Wspólny program AICPA & CIMA i UMCS szansą dla studentów
AICPA & CIMA, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, połączyły siły z Wydziałem Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS), by zaoferować studentom udział w Programie CGMA na Uczelni. Dzięki niemu studenci mogą w pełni wykorzystać swoje studia, rozwijając umiejętności z zakresu rachunkowości, finansów i biznesu oraz zdobywając prestiżowe kwalifikacje profesjonalne jeszcze w trakcie studiów.
Program CGMA na UMCS jest otwarty dla studentów studiów licencjackich i magisterskich na kierunku finanse i rachunkowość, studiujących zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Ci, którzy w ramach programu ukończą wszystkie wymagane przedmioty, otrzymają zwolnienia z niektórych przeprowadzanych przez CIMA egzaminów, a po pomyślnym zdaniu odpowiedniego egzaminu CGMA będą mogli uzyskać Certificate in Business Accounting lub Diploma in Management Accounting, które są oficjalnymi szczeblami zdobywania Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA i uzyskania tytułu Chartered Global Management Accountant (CGMA).
Dr hab. Mariusz Kicia, Dziekan Wydziału Ekonomicznego, powiedział:
“To znaczące wyróżnienie dla Wydziału Ekonomicznego. Przede wszystkim stanowi potwierdzenie, że nasz program studiów jest zgodny z profesjonalnymi standardami międzynarodowymi. Dużo ważniejszy jest jednak fakt, że studenci naszego kierunku będą zwolnieni z części egzaminów CGMA, a pozytywny wynik końcowego egzaminu zewnętrznego przeprowadzanego przez CIMA pozwoli im ukończyć studia nie tylko z dyplomem UMCS, ale także z globalnie rozpoznawalną kwalifikacją zawodową. Chcę podziękować pracownikom Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, którzy wspierali nasz Wydział w uzyskaniu akredytacji. Ta bliska współpraca jest potwierdzeniem, że wspólnie możemy wiele osiągnąć na rzecz rozwoju ekosystemu nowoczesnych usług biznesowych w Lublinie”.
Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę, AICPA & CIMA, powiedział:
“Kwalifikacja CGMA cieszy się rozpoznawalnością i zaufaniem największych pracodawców na świecie. Dzięki współpracy z UMCS oraz stworzonemu wspólnie programowi, studenci otrzymują możliwość rozwinięcia swoich umiejętności i wejścia na przyspieszoną ścieżkę zdobywania tytułu CGMA. Zwiększy to ich szanse na zatrudnienie i zapewni przewagę konkurencyjną na rynku pracy. Bardzo cieszymy się też ze współpracy z miastem Lublin i jesteśmy pewni, że prowadzony na UMCS Program CGMA przyczyni się do powstania prężnie rozwijającego się ośrodka, dysponującego utalentowanymi profesjonalistami z zakresu biznesu i finansów, wspierającymi rozwój gospodarczy w tej części kraju”.
Dr Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, powiedział:
„Otrzymanie przez Wydział Ekonomiczny UMCS akredytacji AICPA & CIMA to dla nas bardzo dobra wiadomość. To prestiżowe wyróżnienie, które potwierdza najwyższe kompetencje absolwentów kierunku finanse i rachunkowość. Jesteśmy przekonani, że będzie miało pozytywny wpływ na rozwój lubelskiego sektora nowoczesnych usług biznesowych. W strategii Miasta Lublin 2030 stawiamy na rozwój Lublina jako jednego z najważniejszych ośrodków nowoczesnych usług biznesowych w Polsce. Aby to osiągnąć, musimy zapewnić kapitał ludzki, czyli absolwentów wyższych uczelni z odpowiednimi kompetencjami. Dzięki pozyskanej akredytacji inwestorzy mogą być pewni, że właśnie taką kadrę, na najwyższym światowym poziomie, znajdą w Lublinie”.
Dodatkowe informacje nt. Programu CGMA na Uczelni znajdują się na stronie cimauczelnie.pl.
AICPA® & CIMA®, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, działają na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 698 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 188 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi.
American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.
The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.