Program mentoringowy AICPA & CIMA obejmie Europę, UK, Afrykę i Kanadę
Program mentoringowy AICPA & CIMA pomoże specjalistom ds. finansów z Europy, Wielkiej Brytanii, Afryki i Kanady w pełni wykorzystać swój potencjał
W ramach stałego zaangażowania w rozwój specjalistów z dziedziny księgowości i finansów, AICPA & CIMA rozszerzają swój program mentoringowy na Wielką Brytanię, Europę, Afrykę i Kanadę. Zwiększy to możliwości czerpania wiedzy od doświadczonych specjalistów i rozwijania umiejętności, sieci kontaktów i pewności siebie, kluczowych do osiągnięcia sukcesu.
Tegoroczna szeroko zakrojona edycja AICPA & CIMA Mentoring Scheme sprawia, że relacje mentoringowe mogą nabrać globalnego charakteru. Mentees zostaną sparowani z Mentorem zlokalizowanym w Wielkiej Brytanii, Europie, Afryce lub Kanadzie i wspólnie zadecydują, jak często chcą odbywać spotkania lub kontaktować się za pomocą poczty elektronicznej. Inicjatywa AICPA & CIMA stanowi szansę na rozwój strategicznego sposobu myślenia, wsparcie podejmowania świadomych decyzji i doskonalenie kompetencji, także dla osób znajdujących się na początku swojej kariery zawodowej.
Dla Mentorów to okazja, by wzmocnić swoje umiejętności przywódcze poprzez coaching, wejście w rolę doradczą oraz udzielanie konstruktywnych informacji zwrotnych i wsparcia. Wszyscy Mentorzy otrzymają dostęp do regularnie aktualizowanej biblioteki treści wideo, która zapewni im zasoby i narzędzia umożliwiające prowadzenie produktywnych rozmów i osiąganie ustalonych celów mentoringowych.
„Udział w programie mentoringowym przynosi wiele korzyści. Mi dał możliwość zweryfikowania priorytetów zawodowych i ich zmiany. Dzięki temu doświadczeniu mogłem rozwinąć swoje umiejętności przywódcze i objąć stanowisko dyrektora finansowego w siostrzanej spółce w Stanach Zjednoczonych” – mówi Adam Sendera ACMA, CGMA, Dyrektor Finansowy w GEDIA USA oraz Mentee w AICPA & CIMA Europe Mentoring Program:
„Od wielu lat jestem zaangażowana w różne inicjatywy AICPA & CIMA, takie jak cykl warsztatów mających na celu wsparcie kobiet w finansach czy Europe Mentoring Program. Jako Mentorka towarzyszę moim Mentees podczas ich drogi rozwoju pomagając wzmocnić ich mocne strony i znaleźć przestrzeń na podążanie za swoimi priorytetami. Obserwowanie sukcesów Mentees daje mi ogromną satysfakcję, dlatego gorąco zachęcam członków CIMA i kandydatów CGMA do wzięcia udziału w nowej, rozszerzonej edycji AICPA & CIMA Mentoring Scheme” – mówi Alicja Dworowska ACMA, CGMA, Certyfikowana Coach, Mentorka w AICPA & CIMA Mentoring Scheme.
Konstruktywna relacja między Mentorem a Mentee przynosi korzyści po obu stronach i może pomóc organizacjom zwiększyć retencję pracowników.
„Cieszę się, że rozszerzamy nasz program mentoringowy, aby pomóc specjalistom ds. finansów w pełni wykorzystać swój potencjał poprzez skorzystanie z bogactwa wiedzy i doświadczenia naszych członków. To ekstremalnie ważne, by wszyscy profesjonaliści mieli możliwość zasięgnięcia porady doświadczonych Mentorów. Nasz program oznacza, że szanse na rozwój kariery będą dostępne dla większej liczby naszych członków i kandydatów, a relacje mentoringowe będzie można nawiązywać ponad granicami krajów” – mówi Andrew Harding FCMA, CGMA, Chief Executive – Management Accounting, AICPA & CIMA, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants.
AICPA® & CIMA®, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, działają na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 698 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 188 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi.
American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.
The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.