Komunikaty PR

Wybitne osiągnięcia kandydatów do tytułu CGMA w Polsce wyróżnione

2024-12-19  |  09:00
Biuro prasowe
Do pobrania 12 ( 0 MB )

AICPA & CIMA, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, podczas gali 2024 Awards Night & Christmas Party, która odbyła się 4 grudnia 2024 r. w Warszawie, przyznały 2024 Highest Achievement Awards.

Nagrodami zostały wyróżnione osoby, które uzyskały najlepsze wyniki w Polsce z egzaminów Case Study przeprowadzonych przez CIMA w sezonie 2023/24 i są coraz bliżej zdobycia tytułu Chartered Global Management Accountant (CGMA) – najbardziej rozpoznawalnej desygnacji z dziedziny rachunkowości zarządczej na świecie.

Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę, AICPA & CIMA, powiedział:

„Kandydaci do tytułu CGMA muszą często godzić osobiste i zawodowe priorytety. Nagrodzone przez nas osoby dołożyły jednak ogromnych starań, by odnieść sukces krocząc ścieżką zdobywania Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA. Gratulujemy im uzyskania najlepszych wyników z egzaminów przeprowadzanych przez CIMA w Polsce i mamy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości będziemy mogli świętować ich kolejne zawodowe osiągnięcia. Bardzo cieszy nas także fakt wysokiej zdawalności na egzaminach Case Study. Dla przykładu, łącznie w sesjach w maju i sierpniu 2024 r. egzamin Operational Case Study zdało aż 84 proc. podchodzących do niego osób. Ogromne podziękowania kierujemy do tutorów Programu CGMA na Uczelniach, którzy pomagają przygotować swoich studentów do egzaminów.”

W tym roku wśród osób wyróżnionych 2024 Highest Achievement Award znalazło się aż trzech studentów z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (UEP).

Dr Maciej Ciołek ACMA, CGMA, Adiunkt w Katedrze Rachunkowości Zarządczej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, powiedział:

„Wysoka zdawalność na egzaminach Case Study to wypadkowa dwóch kluczowych czynników decydujących o finalnym sukcesie kandydatów CGMA. Pierwszym z nich jest dyscyplina w przyswajaniu wiedzy oraz nabywaniu umiejętności opisanych w sylabusie. Drugim, nauka metody odpowiadania na zadania egzaminacyjne i regularne jej praktykowanie z wykorzystaniem tzw. mock exams. Wymaga to dużego nakładu pracy nie tylko ze strony studentów, ale również tutora, który każdemu podopiecznemu musi poświęcić odpowiednią ilość czasu. Ale w tym właśnie można upatrywać źródła sukcesu UEP w Programie CGMA na Uczelni, a więc w połączeniu metody, planu, regularnej praktyki i indywidualnego podejścia.” 

W roku akademickim 2023/2024 Program CGMA na Uczelni na studiach licencjackich (na poziomie certyfikatu – Certificate in Business Accounting, Cert BA) oraz na studiach magisterskich (na poziomie operacyjnym – CIMA Diploma in Management Accounting, CIMA Dip MA) ukończyły także kolejne grupy studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH). Jedna z tych osób otrzymała od AICPA & CIMA nagrodę 2024 Highest Achievement Award.

Astrid Zakrzewska FCCA, FCMA, CGMA, Tutor CIMA, powiedziała:

„To był już 12-sty rok mojej współpracy z AICPA & CIMA w ramach Programu CGMA na SGH, który zakończył się bardzo dużym sukcesem. Wszystkim serdecznie gratuluję i jestem bardzo dumna z moich studentów. Współpraca z takimi młodymi, zaangażowanymi i świetnymi ludźmi to wielka przyjemność, ale również motywacja dla uczestników kolejnej edycji programu, na którą serdecznie zapraszam. Zaczynamy już wkrótce, aby móc się przygotować na sesję letnią 2025.”

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Regionalne – Wielkopolskie

Brakuje decyzji KOWR o przyszłości dzierżawionej ziemi rolnej. To zagrożenie dla polskiego rolnictwa i zatrudnionych w nim pracowników

Brak wiążących decyzji urzędników KOWR w podejmowaniu decyzji dotyczących losów gruntów zdawanych do Zasobów Skarbu Państwa może oznaczać likwidację strategicznej infrastruktury. Demontaż obiektów rolniczych i grupowe zwolnienia stanowią zaś zagrożenie dla polskiego rolnictwa. Pracownicy Top Farms, którzy protestowali przed siedzibą KOWR w Poznaniu, alarmują, że dalsza zwłoka w podejmowaniu decyzji administracyjnych doprowadzi do zwiększenia zależności od zagranicznych dostawców.

Problemy społeczne

Sztuczna inteligencja napędza innowacje, ale pochłania ogromne ilości prądu. Rośnie potrzeba bardziej energooszczędnych rozwiązań

Trenowanie dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT, wymaga ogromnych zasobów obliczeniowych, co przekłada się na znaczące zużycie energii, porównywalne z roczną konsumpcją małych państw. Eksperci podkreślają, że konieczne jest projektowanie bardziej energooszczędnych algorytmów i systemów, które ograniczą ślad węglowy AI. Jednocześnie sztuczna inteligencja może też wspierać działania na rzecz klimatu, pomagając w optymalizacji zużycia energii i efektywniejszym zarządzaniu zasobami.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.