Webinar charytatywny "Jak założyć działalność gospodarczą?"
Webinar charytatywny Strefy Edukacji
Do grona firm wspierających instytucje charytatywne dołączyła Strefa Edukacji Sp. z o. o., która organizuje webinar dobroczynny połączony ze zbiórką funduszy na hospicja domowe prowadzone przez Fundację Gajusz.
Webinar pt. „Jak rozpocząć działalność gospodarczą” odbędzie się 18 grudnia o godzinie 18:00 na profilu Facebook Strefy Edukacji. Podczas spotkania uczestnicy otrzymają praktyczne wskazówki dotyczące rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce na podstawie obowiązujących przepisów prawa.
Webinar poprowadzi dr Małgorzata Szychowska radczyni prawna, która specjalizuje się w dziedzinach prawa korporacyjnego, gospodarczego, handlowego, podatkowego, prawa pracy, prawa energetycznego i prawa własności intelektualnej.
Webinar jest bezpłatny, ale w zamian za udział w spotkaniu prosimy o wpłatę dowolnej kwoty na konto Fundacji! Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli! Każdy Wasz gest miłości zostanie przeznaczony na opiekę nad dziećmi przebywającymi w hospicjach domowych. – mówi Wiesława Zewald - prezes Strefy Edukacji.
Zbiórka na na hospicja Fundacji Gajusz dostępna jest już aktywna i dostępna na Facebooku pod linkiem: https://www.facebook.com/donate/180423470419968/
O celu zbiórki:
Hospicjum domowe prowadzone przez Fundację Gajusz każdego miesiąca wspiera prawie 40 nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodziny. Zapewnia im opiekę medyczną, socjalną i psychologiczną, specjalistyczny sprzęt oraz lekarstwa. Lekarze, pielęgniarki, psycholodzy i fizjoterapeuci dojeżdżają do rodzin codziennie. Rocznie oznacza to prawie 5000 odwiedzin i ponad 300 000 przejechanych kilometrów!
O Strefie Edukacji:
Strefa Edukacji Sp. z o.o. – spółka powołana przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną, której główne zadania skupiają się na prowadzeniu Technikum Automatyki i Robotyki – szkoły kształcącej w systemie dualnym przyszłe kadry m.in. dla przedsiębiorców strefowych. Drugim zadaniem Spółki jest działalność szkoleniowa, doradcza i audytowa, organizacja seminariów i konferencji.
Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW
Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.