Wystartowała rekrutacja do Programu CGMA na Uczelni w nowym roku akademickim
W tym tygodniu wystartowała rekrutacja do Programu CGMA® na Uczelni. Program, realizowany przez AICPA & CIMA wraz z czołowymi uczelniami w Polsce, umożliwia studentom rozpoczęcie zdobywania Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA (Chartered Global Management Accounting) już w trakcie studiów.
Kwalifikacja CGMA to unikalne na polskim rynku rozwiązanie, które łączy finanse i biznes. Program kwalifikacji jest opracowywany we współpracy z pracodawcami, aby jak najlepiej odpowiadać na ich obecne i przyszłe potrzeby. Kwalifikacja stanowi zbiór profesjonalnych narzędzi niezbędnych do podejmowania strategicznych i operacyjnych decyzji biznesowych i doskonale przygotowuje do pracy w branży finansowej – bez względu na poziom obejmowanego stanowiska. Od lat cieszy się wysoką renomą i jest doskonałym wyróżnikiem na rynku pracy. Co więcej, w miarę postępów w zdobywaniu kwalifikacji, pozycja kandydatów CGMA stale się umacnia. Ich wynagrodzenie może rosnąć już od momentu rozpoczęcia nauki, co – jak pokazują badania – w perspektywie powyżej 10 lat może oznaczać wzrost o ponad 100%.
Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę, AICPA & CIMA, powiedział:
“Kwalifikacja CGMA jest rozpoznawalna i ceniona przez największych pracodawców na świecie. Dzięki Programowi CGMA na Uczelni, studenci mają możliwość rozwinięcia swoich umiejętności i wejścia na przyspieszoną ścieżkę zdobywania tytułu CGMA. Zwiększy to ich szanse na zatrudnienie i zapewni przewagę konkurencyjną na rynku pracy”.
Program CGMA na Uczelni jest dostępny dla studentów studiów licencjackich i magisterskich na kierunkach akredytowanych przez AICPA & CIMA. Studenci, którzy ukończą w ramach Programu wszystkie wymagane przedmioty, otrzymają zwolnienia z niektórych przeprowadzanych przez CIMA egzaminów, a po pomyślnym zdaniu odpowiedniego egzaminu CGMA będą mogli uzyskać Certificate in Business Accounting (Cert BA) lub Diploma in Management Accounting (CIMA Dip MA), które są oficjalnymi szczeblami zdobywania Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA i uzyskania tytułu Chartered Global Management Accountant (CGMA).
Rekrutacja do Programu CGMA na Uczelni trwa do końca listopada 2024 r.
Na stronie cimauczelnie.pl można sprawdzić szczegółowe warunki realizacji Programu na następujących uczelniach:
- Szkoła Główna Handlowa (SGH)
- Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (UEP)
- Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (UEW)
- Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UEK)
- Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE Katowice)
- Akademia Leona Koźmińskiego (ALK)
- Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania (WZ UŁ)
- Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Wydział Ekonomiczny (UMCS)
- Akademia Finansów i Biznesu Vistula (AFiB Vistula)
- Politechnika Białostocka - Wydział Inżynierii Zarządzania (WIZ PB)

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.