Solve for Tomorrow – zdobądź kompetencje przyszłości i wygraj cenne nagrody
Młodzi ludzie, stojący u progu dorosłości, poszukują sposobów na wprowadzenie realnych zmian w swoim otoczeniu. Jednak często brakuje im wsparcia czy kompetencji, które pozwoliłyby im wcielać w życie swoje pomysły. Dlatego firma Samsung wystartowała z nowym programem edukacyjnym. W ramach Solve for Tomorrow uczniowie i studenci będą mogli nie tylko rozwijać skrzydła pod okiem mentorów, lecz także wygrać cenne nagrody – m.in. smartfony i tablety Samsung.
Solve for Tomorrow to nowy program edukacyjny firmy Samsung, do którego mogą zgłaszać się zespoły składające się z uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielem oraz zespoły studentów i studentek I i II roku studiów pierwszego stopnia. Zainteresowani będą realizować projekt skupiony wokół jednego z trzech największych wyzwań współczesnego świata – Zdrowia, Bezpieczeństwa oraz Klimatu. Dzięki udziałowi w Solve For Tomorrow młodzi ludzie będą mogli pomóc naszej planecie czy po prostu komuś w swoim otoczeniu. Ponadto zyskają także możliwość rozwijania własnych zainteresowań, kształtowania kompetencji przyszłości oraz nawiązania nowych znajomości z rówieśnikami z całej Polski.
Jak wygląda harmonogram programu?
Program Solve for Tomorrow realizowany jest w trzech etapach:
- Uczestnicy i uczestniczki – dobrani w grupy – zgłaszają się samodzielnie do projektu (Uczestnicy niepełnoletni muszą przedstawić podczas rejestracji zgodę od rodzica/opiekuna prawnego). Zespoły szkolne i studenckie wybierają wyzwanie, w ramach którego będą chciały podjąć działania. Aplikację zespołu składa nauczyciel lub lider (w przypadku teamu studenckiego). Rekrutacja online trwa do 31 października br. poprzez formularz dostępny na stronie: www.solvefortomorrw.pl, zgodnie z zasadami opisanymi w regulaminie.
- Grupy otrzymują wsparcie w postaci mentoringu od zespołu ekspertów SFT, specjalizującego się w różnych dziedzinach wiedzy niezbędnej do realizacji projektów. Uczestnicy biorą udział w warsztatach z zakresu metodologii Design Thinking i pracują nad swoim wyzwaniem. Spośród przesłanych w formie video zgłoszeń zostaną wybrane te, które przechodzą do fazy finałowej.
- Zespoły nominowane do fazy finałowej przygotowują swoją prezentację, udoskonalając dotychczasowe efekty pracy. Podczas sesji spotkań następuje przedstawienie poszczególnych projektów – każdy zespół opowiada o koncepcji, dotychczasowych działaniach i wnioskach. Oceny dokonuje grupa ekspertek i ekspertów, którzy wyłaniają zwycięzców. Projekt Solve for Tomorrow kończy się uroczystą galą z ogłoszeniem wyników.
Zdobywaj doświadczenie i wygrywaj cenne nagrody
W programie Solve for Tomorrow liczy się przede wszystkim proces dochodzenia do rozwiązania zaproponowanego problemu. Pomoc ma tutaj stanowić nowoczesna metodologia myślenia projektowego – Design Thinking. Pozwoli ona kształtować kluczowe kompetencje przyszłości, w szczególności umiejętności współpracy, komunikacji, krytycznego myślenia i rozwijania kreatywności, a co za tym idzie zdobywanie kwalifikacji niezbędnych na rynku pracy.
Poza możliwością zdobycia cennej wiedzy i praktycznych umiejętności, na finalistów czekać będą także bardzo atrakcyjne nagrody. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają 30 000 PLN, drugiego – 20 000 PLN, a trzeciego – 10 000 PLN. Zwycięskie drużyny oraz nauczyciele dostaną także nagrody rzeczowe – m.in. smartfony i tablety Samsung. Wyróżnione zostaną także szkoły – otrzymają wyjątkowe urządzenie Samsung FL!P. To elektroniczny flipchart, który łączy rolę tablicy do robienia m.in. wizualnych notatek z monitorem interaktywnym. Dzięki intuicyjnej obsłudze urządzenie pozwala młodzieży odkryć świat nauki z zupełnie innej perspektywy, a nauczycielom – prowadzić bardziej angażujące zajęcia. Ponadto finaliści i nauczyciele dostaną także certyfikaty zaświadczające o uczestnictwie w programie. Szczegółowe zasady opisane w Regulaminie.
Program Solve for Tomorrow został objęty patronatem przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Centrum GovTech Polska oraz NASK. Partnerami projektu są Centrum Nauki Kopernik, UNEP/GRID-Warszawa, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog oraz Zwolnieni z Teorii.
Misją CSR firmy Samsung jest działanie pod hasłem „Together for Tomorrow! Enabling people” („Wspólnie dla przyszłości. Uaktywnij swój potencjał”). Nasze programy mają na celu ułatwienie dostępu do edukacji dla przyszłych pokoleń i umożliwienie rozwoju potencjału każdego z nas. Dzięki temu przyczyniamy się do pozytywnych zmian w społeczeństwie i budujemy lepszy świat.
Regulamin Solve for Tomorrow dostępny jest na stronie www.solvefortomorrow.pl
Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW
Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.