Komunikaty PR

Samsung Partnerem Głównym Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego

2020-08-26  |  17:00
Biuro prasowe

Obok Centrum Nauki Kopernik rozpoczęto budowę innowacyjnej Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. W interdyscyplinarnym centrum badawczo-rozwojowym realizowane będą innowacyjne produkty i rozwiązania edukacyjne. Firma Samsung została głównym partnerem instytucji.

  • Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego będzie unikatowym ośrodkiem innowacyjności na Mazowszu i pierwszym w Polsce ośrodkiem badawczo-rozwojowym.
  • W ramach partnerstwa firma Samsung będzie finansowo wspierać PPK oraz współrealizować projekty związane m.in. z rozwojem systemów i produktów edukacyjnych.
  • W tym roku mija dekada od rozpoczęcia współpracy firmy Samsung z Centrum Nauki Kopernik.

 

Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego będzie pierwszym w Polsce ośrodkiem badawczo-rozwojowym B+R, w którym prowadzone będą badania nad procesami uczenia się (learning sciences) oraz społecznego zaangażowania w naukę. Podstawowym przedmiotem prac instytucji będzie rozwój edukacji w zakresie STEAM  - Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics. W interdyscyplinarnej przestrzeni badawczej będą spotykać się eksperci z tak różnorodnych dziedzin, jak psychologia, pedagogika, kulturoznawstwo, lingwistyka, antropologia, socjologia oraz nauki ścisłe i przyrodnicze. Tworzone będą tu nowatorskie idee i produkty, badane i testowane różne metody pracy, a równocześnie wspierane kształtowanie kompetencji kluczowych w XXI wieku. Planowane otwarcie Pracowni ma nastąpić  w 2022 roku.

Firma Samsung została Partnerem Głównym PPK. W ramach współpracy będzie nie tylko finansowo wspierać ośrodek, lecz także współrealizować projekty związane z technologiami w edukacji, inkubatorami przedsiębiorczości i rozwojem smart city.

Dekada współpracy

Samsung jest partnerem strategicznym Centrum Nauki Kopernik od początku działalności instytucji. W ramach współpracy współorganizował wystawy i wydarzenia, takie jak „Wieczory dla dorosłych”, w czasie których Kopernik jest dostępny tylko dla osób pełnoletnich. Był także inicjatorem strefy „Samsung i kropka”, skupiającej się na technologii kropek kwantowych czy „Strefy kodowania”, dzięki której można było zapoznać się z podstawami programowania. Obecnie w Centrum Nauki Kopernik można zwiedzać wyjątkową strefę o nazwie „Samsung. Aż chce się oddychać”, której celem jest edukacja na temat jakości powietrza oraz zachęta do podjęcia proekologicznych nawyków.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW Biuro prasowe
2024-11-29 | 13:30

Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobywa prestiżowe wyróżnienia w rankingu Eduniversal Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobył srebrne
Edukacja Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
2024-11-28 | 13:28

Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie

Z dniem 23 października 2024 roku nastąpiły zmiany w Zarządzie Uczelni Łazarskiego, które są istotnym krokiem w kierunku dalszego umacniania jej pozycji jako nowoczesnej instytucji
Edukacja Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
2024-11-26 | 12:00

Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum

Wizyta 27 dyrektorów litewskich szkół to początek współpracy z I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym. Jej celem jest wymiana doświadczeń, budowa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.