Wybitne osiągnięcia kandydatów do tytułu CGMA w Polsce wyróżnione
AICPA & CIMA, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, podczas gali 2024 Awards Night & Christmas Party, która odbyła się 4 grudnia 2024 r. w Warszawie, przyznały 2024 Highest Achievement Awards.
Nagrodami zostały wyróżnione osoby, które uzyskały najlepsze wyniki w Polsce z egzaminów Case Study przeprowadzonych przez CIMA w sezonie 2023/24 i są coraz bliżej zdobycia tytułu Chartered Global Management Accountant (CGMA) – najbardziej rozpoznawalnej desygnacji z dziedziny rachunkowości zarządczej na świecie.
Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę, AICPA & CIMA, powiedział:
„Kandydaci do tytułu CGMA muszą często godzić osobiste i zawodowe priorytety. Nagrodzone przez nas osoby dołożyły jednak ogromnych starań, by odnieść sukces krocząc ścieżką zdobywania Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA. Gratulujemy im uzyskania najlepszych wyników z egzaminów przeprowadzanych przez CIMA w Polsce i mamy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości będziemy mogli świętować ich kolejne zawodowe osiągnięcia. Bardzo cieszy nas także fakt wysokiej zdawalności na egzaminach Case Study. Dla przykładu, łącznie w sesjach w maju i sierpniu 2024 r. egzamin Operational Case Study zdało aż 84 proc. podchodzących do niego osób. Ogromne podziękowania kierujemy do tutorów Programu CGMA na Uczelniach, którzy pomagają przygotować swoich studentów do egzaminów.”
W tym roku wśród osób wyróżnionych 2024 Highest Achievement Award znalazło się aż trzech studentów z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (UEP).
Dr Maciej Ciołek ACMA, CGMA, Adiunkt w Katedrze Rachunkowości Zarządczej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, powiedział:
„Wysoka zdawalność na egzaminach Case Study to wypadkowa dwóch kluczowych czynników decydujących o finalnym sukcesie kandydatów CGMA. Pierwszym z nich jest dyscyplina w przyswajaniu wiedzy oraz nabywaniu umiejętności opisanych w sylabusie. Drugim, nauka metody odpowiadania na zadania egzaminacyjne i regularne jej praktykowanie z wykorzystaniem tzw. mock exams. Wymaga to dużego nakładu pracy nie tylko ze strony studentów, ale również tutora, który każdemu podopiecznemu musi poświęcić odpowiednią ilość czasu. Ale w tym właśnie można upatrywać źródła sukcesu UEP w Programie CGMA na Uczelni, a więc w połączeniu metody, planu, regularnej praktyki i indywidualnego podejścia.”
W roku akademickim 2023/2024 Program CGMA na Uczelni na studiach licencjackich (na poziomie certyfikatu – Certificate in Business Accounting, Cert BA) oraz na studiach magisterskich (na poziomie operacyjnym – CIMA Diploma in Management Accounting, CIMA Dip MA) ukończyły także kolejne grupy studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH). Jedna z tych osób otrzymała od AICPA & CIMA nagrodę 2024 Highest Achievement Award.
Astrid Zakrzewska FCCA, FCMA, CGMA, Tutor CIMA, powiedziała:
„To był już 12-sty rok mojej współpracy z AICPA & CIMA w ramach Programu CGMA na SGH, który zakończył się bardzo dużym sukcesem. Wszystkim serdecznie gratuluję i jestem bardzo dumna z moich studentów. Współpraca z takimi młodymi, zaangażowanymi i świetnymi ludźmi to wielka przyjemność, ale również motywacja dla uczestników kolejnej edycji programu, na którą serdecznie zapraszam. Zaczynamy już wkrótce, aby móc się przygotować na sesję letnią 2025.”
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.