Roadshow „Nie palę, bo…” przebadało ponad 1000 pracowników w całej Polsce
Roadshow to jedno z ważniejszych działań w projekcie informacyjno-edukacyjnym „Nie palę, bo…”. Ogólnopolska akcja polegała na zaproszeniu pracowników do mobilnego gabinetu konsultacyjno-profilaktycznego, który przyjeżdżał tuż pod siedziby zainteresowanych zakładów pracy.
Gabinet mobilny dotarł pod siedziby firm w całej Polsce. Odwiedził 27 zakładów pracy w 16 województwach. Przebadano 1077 pracowników i przeprowadzono 505 konsultacji. W tym celu załoga pokonała 7,5 tys. kilometrów. Każde wydarzenie było zaplanowane na około 5 godzin.
Roadshow pozwoliło bezpośrednio dotrzeć pracowników, którzy pracują fizycznie, jak i przed komputerem. Zaproszeni goście wykonywali badania w zakresie: spirometrii, zawartości tlenku węgla, poziomu ciśnienia, a także wzrostu i wagi. Podczas akcji dwie osoby, czyli diagnosta konsultant oraz pomocnik diagnosta, prowadząc badania, udzielali także porad w zakresie zdrowia oraz walki z nałogiem nikotynowym. Można było również skorzystać z profesjonalnych konsultacji oraz sprawdzić poziom uzależnienia.
Od samego początku wiedziałam, że tak wzorowa współpraca zapewni nam sukces i doprowadzi do zadowolenia i zmotywowania osób z naszej firmy do pożegnania się z nałogiem. Nasi pracownicy wychodzili z mobilnego gabinetu pełni wiary w powodzenie wdrożenia zmian w swoje życie. Wielkie podziękowania należą się zespołowi diagnostycznemu, który opiekował się uczestnikami akcji. Panowała tylko pozytywna energia – komentuje Justyna Biesiada, Asystent Zarządu Plastica Sp. z o.o.
W ramach akcji „Nie palę, bo...”, która poświęcona jest tematyce szkodliwości palenia i ogólnemu zdrowiu układu oddechowego, mobilny gabinet konsultacyjno-profilaktyczny odwiedził GFT Polska w sierpniu pod poznańskim Okrąglakiem i na dziedzińcu łódzkiej Bramy Miasta. Cieszymy się, że na oba wydarzenia tak licznie przybyli nie tylko nasi pracownicy, ale także osoby z zaprzyjaźnionych firm w naszych budynkach i przechodnie - mówi Edyta Turuj, Senior Employer Branding Specialist, GFT Poland Sp. z o. o.. Akcja organizowana była na powietrzu i oczywiście z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Dziękujemy za fantastyczną atmosferę, profesjonalne konsultacje i możliwość udziału naszej firmy w kolejnym projekcie wspierającym zdrowie – dodaje.
W mobilnym gabinecie pojawiały się także osoby, które nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji o rzuceniu palenia, ale chciały uzyskać jak najwięcej informacji o konsekwencjach palenia oraz poddać się podstawowemu badaniu określającemu efektywność pracy ich płuc, tak aby zmotywować się do walki z nałogiem.
Na spotkaniach pojawiały się także osoby niepalące, które chciały zdobyć wiedzę i argumenty, które pozwolą im np. pomóc bliskiej osobie w rzuceniu nałogu.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.