studiów EMBA przygotowany przez międzynarodową organizację QS Quacquarelli Symonds, jest już kolejną edycją tego ogólnoświatowego rankingu. Tegoroczna klasyfikacja Executive MBA prezentuje najlepsze programy na świecie, ale też pokazuje je w ujęciu regionalnym. Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej jest najwyżej ocenioną w rankingu uczelnią z Polski, zajmując w zestawieniu 23. miejsce w Europie. Warto zaznaczyć, że uczelnie współzałożycielskie Szkoły Biznesu PW, czyli HEC Paris oraz London Business School zajęły odpowiednio 2. i 3. miejsce, a uczelnia partnerska Politecnico di Milano uplasowała się na 27 pozycji w zestawieniu.

- „Wysokie miejsce w tym zestawieniu zawdzięczamy przede wszystkim naszej kadrze wykładowców, którzy są praktykami i teoretykami z najwyższej półki i dbają, aby przekazywana przez nich wiedza inspirowała, ale też uczyła konkretnych umiejętności do wykorzystania w codziennych, biznesowych decyzjach. Jednak nie byłoby nas w tym zestawieniu, gdyby nie studenci i absolwenci naszego programu EMBA, którzy po studiach na naszej uczelni rozwijają skrzydła w świecie biznesu” – podkreśla dr inż. Paweł Urbański, dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.  

EMBA Szkoły Biznesu PW – edukacja w nowoczesnej formie

Executive MBA, to studia w elastycznej formule – 3 lub 4 semestrów, prowadzone w języku angielskim z udziałem międzynarodowej kadry wykładowców i praktyków biznesu. Studia zostały uzupełnione o wiedzę związaną z zakładaniem i prowadzeniem startupów, której wysoką jakość gwarantuje partner merytoryczny - MIT Enterprise Forum CEE, afiliowany z Massachusetts Institute of Technology, najlepszą na świecie uczelnią technologiczną. Wyróżnikiem programu jest również blok zindywidualizowany Personal Development, w tym zajęcia Transformation Labs, diagnoza kompetencji przywódczych i sesje coachingowe ze wsparciem mentorów. – „Executive MBA skupia się na rozwoju indywidualnych kompetencji managerów, a także pobudzeniu ich przedsiębiorczości, innowacji oraz pokazuje ścieżki wdrażania nowych technologii, dlatego tematom technologicznym poświęcamy aż 100 godzin w ciągu całych studiów. Widzimy, że w dynamicznie zmieniającym się świecie sprawne i szybkie reagowanie na zmiany, wymaga nie tylko wiedzy, ale także kreatywności, operatywności i dynamizmu w działaniu” – dodaje Paweł Urbański.

O rankingu QS EMBA Rankings 2020

Metodologia rankingu firmy QS Quacquarelli Symonds uwzględnia m.in. reputację każdej ze szkół biznesu wśród naukowców i pracodawców, a także dane na temat jej studentów i absolwentów, w tym np. podwyżki wynagrodzeń.

QS Quacquarelli Symonds jest wiodącym na świecie dostawcą usług. Analiz i informacji dla globalnego sektora szkolnictwa wyższego, którego misją jest umożliwienie osobom na całym świecie wykorzystanie ich potencjału poprzez edukację i rozwój kariery. Organizacja od 2004 roku przygotowuje rankingi uniwersytetów, a także przeprowadza ankietę studencką, dotyczącą nastrojów, motywacji i preferencji przyszłych studentów.

Cały ranking dostępny jest tutaj: https://www.topmba.com/emba-rankings/europe/2020

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.