Rozwój sieci Przedszkoli i Żłobków Norlandia w Polsce
Sieć Przedszkoli i Żłobków Norlandia w Polsce
Norlandia Przedszkola
ul. Przasnyska7/143
01-756 Warszawa
sekretariat|norlandia.com| |sekretariat|norlandia.com
573975500
www.norlandiaprzedszkola.pl
Od maja do sieci Przedszkoli i Żłobków Norlandia w Polsce dołączają kolejne placówki. Całość obejmuje już imponującą ilość 30 jednostek, które mimo pandemii i trudniejszego okresu w branży przedszkolnej, nadal zdobywają nowych przedsiębiorców, którzy chcą dołączyć do skandynawskiej sieci przedszkoli i żłobków.
Warto podkreślić, że sieć Przedszkoli i Żłobków Norlandia w Polsce istnieje od czerwca 2017 roku i od tego czasu nieustannie się rozwija. Najnowsze placówki, które od maja tego roku dołączyły do Grupy Norlandia to dwa przedszkola oraz żłobek na warszawskiej Woli w Warszawie.
Projekt rozwoju sieci zakłada wykorzystanie najlepszych polskich i skandynawskich wzorców edukacyjnych. Docenia to wielu właścicieli placówek edukacyjnych, co sprawia, że marka ma solidne podłoże do dalszego rozwoju i dobrą motywację na przyszłość.
„Moim osobistym marzeniem jest, aby marka „Zaczarowane Motylki” dalej się rozwijała. Dlatego nadszedł czas na przekazanie odpowiedzialności za jej dalszy rozwój podmiotowi z imponującym doświadczeniem, cieszącemu się świetnymi opiniami, z którym łączą nas wspólne wartości i podobne cele, jeśli chodzi o opiekę nad dziećmi i edukację przedszkolną. Z przyjemnością przekazuję Państwu tę wiadomość - od 1 maja podmiotem prowadzącym żłobki i przedszkola „Zaczarowane Motylki” przy ul. Jana Kazimierza zostaje Norlandia. Jest to sieć żłobków i przedszkoli, z pewnością znana Państwu choćby z uwagi na placówkę przy Jana Kazimierza.” – powiedziała pani Agnieszka, wcześniejszy właściciel znanego kompleksu przedszkolno-żłobkowego w Warszawie, który dołączył do Sieci Przedszkoli i Żłobków Norlandia w Polsce.
Norlandia od niemal trzydziestu lat pomaga rodzicom w opiece i wychowaniu najmłodszych. W sieci żłobków i przedszkoli – utworzonych w Polsce, Norwegii, Szwecji, Finlandii oraz Holandii– wyspecjalizowana kadra pedagogów realizuje programy edukacyjne, uzupełnione o wiele autorskich pomysłów. Skandynawski projekt z każdym rokiem zyskuje uznanie w oczach rodziców i opiekunów.
Żłobki i przedszkola Norlandii charakteryzuje indywidualne podejście do każdego dziecka, dlatego grupy nie są zbyt liczne. Pierwsze lata życia mają kluczowe znaczenie dla rozwoju, więc czas poświęcony każdemu podopiecznemu, służy zrównoważonej edukacji, jak i radości z eksplorowania świata. W programach skandynawskiej sieci nie brakuje: ciekawych zajęć językowych (Moomin Language School), rytmiki (Norlandia Jump), czy warsztatów pobudzających kreatywność (Norlandia Quest). Multisensoryka pozwala harmonijnie rozwijać sferę zmysłów dzieci. Norlandia to także wychowanie fizyczne i dużo czasu spędzonego przez najmłodszych na świeżym powietrzu. W programach bardzo istotny jest kontakt z naturą i kształtowanie świadomości ekologicznej (Go Green). Najmłodsi przyswajają również wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania.
Norlandia dba o rozwój emocjonalny dzieci i postawy nacechowane empatią. W przedszkolach i żłobkach uczą się budowania relacji społecznych – opartych na zasadach współpracy, tolerancji i szacunku. Pedagodzy kładą nacisk na kształtowanie poczucia wartości podopiecznych, przy założeniu, że najmłodsi nie porównują się wzajemnie. Norlandia to system wartości, które zostają z dziećmi na całe życie.
***
Informacje o firmie:
Przedszkola Norlandia są częścią Grupy NHC (Norlandia Health & Care Group). Firma weszła na polski rynek w czerwcu 2017 roku. NHC Group jest międzynarodową, prywatną firmą z siedzibą w Oslo w Norwegii. Jej początki sięgają 1990 roku, kiedy to została założona przez braci Kristiana i Rogera Adolfsenów, którzy do dziś są właścicielami 100% udziałów w firmie. W skład Grupy wchodzą przedszkola Norlandia, instytucje Norlandia Care (domy opieki, hotele dla pacjentów, kliniki medyczne i usługi opieki domowej) oraz firmy Hero (oferująca usługi w zakresie tłumaczeń ustnych i integracyjnych oraz prowadząca ośrodki przyjmowania uchodźców) i Aberia (świadcząca usługi w zakresie ochrony dzieci i opieki zastępczej dla osób niepełnosprawnych). Roczny obrót Grupy w 2017 roku wynosił 550 milionów euro. Grupa NHC ma ponad 400 jednostek operacyjnych i zatrudnia 8000 pracowników w Norwegii, Szwecji, Finlandii, Holandii, Niemczech i Polsce. „Bycie innowatorem dobrobytu jakości życia” jest naszą strategiczną dewizą działalności NHC Group.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.