Komunikaty PR

Rekordowa edycja Programu Szkolnych Festiwali Explory

2023-05-26  |  20:00
Biuro prasowe

Zakończył się nabór do Programu Szkolnych Festiwali Explory. To była rekordowa edycja. Fundacja Zaawansowanych Technologii- organizator programu, dziękuje za wszystkie zgłoszenia i podkreśla, że po raz pierwszy udało się ich zgłosić az tyle. W ramach programu, sprawdzona metodologia pracy i wartości Explory zawitają do aż 28 szkół z 11 województw. Festiwale Explory w szkołach to nie tylko szansa na zainspirowanie i zaciekawienie nauką całej społeczności szkolnej, ale także pierwszy etap Konkursu Explory. 

 

Podczas Konkursu uczniowie prezentują swoje prace badawcze i wynalazki a w części festiwalowej odbywają się wykłady i warsztaty naukowe. Najlepsze projekty szkolnych talentów przechodzą do regionalnego etapu Konkursu Explory. W ramach współpracy pokazujemy szkołom jak zorganizować wydarzenie i udzielamy kompleksowego  wsparcia na każdym etapie jego realizacji.

W tegorocznej edycji, szczególne miejsce zajmuje partnerstwo z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i idea 3W. Partner nie tylko wspiera inicjatywę finansowo, ale także wspiera merytorycznie powstawanie nowych projektów: -Idea 3W dotyczy wody, wodoru i węgla to ważne zasoby na naszej planecie, od tego jak będziemy je wykorzystywali zależy przyszłość kolejnych pokoleń. Woda zajmuje ponad 71% powierzchni ziemi, wodór to paliwo przyszłości. Dzieki nowoczesnym technologiom mamy możliwość produkować wodów z odnawialnych źródeł. Węgiel nazywany jest materiałem przyszłości - naukowcy mają możliwość produkować materiały inżynieryjne, które są trwalsze i bardziej wytrzymałe. - tłumaczy Anna Węgrzynowicz, Specjalistka promocji Banku Gospodarstwa Krajowego oraz idei 3W - Tworzymy społeczność 3W. Łączymy ludzi, których łączą wiedza, umiejętność i talent, by zmieniać świat i tworzyć lepsze jutro. My wspieramy te projekty, które dotyczą wody, wodoru i węgla. Chcemy te projekty nagrodzić i wspierać.  

W ramach tej współpracy eksperci idei 3W odwiedzą szkoły, będą zachęcać młodzież do podejmowania wyzwań związanych z tą tematyką oraz edukować o ekologicznej przyszłości planety. 

Do tegorocznej edycji weszło 28 szkół. Są to: Zespół Szkól nr 6 im Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju, Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, Zespół Szkół nr 36 im. Marcina Kasprzaka w Warszawie, I Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Miliczu, XXX Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego, III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie, Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie, Liceum Ogólnokształcące im. Polonii Belgijskiej z Wrocławiu, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, Liceum Ogólnokształcące w Szczecińskiej Szkole Florystycznej, VI Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie, Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego w Milanówku, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie, Szkoła Podstawowa im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach, Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupsku, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jerzego Kukuczki w Mikołowie, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie, Szkoła Podstawowa nr 18 im Ignacego Krasickiego w Sosnowcu, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie, Szkoła podstawowa nr 5  im. Króla Jana III Sobieskiego w Zabrzu, Zespół Szkół Technicznych w Rybniku, XVI liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, Technikum Technologii Cyfrowych w Szczecinie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego, Szkoła Podstawowa EKOLA w Wrocławiu, Niepubliczne Liceum im. dr Wandy Błeńskiej w Kowalach, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Łubnianach, Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Szczegóły przebiegu programu oraz wskazówki o przeprowadzeniu społeczności szkolnej przez cały proces przygotowania szkolnego wydarzenia dostępne pod linkiem https://www.explory.pl/informacje-o-programie,229 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Znamy wyniki 2. edycji Universiady – zwycięzcami młodzi naukowcy z Oławy Biuro prasowe
2024-04-30 | 01:00

Znamy wyniki 2. edycji Universiady – zwycięzcami młodzi naukowcy z Oławy

PPG (NYSE: PPG) poinformowała, że wyłoniono zwycięskie zespoły 2. edycji konkursu Universiada. Pierwsze miejsce i 5000 zł przyznano drużynie ze SP nr 8 w Oławie, drugie miejsce i 2500 zł
Edukacja Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni”
2024-04-25 | 15:30

Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni”

Ministerstwo Finansów po raz kolejny edukuje młodzież na temat finansów i podatków. Tegoroczna edycja programu „Finansoaktywni: Podatki płacimy, korzyści
Edukacja Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?
2024-04-24 | 13:47

Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?

W procesie kształcenia dziecka, rola rodzica jest kluczowa, nawet kiedy staje się ono coraz bardziej niezależne. Ważne jest zapewnienie wsparcia przy wyborze szkoły oraz prowadzenie go w taki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.