Wystartowała rekrutacja do Programu CGMA na Uczelni w nowym roku akademickim
W tym tygodniu wystartowała rekrutacja do Programu CGMA® na Uczelni. Program, realizowany przez AICPA & CIMA wraz z czołowymi uczelniami w Polsce, umożliwia studentom rozpoczęcie zdobywania Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA (Chartered Global Management Accounting) już w trakcie studiów.
Kwalifikacja CGMA to unikalne na polskim rynku rozwiązanie, które łączy finanse i biznes. Program kwalifikacji jest opracowywany we współpracy z pracodawcami, aby jak najlepiej odpowiadać na ich obecne i przyszłe potrzeby. Kwalifikacja stanowi zbiór profesjonalnych narzędzi niezbędnych do podejmowania strategicznych i operacyjnych decyzji biznesowych i doskonale przygotowuje do pracy w branży finansowej – bez względu na poziom obejmowanego stanowiska. Od lat cieszy się wysoką renomą i jest doskonałym wyróżnikiem na rynku pracy. Co więcej, w miarę postępów w zdobywaniu kwalifikacji, pozycja kandydatów CGMA stale się umacnia. Ich wynagrodzenie może rosnąć już od momentu rozpoczęcia nauki, co – jak pokazują badania – w perspektywie powyżej 10 lat może oznaczać wzrost o ponad 100%.
Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę, AICPA & CIMA, powiedział:
“Kwalifikacja CGMA jest rozpoznawalna i ceniona przez największych pracodawców na świecie. Dzięki Programowi CGMA na Uczelni, studenci mają możliwość rozwinięcia swoich umiejętności i wejścia na przyspieszoną ścieżkę zdobywania tytułu CGMA. Zwiększy to ich szanse na zatrudnienie i zapewni przewagę konkurencyjną na rynku pracy”.
Program CGMA na Uczelni jest dostępny dla studentów studiów licencjackich i magisterskich na kierunkach akredytowanych przez AICPA & CIMA. Studenci, którzy ukończą w ramach Programu wszystkie wymagane przedmioty, otrzymają zwolnienia z niektórych przeprowadzanych przez CIMA egzaminów, a po pomyślnym zdaniu odpowiedniego egzaminu CGMA będą mogli uzyskać Certificate in Business Accounting (Cert BA) lub Diploma in Management Accounting (CIMA Dip MA), które są oficjalnymi szczeblami zdobywania Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA i uzyskania tytułu Chartered Global Management Accountant (CGMA).
Rekrutacja do Programu CGMA na Uczelni trwa do końca listopada 2024 r.
Na stronie cimauczelnie.pl można sprawdzić szczegółowe warunki realizacji Programu na następujących uczelniach:
- Szkoła Główna Handlowa (SGH)
- Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (UEP)
- Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (UEW)
- Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UEK)
- Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE Katowice)
- Akademia Leona Koźmińskiego (ALK)
- Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania (WZ UŁ)
- Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Wydział Ekonomiczny (UMCS)
- Akademia Finansów i Biznesu Vistula (AFiB Vistula)
- Politechnika Białostocka - Wydział Inżynierii Zarządzania (WIZ PB)

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.