Wspólny program AICPA & CIMA i Politechniki Białostockiej szansą dla studentów
AICPA & CIMA, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, połączyły siły z Politechniką Białostocką, by zaoferować studentom udział w Programie CGMA na Uczelni. Dzięki niemu studenci będą mogli w pełni wykorzystać swoje studia, rozwijając umiejętności z zakresu rachunkowości, finansów i biznesu oraz zdobywając prestiżowe kwalifikacje profesjonalne jeszcze w trakcie studiów.
Program CGMA na Politechnice Białostockiej będzie otwarty od kolejnego roku akademickiego (2024/25) dla studentów studiów licencjackich na nowopowstałym kierunku Zarządzanie finansami i rachunkowość, studiujących zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym (studia zaoczne). Ci, którzy w ramach programu ukończą wszystkie wymagane przedmioty, otrzymają zwolnienia z następujących przeprowadzanych przez CIMA egzaminów: BA1, BA3, BA4. Po pomyślnym zdaniu egzaminu BA2 będą mogli uzyskać Certificate in Business Accounting, który jest oficjalnym szczeblem zdobywania Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA i uzyskania tytułu Chartered Global Management Accountant (CGMA).
Dr Wioletta Czemiel-Grzybowska, Koordynatorka Programu CGMA na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej, powiedziała:
„Wydział Inżynierii Zarządzania na Politechnice Białostockiej to jedyna uczelnia w Polsce północno-wschodniej, która otrzymała akredytację AICPA & CIMA. Świadczy to o wysokiej jakości naszej dydaktyki i jest dowodem praktycznego wymiaru naszych kierunków, odpowiadających potrzebom pracodawców w kraju i zagranicą.”
„Dzięki Programowi CGMA na Uczelni nasi studenci zyskają globalnie uznane potwierdzenie kompetencji finansowych, księgowych, strategicznych i przywódczych. Będą mogli kontynuować rozwijanie swoich umiejętności na kolejnych etapach zdobywania Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA oraz dzięki programom oferowanym przez akredytowanych międzynarodowych pracodawców, dzięki czemu będą o krok przed konkurencją na niezwykle wymagającym rynku pracy.”
Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę, AICPA & CIMA, powiedział:
“Kwalifikacja CGMA cieszy się rozpoznawalnością i zaufaniem największych pracodawców na świecie. Dzięki współpracy z Politechniką Białostocką oraz stworzonemu wspólnie programowi studenci otrzymują możliwość rozwinięcia swoich umiejętności i wejścia na przyspieszoną ścieżkę zdobywania tytułu CGMA. Zwiększy to ich szanse na zatrudnienie i zapewni przewagę konkurencyjną na rynku pracy. Wierzymy też, że prowadzony na Politechnice Białostockiej Program CGMA przyczyni się do stworzenia ośrodka dysponującego utalentowanymi profesjonalistami i wesprze rozwój gospodarczy w tej części kraju”.
Dodatkowe informacje nt. Programu CGMA na Uczelni znajdują się na stronie cimauczelnie.pl.
AICPA® & CIMA®, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, działają na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 698 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 188 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi.
American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.
The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.