Komunikaty PR

Salesforce pomaga kobietom w powrocie na rynek pracy - Darmowy program szkoleń

2023-01-24  |  15:07
Biuro prasowe

Salesforce uruchamia nowy program szkoleń dla kobiet w Polsce. Bring Women Back to Work jest dedykowany kobietom zainteresowanym pracą w sektorze IT z całej Polski. Podczas kursu uczestniczki przejdą 12-miesięczne szkolenie nie tylko z najczęściej używanego na świecie systemu Salesforce CRM, ale także z umiejętności miękkich, autoprezentacji i zarządzania projektami.

Program szkoleniowy Bring Women Back to Work (BWBW) przeznaczony jest dla kobiet, które posiadają już doświadczenie zawodowe, a które jednocześnie pozostają bez pracy od co najmniej roku. Celem programu jest umożliwienie kobietom rozpoczęcia kariery w branży IT. Po ukończeniu programu uczestniczki będą miały bardzo dobrą pozycję do znalezienia pracy w ekosystemie klientów i partnerów Salesforce. Główne wymagania dotyczące udziału w programie BWBW to dobra znajomość języka angielskiego i chęć uczenia się nowych umiejętności. Program jest całkowicie bezpłatny dla uczestników, a sama wartość kursu to około 6 500 EUR.

"Program Bring Women Back to Work ma charakter integracyjny, kobiety nie muszą mieć wcześniejszego doświadczenia w branży IT, nie jest konieczne posiadanie dyplomu ukończenia studiów wyższych, a wiek z pewnością nie jest czynnikiem decydującym o przyjęciu na kurs. Entuzjazm do zmiany kwalifikacji, zainteresowanie IT i zdolność do pracy w dynamicznym środowisku pracy jest czymś, na co stawiamy najbardziej." - wyjaśnia Vanessa Gentile z Salesforce, która zainicjowała program trzy lata temu w Szwajcarii.

BWBW - 12 miesięcy kompleksowej edukacji

Do programu, który rozpocznie się 9 lutego 2023 roku, zostanie przyjętych 18 uczestniczek. Każda z nich weźmie udział w ponad 160 godzinach interaktywnego szkolenia online w ciągu najbliższych 12 miesięcy, które wprowadzi je do środowiska Salesforce CRM i nie tylko.  Cały kurs został tak skonstruowany, aby wyposażyć absolwentki także w umiejętności z obszarów takich jak zarządzanie projektami i nowe technologie czy autoprezentacja i pewność siebie. Celem programu jest również rozwinięcie umiejętności miękkich, a także skupienie się na szerszym, zrównoważonym rozwoju zawodowym i przywództwie. Dodatkowo każdej uczestniczce zostanie przydzielony własny mentor, z którym będzie mogła konsultować swoją ścieżkę kariery, a także coach, który pomoże kobietom w psychologicznych aspektach powrotu do pracy.

"Naszym celem jest, aby uczestniczki nie tylko otrzymały certyfikat administratora Salesforce, ale także zyskały pewność siebie i wiarę w swoją przyszłą karierę. Dlatego koncentrujemy się nie tylko na znajomości systemu Salesforce CRM, ale także na umiejętnościach miękkich i rozwoju osobistym. Kobiety napotykają wiele przeszkód po przerwie w karierze, a niska samoocena jest jedną z najbardziej znaczących” – mówi Vanessa Gentile i dodaje - „Pod koniec programu Bring Women Back to Work uczestniczki staną w pełni sprawnymi i wykształconymi profesjonalistkami, gotowymi na wszystkie wyzwania, jakie niesie ze sobą kariera w IT”.

Cele - kariera w IT

Głównym celem programu, który z powodzeniem działa już w Szwajcarii i Niemczech, jest z jednej strony wspieranie kobiet powracających na rynek pracy po dłuższej przerwie w karierze zawodowej. Z drugiej strony istnieje silne zapotrzebowanie w ekosystemie klientów i partnerów Salesforce na wykwalifikowanych pracowników. Salesforce udostępnia zatem profile uczestniczek swoim partnerom, którzy poszukują nowych specjalistów. Kobiety nie muszą jednak czekać całego roku na znalezienie pracy – nowe oferty mogą otrzymać już w pierwszych miesiącach trwania programu.

Ukończenie całego, rocznego cyklu nauki nie jest warunkiem koniecznym do otrzymania pracy, a sam program ma być elastyczny. W pierwszych tygodniach przekazujemy uczestnikom niezbędną wiedzę, ale przez cały proces jesteśmy w kontakcie z naszymi partnerami rekrutacyjnymi. Jeśli uczestniczka okaże się idealnym kandydatem dla naszych partnerów, rekrutacja może odbyć się od razu. Zdarza się, że znajdują one nową pracę już w pierwszym miesiącu szkolenia” - podsumowuje Vanessa Gentile.

Głównymi partnerami Bring Women Back to Work w Polsce są Deloitte, Accenture, Merkle, Digitall i Enxoo. Więcej informacji, w tym formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie https://www.salesforce.com/eu/campaign/bwbw/ . Zgłoszenia należy przesyłać jak najszybciej, ponieważ program zostanie zamknięty po wyczerpaniu puli dostępnych miejsc. Jeśli jesteś partnerem, zainteresowanym dostępem do tej grupy talentów, skontaktuj się z nami pod adresem bwbw@salesforce.com lub za pośrednictwem naszej witryny internetowej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.