Zadbaj o jakość wody do oprysków. To klucz do zdrowych upraw i skutecznych zabi
Woda o odpowiednich parametrach to nieodzowny element skutecznych działań w rolnictwie, który często zostaje pomijany. Choć wydaje się, że wszędzie jest podobna, jej wskaźniki mogą znacząco różnić się w zależności od regionu Polski i poszczególnych uwarunkowań. Jesień to najlepszy moment, by sprawdzić ujęcia wody w gospodarstwie, zwłaszcza gdy intensyfikujemy przygotowania do nadchodzącego sezonu upraw.
Jakość wody używanej jako rozpuszczalnik do przygotowania cieczy roboczej ma kluczowe znaczenie dla skuteczności zabiegów ochrony roślin. Szczególnie ważne są dwa parametry: pH oraz twardość wody. Optymalne pH powinno mieścić się w przedziale 5-7, a twardość wody nie może być zbyt wysoka, gdyż może znacznie obniżyć efektywność wielu pestycydów, zwłaszcza herbicydów, które często występują w postaci soli.
Precyzyjne badania wody – klucz do skutecznych oprysków
W jaki sposób zbadać i zadbać o prawidłowe parametry wody? Lider na rynku kondycjonerów wody, firma Agrii Polska oferuje możliwości przeprowadzenia jesiennych badań w ramach serwisu AGRALYTICS. Klienci mogą umówić się z Doradcą, który przeprowadzi test w gospodarstwie, dostarczając natychmiastowe wyniki. To krok ku zrównoważonemu i precyzyjnemu rolnictwu, który pomaga zwiększyć jakość plonów i poprawić efektywność inwestycji w ochronę roślin.
Jak wygląda przebieg testu wody?
Badanie wody jest szybkie i proste. Doradca Agrii, wyposażony w specjalistyczne narzędzia takie jak pH-metr i twardościomierz, analizuje parametry wody na miejscu. Na podstawie wyników aplikowana jest dawka kondycjonera Bufor-X w celu uzyskania odpowiednich właściwości cieczy roboczej. Wszystkie wyniki zapisywane są w specjalnym raporcie, na podstawie którego Doradca Agrii zaleca, jaki rodzaj kondycjonera oraz w jakiej ilości należy stosować, aby woda do oprysków miała odpowiednie parametry pH i twardości. Zaleca się powtarzanie testów dwa razy w roku, ponieważ wartości fizykochemiczne wody mogą się zmieniać.
Sprawdzony kondycjoner wody od Agrii Polska
Dla poprawy parametrów wody Agrii Polska rekomenduje stosowanie kondycjonera Bufor-X. Produkt ten stabilizuje pH, zmniejsza twardość wody poprzez wiązanie jonów wapnia i magnezu. Dodatkowo, zawarty w produkcie surfaktant zwiększa przyczepność cieczy roboczej, co poprawia skuteczność oprysków, minimalizując koszty zabiegów.
Kompleksowe badania z AGRALYTICS
AGRALYTICS to innowacyjny serwis, który umożliwia rolnikom pełne monitorowanie kluczowych parametrów gleby, nasion, roślin oraz wody. Regularne analizy wspierają procesy decyzyjne,
co pozwala na optymalizację nawożenia, siewu i zbiorów, a także na pełne wykorzystanie potencjału genetycznego roślin i zwiększenie ich odporności.
Agrii Polska – nowoczesne rolnictwo na wyciągnięcie ręki
Agrii Polska to czołowy dostawca innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa, oferujący nawozy, materiał siewny, środki ochrony roślin, pasze oraz płody rolne. W portfolio firmy znajdują się takie marki jak: Nasiona Dalgety, specjalizująca się w materiałach siewnych oraz foliQ, czyli szeroka gama nawozów dolistnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i nowoczesnym technologiom Agrii Polska wspiera rolników w zwiększaniu efektywności i jakości upraw.

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Prace nad unijnym budżetem po 2027 roku nabierają tempa. Projekt ma być gotowy w lipcu
W Parlamencie Europejskim głosowanie nad sprawozdaniem dotyczącym wieloletniego budżetu UE na lata 2028–2034. Uwzględnia ono stanowisko PE ws. priorytetów na kolejną perspektywę finansową, ale też struktury i zasobów budżetu. Priorytetem ma być m.in. kwestia obronności ze względu na globalne napięcia geopolityczne i wojnę w Ukrainie. Zdaniem europosła PiS w pracach nad wieloletnimi ramami finansowymi brakuje rzetelnej debaty o źródłach finansowania planowanych wydatków i konieczności szukania oszczędności. Obawia się przy tym niekorzystnych zmian w polityce spójności i polityce rolnej.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
PE pracuje nad zmianą rozliczania redukcji emisji CO2 dla nowych aut. Producenci mogą uniknąć wysokich kar

Na wtorkowym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego posłowie zgodzili się w trybie pilnym procedować kwestię zmiany dotyczącej redukcji emisji CO2 dla nowych aut osobowych i dostawczych. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek 8 maja. Dzięki zmianie podejścia do obowiązku corocznej redukcji dwutlenku węgla producenci samochodów mogą uniknąć grożących im kar, które pewnie przełożyłyby się na wzrost cen dla klienta końcowego oraz na dalsze pogorszenie kondycji branży.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.