Program EMBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej doceniony w Europie
Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej została doceniona za program Executive MBA, który zajął najwyższe miejsce wśród programów z Polski, a 23. miejsce wśród studiów EMBA w Europie w rankingu QS EMBA Rankings 2020.
Zestawienie najlepszych studiów EMBA przygotowany przez międzynarodową organizację QS Quacquarelli Symonds, jest już kolejną edycją tego ogólnoświatowego rankingu. Tegoroczna klasyfikacja Executive MBA prezentuje najlepsze programy na świecie, ale też pokazuje je w ujęciu regionalnym. Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej jest najwyżej ocenioną w rankingu uczelnią z Polski, zajmując w zestawieniu 23. miejsce w Europie. Warto zaznaczyć, że uczelnie współzałożycielskie Szkoły Biznesu PW, czyli HEC Paris oraz London Business School zajęły odpowiednio 2. i 3. miejsce, a uczelnia partnerska Politecnico di Milano uplasowała się na 27 pozycji w zestawieniu.
- „Wysokie miejsce w tym zestawieniu zawdzięczamy przede wszystkim naszej kadrze wykładowców, którzy są praktykami i teoretykami z najwyższej półki i dbają, aby przekazywana przez nich wiedza inspirowała, ale też uczyła konkretnych umiejętności do wykorzystania w codziennych, biznesowych decyzjach. Jednak nie byłoby nas w tym zestawieniu, gdyby nie studenci i absolwenci naszego programu EMBA, którzy po studiach na naszej uczelni rozwijają skrzydła w świecie biznesu” – podkreśla dr inż. Paweł Urbański, dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.
EMBA Szkoły Biznesu PW – edukacja w nowoczesnej formie
Executive MBA, to studia w elastycznej formule – 3 lub 4 semestrów, prowadzone w języku angielskim z udziałem międzynarodowej kadry wykładowców i praktyków biznesu. Studia zostały uzupełnione o wiedzę związaną z zakładaniem i prowadzeniem startupów, której wysoką jakość gwarantuje partner merytoryczny - MIT Enterprise Forum CEE, afiliowany z Massachusetts Institute of Technology, najlepszą na świecie uczelnią technologiczną. Wyróżnikiem programu jest również blok zindywidualizowany Personal Development, w tym zajęcia Transformation Labs, diagnoza kompetencji przywódczych i sesje coachingowe ze wsparciem mentorów. – „Executive MBA skupia się na rozwoju indywidualnych kompetencji managerów, a także pobudzeniu ich przedsiębiorczości, innowacji oraz pokazuje ścieżki wdrażania nowych technologii, dlatego tematom technologicznym poświęcamy aż 100 godzin w ciągu całych studiów. Widzimy, że w dynamicznie zmieniającym się świecie sprawne i szybkie reagowanie na zmiany, wymaga nie tylko wiedzy, ale także kreatywności, operatywności i dynamizmu w działaniu” – dodaje Paweł Urbański.
O rankingu QS EMBA Rankings 2020
Metodologia rankingu firmy QS Quacquarelli Symonds uwzględnia m.in. reputację każdej ze szkół biznesu wśród naukowców i pracodawców, a także dane na temat jej studentów i absolwentów, w tym np. podwyżki wynagrodzeń.
QS Quacquarelli Symonds jest wiodącym na świecie dostawcą usług. Analiz i informacji dla globalnego sektora szkolnictwa wyższego, którego misją jest umożliwienie osobom na całym świecie wykorzystanie ich potencjału poprzez edukację i rozwój kariery. Organizacja od 2004 roku przygotowuje rankingi uniwersytetów, a także przeprowadza ankietę studencką, dotyczącą nastrojów, motywacji i preferencji przyszłych studentów.
Cały ranking dostępny jest tutaj: https://www.topmba.com/emba-rankings/europe/2020
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.