Komunikaty PR

Program SPYNKA doceniony przez Sesame Worshop

2023-07-26  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt
Estoria PR
Estoria PR

Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl

Fundacja Rozwoju Dzieci została doceniona przez zespół ds. wczesnego rozwoju dzieci (ECD – Early Childhood Development) w Sesame Workshop, organizacji non-profit stojącej za słynną Ulicą Sezamkową. Wśród 30 organizacji w skali świata, docenionych za najbardziej holistyczne podejście do wspierania rozwoju najmłodszych dzieci i ich opiekunów, znajdujących się w sytuacji kryzysów humanitarnych, Fundacja Rozwoju Dzieci jest jedyną organizacją pozarządową z Polski.

Autorzy raportu skoncentrowali się na opisie wybranych programów wsparcia wczesnego rozwoju dziecka (ECD), wdrażanych w kontekście kryzysów humanitarnych w różnych częściach świata z perspektywy potrzeb edukacyjnych i psychologicznych. Program SPYNKA prowadzony przez Fundację Rozwoju Dzieci został opisany w kategorii „Zapewnienie dzieciom wsparcia psychospołecznego".

Fundacja Rozwoju Dzieci od kwietnia 2022 roku realizuje program SPYNKA na rzecz wczesnego rozwoju dzieci dla rodzin uchodźców z Ukrainy w Polsce. Jako pierwsze powstało centrum typu drop-in na warszawskim Stadionie Narodowym, który w pierwszych tygodniach po wybuchu wojny stał się punktem rejestracji i czasowego pobytu uchodźców z Ukrainy. Jeszcze w kwietniu ubiegłego roku w wybranych miastach na terenie całej Polski otwarte zostały punkty  całodziennej opieki dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Dziś w ponad 70 placówkach w całej Polsce maluchy znajdują bezpieczne miejsce do nauki i zabawy. Wsparcie psychologiczne oferowane jest nie tylko dzieciom, ale także matkom i ukraińskim nauczycielom-uchodźcom, którzy po zakończeniu szkoleń kwalifikacyjnych znalazły zatrudnienie w Spynkach. Fundacja Rozwoju Dzieci jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Step by Step (ISSA), sieci ECD dla Europy i Azji Środkowej więc programy szkoleniowe i rozwojowe, które prowadzi wynikają z praktycznych doświadczeń eksperckich i przyczyniają się do budowania zasobów, z których czerpią inne organizacje.

Raport amerykańskich ekspertów Sesame Workshop przypomina i podkreśla znaczenie wczesnego dzieciństwa w rozwoju dziecka, zwracając szczególną uwagę na potrzeby dzieci doświadczonych przez współczesne kryzysy humanitarne, jak wojna, ubóstwo wynikające z klęsk żywiołowych czy brak dostępu do edukacji. Wielosektorowe wsparcie ECD dla małych dzieci i ich opiekunów może zapewnić znaczące poznawcze, zdrowotne, edukacyjne i korzyści ekonomiczne, bezcenne w długoterminowym horyzoncie czasowym.

„Naszą misją przy tworzeniu Spynek jest przywracanie dzieciom szczęśliwego i bezpiecznego dzieciństwa. Zapewniamy im przestrzeń do rozwoju przez zabawę i edukację. Szkolimy ukraińskie kobiety do pracy w charakterze opiekunek i edukatorek, zapewniamy im także wsparcie psychologiczne. Wierzymy, że fundamentem naszej wspólnej przyszłości są dzieci, którym to my dorośli, stwarzamy warunki do stabilnego rozwoju pomimo przeciwności losu.” – podkreśla Monika Rościszewska-Woźniak, prezeska Fundacji Rozwoju Dzieci. 

  

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Estoria PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.