Wybitne osiągnięcia kandydatów do tytułu CGMA w Polsce wyróżnione
AICPA & CIMA, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, podczas gali 2024 Awards Night & Christmas Party, która odbyła się 4 grudnia 2024 r. w Warszawie, przyznały 2024 Highest Achievement Awards.
Nagrodami zostały wyróżnione osoby, które uzyskały najlepsze wyniki w Polsce z egzaminów Case Study przeprowadzonych przez CIMA w sezonie 2023/24 i są coraz bliżej zdobycia tytułu Chartered Global Management Accountant (CGMA) – najbardziej rozpoznawalnej desygnacji z dziedziny rachunkowości zarządczej na świecie.
Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę, AICPA & CIMA, powiedział:
„Kandydaci do tytułu CGMA muszą często godzić osobiste i zawodowe priorytety. Nagrodzone przez nas osoby dołożyły jednak ogromnych starań, by odnieść sukces krocząc ścieżką zdobywania Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA. Gratulujemy im uzyskania najlepszych wyników z egzaminów przeprowadzanych przez CIMA w Polsce i mamy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości będziemy mogli świętować ich kolejne zawodowe osiągnięcia. Bardzo cieszy nas także fakt wysokiej zdawalności na egzaminach Case Study. Dla przykładu, łącznie w sesjach w maju i sierpniu 2024 r. egzamin Operational Case Study zdało aż 84 proc. podchodzących do niego osób. Ogromne podziękowania kierujemy do tutorów Programu CGMA na Uczelniach, którzy pomagają przygotować swoich studentów do egzaminów.”
W tym roku wśród osób wyróżnionych 2024 Highest Achievement Award znalazło się aż trzech studentów z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (UEP).
Dr Maciej Ciołek ACMA, CGMA, Adiunkt w Katedrze Rachunkowości Zarządczej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, powiedział:
„Wysoka zdawalność na egzaminach Case Study to wypadkowa dwóch kluczowych czynników decydujących o finalnym sukcesie kandydatów CGMA. Pierwszym z nich jest dyscyplina w przyswajaniu wiedzy oraz nabywaniu umiejętności opisanych w sylabusie. Drugim, nauka metody odpowiadania na zadania egzaminacyjne i regularne jej praktykowanie z wykorzystaniem tzw. mock exams. Wymaga to dużego nakładu pracy nie tylko ze strony studentów, ale również tutora, który każdemu podopiecznemu musi poświęcić odpowiednią ilość czasu. Ale w tym właśnie można upatrywać źródła sukcesu UEP w Programie CGMA na Uczelni, a więc w połączeniu metody, planu, regularnej praktyki i indywidualnego podejścia.”
W roku akademickim 2023/2024 Program CGMA na Uczelni na studiach licencjackich (na poziomie certyfikatu – Certificate in Business Accounting, Cert BA) oraz na studiach magisterskich (na poziomie operacyjnym – CIMA Diploma in Management Accounting, CIMA Dip MA) ukończyły także kolejne grupy studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH). Jedna z tych osób otrzymała od AICPA & CIMA nagrodę 2024 Highest Achievement Award.
Astrid Zakrzewska FCCA, FCMA, CGMA, Tutor CIMA, powiedziała:
„To był już 12-sty rok mojej współpracy z AICPA & CIMA w ramach Programu CGMA na SGH, który zakończył się bardzo dużym sukcesem. Wszystkim serdecznie gratuluję i jestem bardzo dumna z moich studentów. Współpraca z takimi młodymi, zaangażowanymi i świetnymi ludźmi to wielka przyjemność, ale również motywacja dla uczestników kolejnej edycji programu, na którą serdecznie zapraszam. Zaczynamy już wkrótce, aby móc się przygotować na sesję letnią 2025.”
Akademia Leona Koźmińskiego z prestiżową nagrodą AICPA & CIMA Excellence Award
Szkoła SONUS organizuje bezpłatne warsztaty muzyczne dla przedszkoli w Radomiu
„Twój region – Twoja przyszłość. Jak wykorzystać fundusze europejskie?” – spotka
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.