Komunikaty PR

Ruszyła IX edycja „Go4Poland – Wybierz Polskę!” Fundacji GPW

2024-04-11  |  09:15
Biuro prasowe
Do pobrania materiał ( 0.05 MB )

Trwa rekrutacja do IX edycji programu „Go4Poland – Wybierz Polskę!” realizowanego przez Fundację GPW. Celem projektu jest wsparcie polskich studentów i absolwentów zagranicznych szkół wyższych w rozwinięciu kariery zawodowej w Polsce [1]. Udział w projekcie poleca aż 78% uczestników programu z lat ubiegłych. Dlaczego? To doświadczenie, które pozwala zyskać cenne kontakty i praktyczne kompetencje potrzebne przy wejściu na rynek pracy, trudne do zdobycia w innych warunkach. Pomaga podjąć jedną z ważniejszych decyzji, przed którymi stoją moi ludzie: jak ma wyglądać ich dalsza kariera zawodowa. Tego zdania jest przeszło 6 na 10 ankietowanych badania przeprowadzonego przez Fundację GPW, czyli uczestników „Go4Poland” [2]. 

„Go4Poland” – duże wsparcie i cenne doświadczenie

Zostać za granicą czy wracać do Polski? Część polskich studentów uczących się poza naszym krajem, jeszcze ma przed sobą podjęcie tej decyzji. Inni są zdecydowani, by rozpocząć pracę zawodową w Polsce, tylko potrzebują wsparcia, by zacząć. „Go4Poland” pomaga jednym i drugim i zdecydowanie spełnia swoje zadanie, bo blisko 63% uczestników projektu z lat ubiegłych przyznaje, że udział w programie pomógł im w podjęciu decyzji nt. dalszej kariery zawodowej. – „Skorzystałem z Letniej Szkoły, dzięki spotkaniom lepiej zrozumiałem, co chciałbym robić po studiach oraz, jaki kierunek będzie dla mnie odpowiedni”  tak komentuje udział w projekcie jeden z uczestników.

Co bardzo cieszy, blisko 8 na 10 (78%) ankietowanych poleciłoby udział w „Go4Poland” innym studentom. Dla nas to bardzo ważny wniosek, dowód na to, że program nie tylko spełnia nadrzędny cel, który został założony – wsparcie polskich studentów uczelni zagranicznych w starcie kariery w Polsce – ale również został dobrze zaprojektowany, jeżeli chodzi o agendę i przebieg. Wszystkie elementy projektu – staże oferowane przez Partnerów, program mentoringowy, Letnia Szkoła „Go4Poland” oraz konferencja „Twoja kariera – kierunek Polska”, która co roku wieńczy Program – zostały pozytywnie ocenione przez uczestników.  Przede wszystkim dlatego, że są nastawione na przekazywanie praktycznych wskazówek, gdy podejmuje się pierwsze decyzje dotyczące kariery zawodowej, a także dają możliwość  czerpania wiedzy od cenionych ekspertów branżowych – komentuje Alina Bączar, Wiceprezes Fundacji GPW.

Od początku trwania Programu, aż 900 polskich studentów oraz absolwentów zagranicznych uczelni otrzymało możliwość wsparcia w wejściu na rynek pracy w Polsce. W tym roku do tej grupy dołączą kolejne osoby. Co na nie czeka?

Staże i praktyki w firmach, które budują polską gospodarkę oraz wsparcie Mentorów

„Skorzystałem z oferty stażowej, pracuje u tego pracodawcy ponad 3 lata”. To historia jednego z uczestników „Go4Poland”, przykład, że program „Go4Poland” realnie pomaga w starcie kariery zawodowej w polskich warunkach. Wyniki przeprowadzonego badania pokazują, że takie są oczekiwania uczestników Projektu. Koncentrują się one przede wszystkim na możliwości rozwoju kompetencji, zdobywaniu doświadczenia w konkretnej branży, realizacji odpowiedzialnych zadań oraz zaangażowaniu ze strony mentorów/opiekunów. Istotna jest możliwość uczestniczenia w realnych projektach, które przyczynią się do dalszego rozwoju zawodowego.

Osoby biorące udział w tegorocznej edycji programu, tak jak w latach ubiegłych, będą mieć okazję zdobywać wiedzę i doświadczenie podczas płatnych staży oferowanych przez Partnerów projektu, odbywających się w okresie letnim. W tym roku swoje oferty staży jako pierwsze przedstawiła GPW i z każdym tygodniem propozycji dla uczestników będzie przybywać. Wybór stażystów w dedykowanej rekrutacji odbędzie się w kwietniu.

„Go4Poland” to również Program Mentorski, czyli spotkania „1 na 1”, w których Mentor przekazuje studentowi (uczestnikowi) swoje know-how z danego obszaru, porady, których młody człowiek nie znajdzie w sieci.

 Spotkania z mentorami to ważny element projektu prowadzonego przez Fundację GPW i został bardzo dobrze oceniony i doceniony przez uczestników Programu. Za co? „Bezpośredni kontakt z osobami mającymi duże doświadczenie oraz stanowisko na rynkach finansowych oraz innych sektorach gospodarki”. Takie opinie pojawiały się w odpowiedziach – zaznacza Alina Bączar, Prezes Fundacji GPW. A jak dodaje Marta Dobrzyńska, koordynatorka programu „Go4Poland”: – Nasi Partnerzy są nastawieni na przekazywanie praktycznej wiedzy i umiejętności, które pozwolą odnaleźć się na polskim rynku pracy i zdefiniować przyszłą drogą zawodową. Uczestnicy chętnie korzystają z tej możliwości uzyskania wglądu w to, jak działa biznes w Polsce i zdobycia cennego doświadczenia, zanim na dobre rozpoczną pracę. 

W ubiegłych latach Partnerami programu były m.in. takie marki jak: GPW, EY, Erste Securities Polska S.A. Pekao, Citi Bank, mBank, Bank Gospodarstwa Krajowego, Biuro Informacji Kredytowej, Google, LOT, PZU, Tauron, NAVA, Orlen czy PGE.

Przedstawiciele Programu Go4Poland są stale obecni na największych europejskich wydarzeniach skupiających polskich studentów na zagranicznych uczelniach, takich jak Międzynarodowy Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Holandii czy LSE SU Polish Economic Forum. Fundacja GPW jest partnerem tych wydarzeń a wielu spośród organizatorów to byli uczestnicy Programu Go4Poland.

Letnia Szkoła „Go4Poland” i konferencja „Twoja kariera – kierunek Polska”

Od kilku lat znakiem rozpoznawczym programu jest również „Letnia Szkoła Go4Poland”, czyli 7 dni intensywnych warsztatów i spotkań z ekspertami z zakresu ekonomii, świata finansów i branż, w których działają Partnerzy projektu – przedstawicielami firm mających wpływ na zmiany i wydarzenia gospodarcze w Polsce.

Tradycyjnie, bieżącą edycję programu „Go4Polnad” zakończy wrześniowa Konferencja „Twoja kariera – kierunek Polska”. Wystąpienia i spotkania ze specjalistami rynku kapitałowego, ekspertami z obszaru dyplomacji, komunikacji oraz biznesu to podsumowanie projektu, które każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem.

– Letnia Szkoła, Konferencja. Obie okazje pozwoliły poznać niesamowitych ludzi, oraz rozbudować wiedzę na bieżące tematy, nie tylko związane z giełdą. Dodatkowo, była to idealna okazja do udoskonalenia tzw. soft skills – to komentarz jednego z uczestników projektu.

Uczestnicy „Go4Poland” podkreślają, że udział w Programie, w Letniej Szkole i Konferencji, dał im możliwość nawiązania kontaktów zarówno ze swoimi rówieśnikami w podobnej sytuacji życiowej, jak i potencjalnymi pracodawcami – Partnerami projektu, zyskania cennych wskazówek i praktycznej wiedzy, niedostępnej w sieci czy w gotowych opracowaniach, co świadczy o dużej wartości projektu i jego realnym wsparciu młodych Polaków studiujących za granicą w rozwoju zawodowym i zachęcaniu ich do startu kariery Polsce –  komentuje Marta Dobrzyńska, koordynatorka programu „Go4Poland”.

_____________

Pełny harmonogram IX edycji programu „Go4Poland” oraz szczegółowe informacje dla Uczestników (także nt. rekrutacji) oraz Patronów znajdują się na stronie: www.go4poland.pl.

[1: Kierowany jest również do osób będących na wymianie studenckiej za granicą, studentów wywodzących się z Polonii oraz stypendystów Programu im. Generała W. Andersa. ] [2: Badanie Fundacji GPW przeprowadzone online w okresie październik 2023-styczeń 2024 wśród uczestników programu „Go4Poland”.]

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nowy kierunek Prawo w IT na Uczelni Łazarskiego Biuro prasowe
2024-05-28 | 10:30

Nowy kierunek Prawo w IT na Uczelni Łazarskiego

W dobie coraz większej konkurencji na rynku usług prawniczych, zarówno prawnicy po studiach, jak i adwokaci i radcowie prawni świeżo po aplikacjach i zdanych egzaminach zawodowych
Edukacja 3. Piknik Nauki Fahrenheita. W planie rekordowa liczba atrakcji!
2024-05-21 | 14:00

3. Piknik Nauki Fahrenheita. W planie rekordowa liczba atrakcji!

Warsztaty, zabawy, konkursy, spektakularne pokazy naukowe, a nawet testy i badania profilaktyczne – 26 maja 2024 roku na Górze Gradowej w Gdańsku odbędzie się 3. Piknik Nauki
Edukacja Nowy kurs AICPA & CIMA i PwC kluczem do zrozumienia unijnych standardów ESG
2024-05-20 | 10:00

Nowy kurs AICPA & CIMA i PwC kluczem do zrozumienia unijnych standardów ESG

Nowy kurs AICPA & CIMA i PwC pomoże specjalistom ds. rachunkowości i finansów wdrożyć unijne standardy sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

European Financial Congress 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Poprawia się jakość obsługi klientów. Konsumenci najlepiej oceniają branżę turystyczną

Po trzech latach spadków, spowodowanych m.in. pandemią i zaburzeniami w łańcuchach dostaw, poziom satysfakcji polskich konsumentów z jakości obsługi odnotował w końcu nagły wzrost, osiągając rekordowy wynik 79,1 proc. – wynika z cyklicznego badania realizowanego przez Polski Program Jakości Obsługi. Poprawę zanotowało aż 14 z 18 badanych branż, ale najlepsze oceny zebrała turystyka, czyli biura podróży, hotele, pensjonaty i linie lotnicze. Z drugiej strony niespodzianką okazał się mocny spadek dotychczasowego lidera rankingów jakości obsługi, czyli branży finansowej  banków, doradców i ubezpieczycieli.

Ochrona środowiska

Ograniczenie importu surowców z Rosji przyspiesza transformację energetyczną Europy. Dekarbonizacja może się jednak wiązać z protestami części grup społecznych

Wojna w Ukrainie i sankcje nałożone na import surowców z Rosji przyspieszają transformację energetyczną. Jak podkreśla Polska Akademia Nauk, droga energia wymusza radykalną poprawę efektywności energetycznej i przyspiesza rozwój OZE we wszystkich sektorach gospodarki. Odnawialne źródła nie są bowiem obarczone kosztami paliw i CO2. Z drugiej jednak strony dekarbonizacja i Zielony Ład mogą prowadzić do protestów kolejnych, obok rolników, grup społecznych.

Konsument

ZPAV: nowelizacja ustawy o prawach autorskich niewiele zmieni na rynku muzycznym. Artyści nadal będą dostawać tantiemy od serwisów streamingowych

Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych uregulowana zostanie kwestia tantiemizacji oraz wynagrodzeń należnych twórcom, wykonawcom i wydawcom prasy ze strony platform internetowych i serwisów streamingowych. – W zakresie praw twórców muzycznych czy firm muzycznych ta nowelizacja co do zasady niewiele zmieni. W wersji, jaka została zatwierdzona przez Radę Ministrów, te przepisy na szczęście niczego nie psują i pozostawiają rynek w takim stanie, w którym wszyscy posiadacze praw otrzymują swoje wynagrodzenia i mogą je dostawać bezpośrednio od serwisów – ocenia Bogusław Pluta, dyrektor zarządzający Związku Producentów Audio Video.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.