Komunikaty PR

The Kidly: nowa platforma dla placówek oświatowych i rodziców

2024-10-08  |  11:15
Biuro prasowe

Rosnące oczekiwania rodziców w zakresie zajęć dodatkowych dla swoich dzieci wymagają poszukiwania sprawdzonych kontaktów. To w odpowiedzi m.in. na tę potrzebę powstało The Kidly – platforma łącząca przedszkola i inne placówki oświatowe, rodziców oraz m.in. nauczycieli, trenerów, terapeutów i innych dostawców usług dla dzieci w wieku przedszkolnym. The Kidly startuje z blisko 1 400 zarejestrowanych użytkowników i podmiotów.

 

Czym jest The Kidly?

The Kidly to platforma łącząca placówki oświatowe (np. przedszkola, szkoły oraz inne), rodziców i opiekunów dzieci oraz dostawców takich usług dla dzieci, jak m.in. zajęcia językowe, ruchowe, terapeutyczne, muzyczne, teatrzyki czy catering. Dzięki The Kidly przedszkola łatwiej wyszukują oferty jakościowych zajęć dodatkowych i usług, rodzice w prosty sposób zapisują dzieci na zajęcia i dokonują płatności, a usługodawcy pozyskują klientów i otrzymują płatność na czas. W pierwszych dniach platforma ma już zarejestrowanych ponad 100 placówek, około 100 usługodawców oraz 1200 użytkowników, a liczby te będą sukcesywnie i szybko rosnąć.

Za platformą stoi polska spółka Connect4Kids, której założyciele mają duże doświadczenie na polu edukacyjnym, poparte relacjami z blisko 7 tys. przedszkoli.

  - Zanim powstała platforma The Kidly, naszym specjalizacją była organizacja zajęć sportowych dla dzieci. Początkowo prowadził je kilkuosobowy zespół, ale zapotrzebowanie na aktywację  sportową dzieci i ciekawe, angażujące zajęcia było tak duże, że mogliśmy zatrudnić trenerów sportowych na terenie całej Polski – mówi o początkach działania w branży edukacyjnej Rafał Gromek, CEO spółki Connect4Kids, rozwijającej The Kidly.

 - Wraz z rozwojem naszej działalności pojawiły się wyzwania. Duża liczba zajęć, coraz większy zespół trenerów rozsianych po całej Polsce, rozległa sieć księgowych – to wszystko wymagało ustrukturyzowania. I tu z rozwiązaniem przyszła technologia, a konkretnie The Kidly. Wiedzieliśmy, że takie rozwiązanie pomoże nie tylko nam, ale całemu rynkowi – dodaje Gromek, wyjaśniając genezę powstania platformy.

 

2 mln PLN od inwestorów

The Kidly to w pełni polski produkt, zbudowany przez polskich programistów i posiadający polski kapitał. Prace programistyczne i logistyczne trwały nieco ponad rok, a były możliwe dzięki pozyskaniu przez spółkę Connect4Kids inwestycji w wysokości 2 mln PLN.

Za pozyskanie finansowania odpowiedzialny był Rubicon Partners, fundusz działający w modelu Venture Building, specjalizujący się w aktywnym i operacyjnym budowaniu biznesów na każdym etapie ich rozwoju. Inwestycja ta pozwoliła nie tylko zbudować rozwiązanie technologiczne The Kidly, ale i poszerzyć ofertę o zajęcia muzyczne, artystyczne, językowe  i inne.

 - Rynek podmiotów świadczących zajęcia w przedszkolach jest bardzo rozdrobiony. Istnieją tysiące jednoosobowych lub małych firm, które samodzielnie pozyskują przedszkola do współpracy. Z drugiej strony na chwilę obecną nie ma łatwej ścieżki do sprawdzenia doświadczenia oraz opinii o prowadzącym, który ma pracować z dziećmi, zarówno przez przedszkole, jak i przez rodziców. Trzecim aspektem jest zarządzanie ofertą zajęć i płatnościami. Jest to uciążliwe zarówno dla placówek oświatowych, rodziców, jak i samych dostawców usług. To wszystko pokazało nam, że na rynku jest nisza, którą The Kidly może skutecznie wypełnić – mówi o powodach zaangażowania się w projekt Paweł Madej, Dyrektor Inwestycyjny w Rubicon Partners.

 

 

Jak działa The Kidly?

Do The Kidly dołączyć mogą placówki oświatowe (w szczególności przedszkola), rodzice i opiekunowie dzieci oraz usługodawcy oferujący wszelkie zajęcia dodatkowe dla dzieci. Ci ostatni przechodzą rozbudowany proces weryfikacji, począwszy od dostarczenia kompletu dokumentów rejestracyjnych, po wymagania stawiane ustawą o ochronie małoletnich. Najważniejsze jednak zawsze będą referencje i opinie klientów. Do weryfikacji formalnej dochodzi również finansowa, gdyż wykorzystanie bramki płatniczej w rozliczeniach z rodzicami lub placówkami, wymusza na usługodawcy przejście dodatkowej procedury. W tym wszystkim pomaga The Kidly.

Z The Kidly można korzystać adresem https://thekidly.com/. Funkcjonalność platformy rozbudowywana jest praktycznie każdego dnia, ale już teraz oferuje ona placówkom oświatowym zakres wystarczający do rejestracji placówki wraz z kadrą, np. nauczycieli, możliwość tworzenia grup i przypisania do nich dzieci, znalezienie zajęć, wybór sposobu rozliczania i dokonanie zapisów grupowych lub indywidualnych.

Usługodawca po rejestracji może stworzyć swoją ofertę, wskazując terminy i rodzaje dostępnych rozliczeń, np. grupowych lub indywidualnych. Co istotne, usługodawcą może być osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, ale też duża organizacja, której strukturę The Kidly pozwoli odtworzyć. W tym drugim przypadku do poszczególnych terminów i rodzajów zajęć, można przypisywać różnych prowadzących, zapewniając im listy uczestników, czyli zapisanych dzieci.

Opiekun dziecka po zarejestrowaniu się na platformę otrzymuje możliwość dołączenia dziecka do wybranego przedszkola, dostęp do zajęć oferowanych w placówce lub też bezpośrednio przez usługodawców. Płatności realizowane są poprzez bramkę płatniczą, generując natychmiast stosowne poświadczenie.

Co istotne, korzystanie z platformy jest bezpłatne dla rodziców i placówek oświatowych. Natomiast dostawcy usług objęci są niewielką prowizją od każdego zlecenia.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać! Biuro prasowe
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które
Edukacja UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
2024-12-28 | 01:00

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany gospodarcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.