Komunikaty PR

STARTUJE NOWA KAMPANIA SPOŁECZNA – „PRAWO BEZ STRACHU”

2020-09-14  |  11:05
Biuro prasowe

PRAWO BEZ STRACHU to nowa kampania społeczna, która ma na celu uświadamiać, że nie powinniśmy bać się prawa. Dzięki pomocy specjalistów nawet najtrudniejsze sprawy prawne stają się prostsze, a nasz strach minimalizuje się. Warto zainwestować trochę swojego czasu, aby uzyskać poradę prawną, która pomoże nam przebrnąć przez ten trudny i pełen emocji czas. 

PRAWO BEZ STRACHU powstało z inicjatywy czterech prawników, którzy widzą z jakimi problemami najczęściej borykają się ludzie. Wielu z nas boi się udać do prawnika i poprosić o profesjonalną pomoc. Żyjemy w świecie, gdzie każdego z nas spotykają różne problemy, które często wymagają wsparcia specjalistów posiadających odpowiednie kwalifikacje, tym bardziej w aktualnym czasie spowodowanym przez pandemię koronawirusa, przez którą narasta jeszcze większy strach, obawy czy konflikty rodzinne i społeczne. Boimy się jednak skorzystać z usług fachowców i pozostawiamy nasz los przypadkowi. Celem kampanii PRAWO BEZ STRACHU jest pokazanie, że nie należy obawiać się zapytania o poradę prawną w swojej sprawie. Każda z nich jest inna i nie ma podręcznikowych przypadków, a rozmowa z profesjonalistą rozwieje wątpliwości i już od początku będzie prowadzona we właściwym kierunku. Tym bardziej w obecnej sytuacji, kiedy wielu z nas zastanawia się, jak bardzo rozwinie się pandemia. Dlatego „wychodzimy” do ludzi i będziemy spotykać się oraz edukować w wielu miejscach, jak np. w restauracjach. Spotkanie z prawnikiem to nie tylko sądy i kancelarie. Rozmowa o trudnej sytuacji wymaga odpowiedniego przygotowania, stąd pomysł by także otoczeniem przekonać, iż nie należy się bać.

Zauważyliśmy, że ludzie przychodzą do nas już z naprawdę dużymi problemami, które przy naszej wcześniejszej interwencji nie urosłyby do takiej rangi. Dlatego zdecydowaliśmy się na podjęcie inicjatywy, która pokaże Polkom i Polakom, że mogą, a nawet powinni radzić się prawników. To żaden wstyd mieć pytania, wątpliwości. Od tego jesteśmy my, aby pomagać i wspierać – mówi Anna Stasiak-Apelska, radca prawny oraz jedna z inicjatorek kampanii PRAWO BEZ STRACHU.

Najczęstsze sprawy, z którymi się borykamy, dotyczą:

  • rozwodów oraz podziału majątku i opieki nad potomstwem,
  • kredytów we frankach,
  • naruszenie dóbr osobistych,
  • dochodzenia odszkodowania.

W całej Polsce jak i na świecie są kancelarie oraz prawnicy, którzy specjalizują się w konkretnej dziedzinie, warto skorzystać z ich pomocy.

Z wielką ochotą i zaangażowaniem, często nawet pro bono analizujemy umowy kredytowe i doradzamy frankowiczom, co mogą zrobić w swojej sprawie, by rozwiązać problem swojego zadłużenia. Kredytobiorcy mają wiele obaw przed rozpoczęciem sporu sądowego z bankiem, w którym mają często olbrzymie zadłużenie. Boją się, np. wypowiedzenia umowy przez bank bądź utraty nieruchomości w przypadku unieważnienia swojej umowy kredytowej. Zazwyczaj udaje nam się rozwiać obawy klientów bardzo szybko, gdyż z reguły nie są one uzasadnione – mówi Bartosz Czupajło z kancelarii Czupajło & Ciskowski Kancelaria Adwokacka Sp.p oraz kolejny z inicjatorów kampanii.

Kampania PRAWO BEZ STRACHU ma uświadomić społeczeństwu, że to nie wstyd mieć problemy prawne i nie rozumieć pewnych zależności. Prawo to bardzo trudny i duży obszar, który dla zwykłego obywatela często jest niezrozumiały. Jednak to żadna ujma dla żadnego z nas. Są na świecie eksperci, którzy specjalizują się w określonej tematyce i ich drzwi stoją zawsze przed nami otworem.

PRAWO BEZ STRACHU ma uświadamiać i edukować ludzi, że prawnicy to specjaliści, których nie należy się bać. Nigdy nie oceniamy postępowania klientów, a jedynie pomagamy. Czasem te sprawy są naprawdę trudne i bardzo odbijają się na psychice klientów, jak np. rozwody. Zakończenie pewnego etapu w życiu, który kończy się w sądzie, nie jest miłe, ale niezbędne, aby uregulować sprawy prawne. Najwięcej trudności doświadczamy przy podziale majątku oraz opieki nad małoletnim potomstwem i wtedy pomoc prawnika jest szczególnie cenna – dodaje Karolina Marszałek z Kancelarii Adwokackiej Adwokat Karolina Marszałek i pomysłodawczyni kampanii.

Częstym problemem są również sprawy dochodzenia odszkodowania. Choć świadomość prawna ludzi jest coraz większa, to wciąż wielu z nich boi się podjąć walkę o rekompensatę szkody i ukaranie osób odpowiedzialnych za jej spowodowanie. Jeśli sami postanawiamy znosić szkodę to często spotkamy się z odmową wypłaty odszkodowania, co w wielu przypadkach powoduje rezygnację z dochodzenia swoich praw. Dlatego tak ważne jest wynajęcie prawnika, który oceni sprawę i przygotuje w naszym imieniu wszystkie dokumenty oraz przeprowadzi nas przez cały proces – mówi Michał Miller z kancelarii E&M MILLER Adwokaci Sp. p.

Kampania PRAWO BEZ STRACHU ruszyła 1 września bieżącego roku. Każda osoba potrzebująca porady prawnej może zgłosić się do wybranego eksperta poprzez stronę internetową: prawobezstrachu.pl.

 

 

PRAWO BEZ STRACHU – kampania społeczna stworzona przez czterech prawników: Karolinę Marszałek, Annę Stasiak-Apelską, Bartosza Czupajło oraz Michała Millera. Jej celem jest zachęcenie społeczeństwa do korzystania z profesjonalnych porad prawnych i wsparcia prawników w każdej sprawie oraz przybliżenie wiedzy na temat współpracy.  www.prawobezstrachu.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.