Wystartowała rekrutacja do Programu CGMA na Uczelni w nowym roku akademickim
W tym tygodniu wystartowała rekrutacja do Programu CGMA® na Uczelni. Program, realizowany przez AICPA & CIMA wraz z czołowymi uczelniami w Polsce, umożliwia studentom rozpoczęcie zdobywania Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA (Chartered Global Management Accounting) już w trakcie studiów.
Kwalifikacja CGMA to unikalne na polskim rynku rozwiązanie, które łączy finanse i biznes. Program kwalifikacji jest opracowywany we współpracy z pracodawcami, aby jak najlepiej odpowiadać na ich obecne i przyszłe potrzeby. Kwalifikacja stanowi zbiór profesjonalnych narzędzi niezbędnych do podejmowania strategicznych i operacyjnych decyzji biznesowych i doskonale przygotowuje do pracy w branży finansowej – bez względu na poziom obejmowanego stanowiska. Od lat cieszy się wysoką renomą i jest doskonałym wyróżnikiem na rynku pracy. Co więcej, w miarę postępów w zdobywaniu kwalifikacji, pozycja kandydatów CGMA stale się umacnia. Ich wynagrodzenie może rosnąć już od momentu rozpoczęcia nauki, co – jak pokazują badania – w perspektywie powyżej 10 lat może oznaczać wzrost o ponad 100%.
Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę, AICPA & CIMA, powiedział:
“Kwalifikacja CGMA jest rozpoznawalna i ceniona przez największych pracodawców na świecie. Dzięki Programowi CGMA na Uczelni, studenci mają możliwość rozwinięcia swoich umiejętności i wejścia na przyspieszoną ścieżkę zdobywania tytułu CGMA. Zwiększy to ich szanse na zatrudnienie i zapewni przewagę konkurencyjną na rynku pracy”.
Program CGMA na Uczelni jest dostępny dla studentów studiów licencjackich i magisterskich na kierunkach akredytowanych przez AICPA & CIMA. Studenci, którzy ukończą w ramach Programu wszystkie wymagane przedmioty, otrzymają zwolnienia z niektórych przeprowadzanych przez CIMA egzaminów, a po pomyślnym zdaniu odpowiedniego egzaminu CGMA będą mogli uzyskać Certificate in Business Accounting (Cert BA) lub Diploma in Management Accounting (CIMA Dip MA), które są oficjalnymi szczeblami zdobywania Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA i uzyskania tytułu Chartered Global Management Accountant (CGMA).
Rekrutacja do Programu CGMA na Uczelni trwa do końca listopada 2024 r.
Na stronie cimauczelnie.pl można sprawdzić szczegółowe warunki realizacji Programu na następujących uczelniach:
- Szkoła Główna Handlowa (SGH)
- Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (UEP)
- Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (UEW)
- Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UEK)
- Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE Katowice)
- Akademia Leona Koźmińskiego (ALK)
- Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania (WZ UŁ)
- Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Wydział Ekonomiczny (UMCS)
- Akademia Finansów i Biznesu Vistula (AFiB Vistula)
- Politechnika Białostocka - Wydział Inżynierii Zarządzania (WIZ PB)
Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW
Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.