Program mentoringowy AICPA & CIMA obejmie Europę, UK, Afrykę i Kanadę
Program mentoringowy AICPA & CIMA pomoże specjalistom ds. finansów z Europy, Wielkiej Brytanii, Afryki i Kanady w pełni wykorzystać swój potencjał
W ramach stałego zaangażowania w rozwój specjalistów z dziedziny księgowości i finansów, AICPA & CIMA rozszerzają swój program mentoringowy na Wielką Brytanię, Europę, Afrykę i Kanadę. Zwiększy to możliwości czerpania wiedzy od doświadczonych specjalistów i rozwijania umiejętności, sieci kontaktów i pewności siebie, kluczowych do osiągnięcia sukcesu.
Tegoroczna szeroko zakrojona edycja AICPA & CIMA Mentoring Scheme sprawia, że relacje mentoringowe mogą nabrać globalnego charakteru. Mentees zostaną sparowani z Mentorem zlokalizowanym w Wielkiej Brytanii, Europie, Afryce lub Kanadzie i wspólnie zadecydują, jak często chcą odbywać spotkania lub kontaktować się za pomocą poczty elektronicznej. Inicjatywa AICPA & CIMA stanowi szansę na rozwój strategicznego sposobu myślenia, wsparcie podejmowania świadomych decyzji i doskonalenie kompetencji, także dla osób znajdujących się na początku swojej kariery zawodowej.
Dla Mentorów to okazja, by wzmocnić swoje umiejętności przywódcze poprzez coaching, wejście w rolę doradczą oraz udzielanie konstruktywnych informacji zwrotnych i wsparcia. Wszyscy Mentorzy otrzymają dostęp do regularnie aktualizowanej biblioteki treści wideo, która zapewni im zasoby i narzędzia umożliwiające prowadzenie produktywnych rozmów i osiąganie ustalonych celów mentoringowych.
„Udział w programie mentoringowym przynosi wiele korzyści. Mi dał możliwość zweryfikowania priorytetów zawodowych i ich zmiany. Dzięki temu doświadczeniu mogłem rozwinąć swoje umiejętności przywódcze i objąć stanowisko dyrektora finansowego w siostrzanej spółce w Stanach Zjednoczonych” – mówi Adam Sendera ACMA, CGMA, Dyrektor Finansowy w GEDIA USA oraz Mentee w AICPA & CIMA Europe Mentoring Program:
„Od wielu lat jestem zaangażowana w różne inicjatywy AICPA & CIMA, takie jak cykl warsztatów mających na celu wsparcie kobiet w finansach czy Europe Mentoring Program. Jako Mentorka towarzyszę moim Mentees podczas ich drogi rozwoju pomagając wzmocnić ich mocne strony i znaleźć przestrzeń na podążanie za swoimi priorytetami. Obserwowanie sukcesów Mentees daje mi ogromną satysfakcję, dlatego gorąco zachęcam członków CIMA i kandydatów CGMA do wzięcia udziału w nowej, rozszerzonej edycji AICPA & CIMA Mentoring Scheme” – mówi Alicja Dworowska ACMA, CGMA, Certyfikowana Coach, Mentorka w AICPA & CIMA Mentoring Scheme.
Konstruktywna relacja między Mentorem a Mentee przynosi korzyści po obu stronach i może pomóc organizacjom zwiększyć retencję pracowników.
„Cieszę się, że rozszerzamy nasz program mentoringowy, aby pomóc specjalistom ds. finansów w pełni wykorzystać swój potencjał poprzez skorzystanie z bogactwa wiedzy i doświadczenia naszych członków. To ekstremalnie ważne, by wszyscy profesjonaliści mieli możliwość zasięgnięcia porady doświadczonych Mentorów. Nasz program oznacza, że szanse na rozwój kariery będą dostępne dla większej liczby naszych członków i kandydatów, a relacje mentoringowe będzie można nawiązywać ponad granicami krajów” – mówi Andrew Harding FCMA, CGMA, Chief Executive – Management Accounting, AICPA & CIMA, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants.
AICPA® & CIMA®, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, działają na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 698 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 188 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi.
American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.
The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.
Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW
Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.