Komunikaty PR

Uniwersytet Warszawski uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych

2024-10-07  |  10:00
Biuro prasowe

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego z radością ogłasza otwarcie nowego kierunku studiów podyplomowych „Zarządzanie i Komercjalizacja Projektów Naukowych Life Science”. To wyjątkowa inicjatywa, która powstała w wyniku współpracy z liderami sektora biofarmaceutycznego i medycznego: firmą AstraZeneca oraz Polskim Związkiem Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed. Nowy program jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów, którzy potrafią efektywnie zarządzać projektami naukowymi oraz komercjalizować innowacyjne rozwiązania w branży life science.

Studia „Zarządzanie i Komercjalizacja Projektów Naukowych Life Science” to oferta skierowana przede wszystkim do dwóch grup odbiorców: pracowników naukowych oraz menedżerów instytucji badawczych i technologicznych. Pierwsza grupa to absolwenci kierunków medycznych, farmaceutycznych i przyrodniczych, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową i chcą łączyć działalność naukową z praktyką biznesową. Druga grupa to menedżerowie i specjaliści instytutów badawczych oraz uczelni wyższych, którzy pragną rozwijać umiejętności w zakresie zarządzania projektami naukowymi i komercjalizacji wyników badań.

„Nowoczesny rynek pracy wymaga od specjalistów łączenia kompetencji naukowych z biznesowymi. Nasz nowy kierunek studiów odpowiada na te wyzwania, kształcąc menedżerów projektów naukowych, którzy potrafią efektywnie komercjalizować innowacje" – mówi prof. dr hab. Grzegorz Karasiewicz, dziekan Wydziału Zarządzania UW.

Wsparcie liderów branży biofarmaceutycznej

Partnerami strategicznymi kierunku są AstraZeneca oraz BioInMed, co gwarantuje nie tylko wysoki poziom merytoryczny programu, ale także dostęp do najnowszych trendów i technologii z branży life science. Dzięki współpracy z tymi liderami, studenci będą mieli okazję zdobyć wiedzę i umiejętności praktyczne pod okiem doświadczonych ekspertów. AstraZeneca zapewnia m.in. dostęp do wysokiej klasy wykładowców, którzy na co dzień zajmują się komercjalizacją projektów naukowych oraz zarządzaniem innowacjami.

„Jako firma działająca na styku nauki i biznesu, doskonale rozumiemy wyzwania, z jakimi spotykają się młodzi badacze. Chcemy pomóc im przełamywać bariery i wprowadzać innowacyjne projekty na rynek, aby mogły realnie przyczynić się do poprawy zdrowia pacjentów" – mówi dr inż. Karolina Tkaczuk, dyrektorka ds. współpracy akademickiej i innowacyjności w AstraZeneca oraz kierownik nowych studiów na UW.

Kompleksowy program nauczania

Program studiów obejmuje szeroki wachlarz zagadnień, które są kluczowe dla skutecznego zarządzania projektami naukowymi. Słuchacze zdobędą wiedzę z zakresu zarządzania projektami, komercjalizacji wyników badań, ochrony własności intelektualnej, a także marketingu i negocjacji biznesowych. Co więcej, program został zaprojektowany tak, aby umożliwić zdobycie praktycznych umiejętności w formie warsztatów, analiz studiów przypadków i spotkań z ekspertami.

„Nasze studia oferują nie tylko teoretyczną wiedzę, ale także możliwość nawiązania kontaktów z liderami branży oraz praktyczne przygotowanie do wyzwań stojących przed naukowcami i menedżerami w dynamicznie rozwijającym się sektorze biotechnologicznym" – dodaje Marta Winiarska, prezes Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed.

Elastyczny harmonogram zajęć i szerokie możliwości rozwoju

Zajęcia będą odbywały się w weekendy, co pozwoli uczestnikom na łączenie studiów z pracą zawodową. Program studiów stwarza także doskonałe możliwości networkingowe, dając uczestnikom szansę nawiązywania relacji z ekspertami z branży biotechnologicznej oraz z innymi specjalistami pracującymi nad innowacyjnymi projektami.

„Naszym celem jest kształcenie przyszłych liderów w sektorze life science, którzy będą potrafili łączyć wiedzę naukową z umiejętnościami biznesowymi. To unikalne połączenie jest kluczowe dla skutecznego wdrażania innowacji na rynek. Zdajemy sobie sprawę, że sektor biotechnologiczny rozwija się dynamicznie, a specjaliści muszą nie tylko posiadać zaawansowaną wiedzę merytoryczną, ale również umiejętności w zakresie zarządzania i komercjalizacji projektów badawczych. Nasze studia oferują studentom możliwość zdobycia kompleksowej wiedzy teoretycznej i praktycznej, która pomoże im z powodzeniem realizować cele zawodowe i przyczyniać się do rozwoju innowacyjnych rozwiązań” – mówi dr hab. Monika Skorek, prof. UW, Prodziekan ds. studenckich i jakości kształcenia oraz Kierownik jednostki dydaktycznej Wydziału Zarządzania.

Zapisy trwają!

Rekrutacja na studia już się rozpoczęła, a pierwsze zajęcia wystartują pod koniec października 2024 r. Aby uzyskać więcej informacji na temat programu, wymagań rekrutacyjnych oraz szczegółów dotyczących harmonogramu zajęć, zapraszamy na stronę internetową Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz system rekrutacyjny IRK UW.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW Biuro prasowe
2024-11-29 | 13:30

Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobywa prestiżowe wyróżnienia w rankingu Eduniversal Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobył srebrne
Edukacja Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
2024-11-28 | 13:28

Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie

Z dniem 23 października 2024 roku nastąpiły zmiany w Zarządzie Uczelni Łazarskiego, które są istotnym krokiem w kierunku dalszego umacniania jej pozycji jako nowoczesnej instytucji
Edukacja Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
2024-11-26 | 12:00

Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum

Wizyta 27 dyrektorów litewskich szkół to początek współpracy z I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym. Jej celem jest wymiana doświadczeń, budowa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.