Wystartowała rekrutacja do Programu CGMA na Uczelni w nowym roku akademickim
W tym tygodniu wystartowała rekrutacja do Programu CGMA® na Uczelni. Program, realizowany przez AICPA & CIMA wraz z czołowymi uczelniami w Polsce, umożliwia studentom rozpoczęcie zdobywania Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA (Chartered Global Management Accounting) już w trakcie studiów.
Kwalifikacja CGMA to unikalne na polskim rynku rozwiązanie, które łączy finanse i biznes. Program kwalifikacji jest opracowywany we współpracy z pracodawcami, aby jak najlepiej odpowiadać na ich obecne i przyszłe potrzeby. Kwalifikacja stanowi zbiór profesjonalnych narzędzi niezbędnych do podejmowania strategicznych i operacyjnych decyzji biznesowych i doskonale przygotowuje do pracy w branży finansowej – bez względu na poziom obejmowanego stanowiska. Od lat cieszy się wysoką renomą i jest doskonałym wyróżnikiem na rynku pracy. Co więcej, w miarę postępów w zdobywaniu kwalifikacji, pozycja kandydatów CGMA stale się umacnia. Ich wynagrodzenie może rosnąć już od momentu rozpoczęcia nauki, co – jak pokazują badania – w perspektywie powyżej 10 lat może oznaczać wzrost o ponad 100%.
Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę, AICPA & CIMA, powiedział:
“Kwalifikacja CGMA jest rozpoznawalna i ceniona przez największych pracodawców na świecie. Dzięki Programowi CGMA na Uczelni, studenci mają możliwość rozwinięcia swoich umiejętności i wejścia na przyspieszoną ścieżkę zdobywania tytułu CGMA. Zwiększy to ich szanse na zatrudnienie i zapewni przewagę konkurencyjną na rynku pracy”.
Program CGMA na Uczelni jest dostępny dla studentów studiów licencjackich i magisterskich na kierunkach akredytowanych przez AICPA & CIMA. Studenci, którzy ukończą w ramach Programu wszystkie wymagane przedmioty, otrzymają zwolnienia z niektórych przeprowadzanych przez CIMA egzaminów, a po pomyślnym zdaniu odpowiedniego egzaminu CGMA będą mogli uzyskać Certificate in Business Accounting (Cert BA) lub Diploma in Management Accounting (CIMA Dip MA), które są oficjalnymi szczeblami zdobywania Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA i uzyskania tytułu Chartered Global Management Accountant (CGMA).
Rekrutacja do Programu CGMA na Uczelni trwa do końca listopada 2024 r.
Na stronie cimauczelnie.pl można sprawdzić szczegółowe warunki realizacji Programu na następujących uczelniach:
- Szkoła Główna Handlowa (SGH)
- Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (UEP)
- Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (UEW)
- Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UEK)
- Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE Katowice)
- Akademia Leona Koźmińskiego (ALK)
- Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania (WZ UŁ)
- Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Wydział Ekonomiczny (UMCS)
- Akademia Finansów i Biznesu Vistula (AFiB Vistula)
- Politechnika Białostocka - Wydział Inżynierii Zarządzania (WIZ PB)

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.