Komunikaty PR

Solve for Tomorrow Campus w Centrum Nauki Kopernik

2023-03-07  |  16:10
Biuro prasowe

W ostatni weekend finaliści programu Solve for Tomorrow mieli okazję wziąć udział w Solve for Tomorrow Campus. Podczas dwudniowego zjazdu 10 zespołów z całej Polski mogło poznać się podczas inspirujących warsztatów z ekspertami Centrum Nauki Kopernik.

Solve for Tomorrow to unikatowy w Polsce program, w którym młode pokolenie mierzy się z aktualnymi wyzwaniami współczesnego świata, odpowiadając na lokalne problemy. Program skierowany jest do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz 1-4 szkół ponadpodstawowych, dzięki czemu skutecznie wypełnia lukę w inicjatywach, które przygotowują młodych ludzi do wejścia na rynek pracy w przyszłości. W ramach trwającej II edycji programu zadaniem uczniów było zaproponowanie rozwiązania do jednego z czterech wyzwań współczesności, którymi są: zdrowie, klimat, bezpieczeństwo i integracja.

Do finałowej fazy programu wyłoniono 10 zespołów. To właśnie oni w ostatni weekend wzięli udział w Solve for Tomorrow Campus, czyli dwudniowym zjeździe, gdzie pod czujnym okiem ekspertów Centrum Nauki Kopernik uczyli się, jak łączyć naukę z technologią.

Inspirujące warsztaty dla finalistów

Campus został otwarty wspólnie przez Joannę Kalinowską, Dyrektora Rozwoju w Centrum Nauki Kopernik, Tomasza Kulasę, Zastępcę Dyrektora Centrum Transformacji Cyfrowej w Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz Magdalenę Olborską, CSR Managera w Samsung Electronics Polska. Pierwszy dzień warsztatów finaliści rozpoczęli od zabawy integracyjnej oraz zmierzenia się problemami bez wykorzystania technologii. Następnie zwiedzili wystawę „Przyszłość jest dziś” w Koperniku oraz rozwiązywali zadania z nią związane. Na koniec odbyła się dyskusja o interakcji między człowiekiem a technologią.

Nie zabrakło też zajęć przygotowujących do prezentacji projektów i wystąpień publicznych. Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska, poprowadził wykład na temat zasad komunikacji. Gościem specjalnym była Kira Sukhoboichenko, założycielka Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków, która opowiedziała o swojej pasji do działań społecznych. Wskazówkami na przygotowanie skutecznej prezentacji inwestorskiej dla drużyn jako przyszłych startupów podzielił się Paweł Byszuk, ze startupu Plenti, czyli innowacyjnej platformy oferującej wypożyczanie sprzętu elektronicznego.

Drugiego dnia uczestnicy Solve for Tomorrow Campus mogli eksperymentować i odkrywać, jak używać technologii. Ta część warsztatu odbywała się w laboratoriach, w budynku Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. To interdyscyplinarne centrum badawczo-rozwojowe, w którym tworzone są innowacyjne produkty i rozwiązania edukacyjne.

Solve for Tomorrow Campus był ostatnim wspólnym spotkaniem uczestników przed uroczystym ogłoszeniem zwycięzców w kwietniu 2023 roku.

Program Solve for Tomorrow został objęty patronatem przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Centrum GovTech, NASK, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Centrum Nauki Kopernik. Partnerem programu jest UNEP/GRID-Warszawa.

Solve for Tomorrow jest globalnym programem organizowanym przez firmę Samsung. W ramach niego młodzi ludzie mierzą się z aktualnymi wyzwaniami współczesnego świata. To przestrzeń do nauki, wymiany pomysłów oraz projektowania i wprowadzania rozwiązań lokalnych problemów. Celem programu jest rozwijanie kompetencji przyszłości i budowanie poczucia sprawczości w pokoleniu nastolatków i młodych dorosłych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI Biuro prasowe
2024-06-26 | 11:00

Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI

Konieczność lifelong learning, czyli uczenia się przez całe życie, stała się faktem. Biznes – jak się wydaje – uświadomił to sobie najwcześniej, a liderzy to grupa,
Edukacja Jak pokonać bariery językowe w podróży?
2024-06-24 | 17:00

Jak pokonać bariery językowe w podróży?

Zagraniczne podróże to jeden z najczęściej wybieranych przez nas sposobów spędzania upragnionych wakacji. Jak się okazuje, dla niektórych takie eskapady wiążą się ze
Edukacja Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!
2024-06-21 | 14:00

Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!

To happening Centrum Nauczania Domowego prowadzony pod hasłem: “Oldschool jest fajny, ale nie w szkole” będący próbą zwrócenia uwagi na konieczność zmian

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.