Komunikaty PR

Uniwersytet Warszawski uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych

2024-10-07  |  10:00
Biuro prasowe

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego z radością ogłasza otwarcie nowego kierunku studiów podyplomowych „Zarządzanie i Komercjalizacja Projektów Naukowych Life Science”. To wyjątkowa inicjatywa, która powstała w wyniku współpracy z liderami sektora biofarmaceutycznego i medycznego: firmą AstraZeneca oraz Polskim Związkiem Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed. Nowy program jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów, którzy potrafią efektywnie zarządzać projektami naukowymi oraz komercjalizować innowacyjne rozwiązania w branży life science.

Studia „Zarządzanie i Komercjalizacja Projektów Naukowych Life Science” to oferta skierowana przede wszystkim do dwóch grup odbiorców: pracowników naukowych oraz menedżerów instytucji badawczych i technologicznych. Pierwsza grupa to absolwenci kierunków medycznych, farmaceutycznych i przyrodniczych, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową i chcą łączyć działalność naukową z praktyką biznesową. Druga grupa to menedżerowie i specjaliści instytutów badawczych oraz uczelni wyższych, którzy pragną rozwijać umiejętności w zakresie zarządzania projektami naukowymi i komercjalizacji wyników badań.

„Nowoczesny rynek pracy wymaga od specjalistów łączenia kompetencji naukowych z biznesowymi. Nasz nowy kierunek studiów odpowiada na te wyzwania, kształcąc menedżerów projektów naukowych, którzy potrafią efektywnie komercjalizować innowacje" – mówi prof. dr hab. Grzegorz Karasiewicz, dziekan Wydziału Zarządzania UW.

Wsparcie liderów branży biofarmaceutycznej

Partnerami strategicznymi kierunku są AstraZeneca oraz BioInMed, co gwarantuje nie tylko wysoki poziom merytoryczny programu, ale także dostęp do najnowszych trendów i technologii z branży life science. Dzięki współpracy z tymi liderami, studenci będą mieli okazję zdobyć wiedzę i umiejętności praktyczne pod okiem doświadczonych ekspertów. AstraZeneca zapewnia m.in. dostęp do wysokiej klasy wykładowców, którzy na co dzień zajmują się komercjalizacją projektów naukowych oraz zarządzaniem innowacjami.

„Jako firma działająca na styku nauki i biznesu, doskonale rozumiemy wyzwania, z jakimi spotykają się młodzi badacze. Chcemy pomóc im przełamywać bariery i wprowadzać innowacyjne projekty na rynek, aby mogły realnie przyczynić się do poprawy zdrowia pacjentów" – mówi dr inż. Karolina Tkaczuk, dyrektorka ds. współpracy akademickiej i innowacyjności w AstraZeneca oraz kierownik nowych studiów na UW.

Kompleksowy program nauczania

Program studiów obejmuje szeroki wachlarz zagadnień, które są kluczowe dla skutecznego zarządzania projektami naukowymi. Słuchacze zdobędą wiedzę z zakresu zarządzania projektami, komercjalizacji wyników badań, ochrony własności intelektualnej, a także marketingu i negocjacji biznesowych. Co więcej, program został zaprojektowany tak, aby umożliwić zdobycie praktycznych umiejętności w formie warsztatów, analiz studiów przypadków i spotkań z ekspertami.

„Nasze studia oferują nie tylko teoretyczną wiedzę, ale także możliwość nawiązania kontaktów z liderami branży oraz praktyczne przygotowanie do wyzwań stojących przed naukowcami i menedżerami w dynamicznie rozwijającym się sektorze biotechnologicznym" – dodaje Marta Winiarska, prezes Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed.

Elastyczny harmonogram zajęć i szerokie możliwości rozwoju

Zajęcia będą odbywały się w weekendy, co pozwoli uczestnikom na łączenie studiów z pracą zawodową. Program studiów stwarza także doskonałe możliwości networkingowe, dając uczestnikom szansę nawiązywania relacji z ekspertami z branży biotechnologicznej oraz z innymi specjalistami pracującymi nad innowacyjnymi projektami.

„Naszym celem jest kształcenie przyszłych liderów w sektorze life science, którzy będą potrafili łączyć wiedzę naukową z umiejętnościami biznesowymi. To unikalne połączenie jest kluczowe dla skutecznego wdrażania innowacji na rynek. Zdajemy sobie sprawę, że sektor biotechnologiczny rozwija się dynamicznie, a specjaliści muszą nie tylko posiadać zaawansowaną wiedzę merytoryczną, ale również umiejętności w zakresie zarządzania i komercjalizacji projektów badawczych. Nasze studia oferują studentom możliwość zdobycia kompleksowej wiedzy teoretycznej i praktycznej, która pomoże im z powodzeniem realizować cele zawodowe i przyczyniać się do rozwoju innowacyjnych rozwiązań” – mówi dr hab. Monika Skorek, prof. UW, Prodziekan ds. studenckich i jakości kształcenia oraz Kierownik jednostki dydaktycznej Wydziału Zarządzania.

Zapisy trwają!

Rekrutacja na studia już się rozpoczęła, a pierwsze zajęcia wystartują pod koniec października 2024 r. Aby uzyskać więcej informacji na temat programu, wymagań rekrutacyjnych oraz szczegółów dotyczących harmonogramu zajęć, zapraszamy na stronę internetową Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz system rekrutacyjny IRK UW.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać! Biuro prasowe
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które
Edukacja UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
2024-12-28 | 01:00

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany gospodarcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.