Wizyta w Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0 podczas 18. Nocy Naukowców
Ważnym punktem programu były specjalne pokazy w Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0, zarządzanym przez APA Group, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć, jak wygląda ultranowoczesna fabryka, zrozumieć, jak roboty przetwarzają i wymieniają informacje, a także zobaczyć, jak gromadzone są duże zbiory danych. Pokazy te były organizowane co godzinę od 15:00 do 21:00, umożliwiając uczestnikom głębsze zrozumienie technologii Przemysłu 4.0.
Była to 18. edycja Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej, która zgromadziła mieszkańców województwa śląskiego wielu lokalizacjach uczelni na terenie Gliwic, Zabrza, Katowic i Rybnika.
Podczas Nocy Naukowców, uczestnicy mieli okazję odkryć tajniki Przemysłu 4.0, dzięki przemysłowemu układowi pokazowemu w Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0. Mogli dowiedzieć się, w jaki sposób na Politechnice Śląskiej rozwijana jest technologia przyszłości. Centrum umożliwiło przetestowanie programowania produkcji, systemów informatycznych, systemów bezpieczeństwa oraz przetwarzania danych.
Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW
Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.