Komunikaty PR

Szpital Medicover nawiązuje współpracę z Uczelnią Łazarskiego

2021-10-07  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania Pobierz ( 0.19 MB )

Wielospecjalistyczny Szpital Medicover zlokalizowany w warszawskim Wilanowie wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2021/22 nawiązuje współpracę z niepubliczną Uczelnią Łazarskiego. Od teraz studenci kierunku lekarskiego będą mogli zdobywać wiedzę w oddziałach klinicznych Szpitala pod okiem specjalistów z obszaru: kardiologii, kardiochirurgii, chirurgii ogólnej, ginekologii, położnictwa oraz anestezjologii i intensywnej terapii.

Szpital Medicover nawiązał współpracę z Uczelnią Łazarskiego, która jest jedną z nielicznych uczelni niepublicznych w Polsce prowadzących kształcenie na kierunku lekarskim. W ramach współpracy studenci Uczelni Łazarskiego będą odbywać praktyki i uczestniczyć w zajęciach z zakresu kardiologii, kardiochirurgii, chirurgii ogólnej, ginekologii i położnictwa oraz anestezjologii i intensywnej terapii w oddziałach klinicznych Szpitala Medicover. Przyszli lekarze będą mogli zdobywać wiedzę pod kierunkiem wybitnych specjalistów Szpitala, ale także zapoznawać się z najnowocześniejszymi metodami leczniczymi.

Jesteśmy dumni ze współpracy z Uczelnią Łazarskiego i z radością oddajemy przyszłych adeptów sztuki medycznej w ręce naszych najlepszych ekspertów, takich jak dr hab. Paweł Derejko, dr hab. Maciej Kielar, dr hab. Krzysztof Wróbel, dr n. med. Ewa Kurowska, lek. med. Ewelina Pirsztuk i dr n. med. Paweł Siekierski oraz ich zespołom

– zapowiada Anna Nipanicz-Szałkowska, Dyrektor Szpitala Medicover.

Czujemy się wyróżnieni, wiedząc,  że będziemy mieli istotny wpływ na kształcenie przyszłych kadr. To duża odpowiedzialność, ale i zaszczyt. Może się tak oczywiście zdarzyć, że z niektórymi z dzisiejszych studentów rozpoczniemy kiedyś współpracę w naszym Szpitalu. Z dużą ciekawością podchodzimy do tego projektu

– dodaje.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że kolejny tak znakomity szpital dołącza do grona partnerów Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego. Zależy nam, aby jak najwięcej wiedzy przekazać przez praktykę, dlatego nasi studenci mają zapewniony dostęp do nauki w najlepszych placówkach. Stawiamy na pracę w małych grupach pod okiem wykwalifikowanej kadry, korzystając z najnowszych materiałów edukacyjnych i rozwiązań technologicznych

– mówi dr hab. Paweł Olszewski, Dziekan Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego.

W roku 2021/22 na kierunku lekarskim na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego studiować będzie łącznie 360 studentów.


Szpital Medicover to działający od 2009 roku prywatny, wielospecjalistyczny szpital w warszawskiej dzielnicy Wilanów. W ramach placówki działa 9 specjalistycznych oddziałów zapewniających 175 łóżek (w tym w ramach Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej), na których zatrudnionych jest ok. 350 lekarzy i 290 pielęgniarek. Dzięki ich doświadczeniu i wiedzy pacjenci Szpitala Medicover otrzymują pomoc medyczną na najwyższym światowym poziomie. Kompetencje potwierdzają liczne certyfikaty i akredytacje, w tym ISO 9001:2015 oraz akredytacja Ministerstwa Zdrowia. Szpital oferuje najnowocześniejsze metody leczenia, w tym operacje z wykorzystaniem robota da Vinci (najwięcej wykonywanych zabiegów w Polsce).

Tym, co wyróżnia studia lekarskie na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego, jest indywidualizacja procesu nauczania. Na Wydziale znajduje się nowoczesne Centrum Nauk Podstawowych i Przedklinicznych, składające się z Pracowni Naukowych Podstaw Medycyny, Pracowni Nauk Morfologicznych. Ponadto zajęcia prowadzone są również w Centrum Symulacji Medycznych, które powstało w ramach projektu „Centrum Symulacji Medycznych MedExcellence. Doskonałość w kształceniu” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego .  Niewielka liczba studentów pozwala na przywrócenie relacji mistrz – uczeń, która w standardowym systemie kształcenia powoli zanika. Pozwala również na integrację samych studentów i możliwość maksymalnego wykorzystania ich unikatowych, osobistych umiejętności.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni” Biuro prasowe
2024-04-25 | 15:30

Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni”

Ministerstwo Finansów po raz kolejny edukuje młodzież na temat finansów i podatków. Tegoroczna edycja programu „Finansoaktywni: Podatki płacimy, korzyści
Edukacja Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?
2024-04-24 | 13:47

Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?

W procesie kształcenia dziecka, rola rodzica jest kluczowa, nawet kiedy staje się ono coraz bardziej niezależne. Ważne jest zapewnienie wsparcia przy wyborze szkoły oraz prowadzenie go w taki
Edukacja Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?
2024-04-16 | 17:00

Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

Wielkimi krokami zbliżają się matura oraz sesja, podczas której uczniowie i studenci mierzą się ze zdaniem egzaminów m.in. z języka obcego. Panikujesz, że nie zdasz?

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Konsument

Niska wiedza ekonomiczna Polaków może wpłynąć na większe zainteresowanie usługami doradców finansowych. Wciąż rzadko korzystamy z ich pomocy

Ponad 70 proc. Polaków ma niską lub przeciętną wiedzę finansową – wynika z badania „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2024”. To przekłada się na niewielkie uczestnictwo w rynku kapitałowym i niską skłonność do inwestowania i oszczędzania. Dlatego eksperci upatrują istotnej roli doradców finansowych w zmianie tej tendencji. Większość gospodarstw domowych nie korzysta jednak z tego typu usług. Branża od lat samoreguluje kwestię kompetencji i certyfikatów dla doradców, ale liczy na utworzenie publicznego rejestru, w którym klienci mieliby dostęp do takich informacji, w ten sposób zyskując większe zaufanie do przedstawicieli tego zawodu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.