Przesunięcie terminu rejestracji do konkursu International VELUX Award 2020
Studenci architektury, którzy chcieliby wziąć udział w międzynarodowym konkursie International VELUX Award 2020, a nie zdążyli się zarejestrować, mają jeszcze na to czas. Termin rejestracji został bowiem przesunięty do 15 kwietnia. To IX edycja największego globalnego konkursu architektonicznego, który od początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród polskich studentów.
„Cieszy mnie fakt, że konkurs International VELUX Award spotyka się z dużym zainteresowaniem wśród polskich studentów. Dostrzegają oni szansę na wyrażenie siebie, swoich pomysłów inspirowanych światłem dziennym, a także zaistnienia w międzynarodowym gronie młodych architektów. To ważny krok na ścieżce przyszłej kariery zawodowej” - mówi Monika Kupska-Kupis, architekt z VELUX Polska.
Po dokonaniu rejestracji studenci będą mieli czas do 15 czerwca na przesłanie swoich projektów.
A prace konkursowe mogą być zgłaszane w dwóch kategoriach - „Światło naturalne w budynkach” oraz „Badania nad światłem naturalnym”. W lipcu 2020 jury wybierze po dwóch zwycięzców z każdego z pięciu regionów określonych przez Międzynarodową Unię Architektów: 1) Europy Zachodniej, 2) Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu, 3) Ameryk, 4) Azji i Oceanii oraz 5) Afryki. Dziesięciu zwycięzców regionalnych zaprezentuje jury swoje projekty osobiście podczas Światowego Festiwalu Architektury. Wtedy jury złożone ze światowej sławy architektów wybierze jednego zwycięzcę globalnego w każdej z kategorii konkursowych. W bieżącej edycji jury reprezentują: Odile Decq (Francja), Sebastián Adamo (Argentyna), Nóra Demeter (Stany Zjednoczone Ameryki), Juri Troy (Austria) oraz wiceprezes ds. globalnego zarządzania produktem w VELUX, Martin Pors Jepsen (Dania).
Warto pamiętać o tym, że studenci mogą startować do rywalizacji indywidualnie lub w grupie, w której znajdują się osoby reprezentujące również inne kierunki. Kluczowe jest jednak posiadanie opiekuna naukowego.
Udział w międzynarodowym konkursie to dla studentów zarówno prestiż, jak i nagrody pieniężne. Nagroda główna w każdej z dwóch kategorii („Światło naturalne w budynkach” oraz „Badania nad światłem naturalnym”) to 5 000 euro (4000 euro dla studenta i 1 000 euro dla opiekuna), natomiast nagrody za najlepsze prace w regionach w ramach każdej kategorii to 1 250 euro (1 000 euro dla studenta oraz 250 euro dla opiekuna).
Konkurs jest organizowany w ścisłej współpracy z Międzynarodowa Unią Architektów (International Union of Architects, UIA). Urósł do rangi największego tego rodzaju globalnego wydarzenia dla studentów architektury. Od pierwszej edycji w 2004 roku, wzięło w nim udział około 12000 studentów z 59 krajów, którzy zgłosili ponad 5000 projektów.
Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: iva.velux.com
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.