Komunikaty PR

Stres w szkole – jak sobie z nim radzić

2021-03-09  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania stres-IP ( 0.06 MB )

Zbliżający się wielkimi krokami egzamin dojrzałości to jeden z najbardziej kluczowych momentów w karierze szkolnej każdego ucznia. Towarzyszący mu stres może przeszkodzić w osiągnięciu oczekiwanego wyniku na maturze, a następnie w trakcie egzaminów na studia. Dlatego ważne, by odpowiednio wcześnie oswoić się z tym zjawiskiem i zrozumieć jak sobie z nim radzić. Pomoże w tym dr Alicja Gniewek w trakcie kolejnego otwartego webinarium ADAMED SmartUP. Spotkanie online dla uczniów i studentów odbędzie się w najbliższą środę, 10 marca, o godz. 17.00.

Stresu nigdy nie unikniemy całkowicie. Spotykamy się z nimi w szkole, na studiach, w pracy, a także w domu i przed trudniejszymi rozmowami. Możemy jednak nauczyć się, jak poradzić sobie z jego negatywnym wpływem i co zrobić, by zamiast paraliżować, motywował nas do działania. 

Okazją do poznania tajników radzenia sobie ze stresem będzie webinarium zorganizowane w ramach ogólnopolskiego programu naukowego ADAMED SmartUP. W trakcie webinarium problem zostanie potraktowany analitycznie – uczestnicy dowiedzą się, czym stres dokładnie jest oraz jakie czynniki go wywołują. Ponadto przedstawione im zostaną wskazówki dot. autoprezentacji oraz techniki zwalczania tremy podczas wystąpień publicznych.

Zajęcia poprowadzi psycholożka dr Alicja Gniewek, na co dzień współpracująca z Wydziałem Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetem Otwartym. Dr Gniewek może pochwalić się doświadczeniem w prowadzeniu zajęć ze studentami, nauczycielami, przedstawicielami administracji i organizacji pozarządowych, w ramach, których rozwija z nimi umiejętności komunikacji, asertywności oraz zarządzania zespołem.

Spotkanie online potrwa 90 minut, z czego połowa będzie przeznaczona na sesję pytań i odpowiedzi dla uczestników. Jest ono skierowane głównie do uczniów szkół ponadpodstawowych, ale pozostaje otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Do wzięcia udziału wystarczy przeglądarka internetowa i link do spotkania organizowanego w aplikacji Microsoft Teams, dostępny na stronie wydarzenia na Facebooku - https://cutt.ly/WzlemIg. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW Biuro prasowe
2024-11-29 | 13:30

Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobywa prestiżowe wyróżnienia w rankingu Eduniversal Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobył srebrne
Edukacja Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
2024-11-28 | 13:28

Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie

Z dniem 23 października 2024 roku nastąpiły zmiany w Zarządzie Uczelni Łazarskiego, które są istotnym krokiem w kierunku dalszego umacniania jej pozycji jako nowoczesnej instytucji
Edukacja Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
2024-11-26 | 12:00

Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum

Wizyta 27 dyrektorów litewskich szkół to początek współpracy z I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym. Jej celem jest wymiana doświadczeń, budowa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.