Komunikaty PR

Zaproszenie na webinar PLGBC: Budynki są jak ludzie - Akustyka

2021-11-19  |  14:00
Kontakt

Monika Kmera
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC

ul. Konarskiego 18c/2-11A
44-100 Gliwice
mkmera|plgbc.org.pl| |mkmera|plgbc.org.pl
600025968
www.plgbc.org.pl

Chcemy zachęcić Cię do wprowadzenia zmian w codziennych nawykach, aktywnościach w Twoim domu. Oszczędzając wodę, sortując odpady, dbając o obecność zieleni w Twoim otoczeniu, oszczędzając energię, wybierając zdrowe i bezpieczne materiały, angażując się w projekty ekologiczne, bliskie środowisku – tworzysz zrównoważony dom i przyczyniasz się do przeciwdziałania zmianom klimatu. Wybieraj i działaj świadomie dla zdrowia i lepszego życia. Mamy nadzieję, że zainspirujesz także innych do działań.

29.11 godz. 10.00, webinar online.

POZNAJ ELEMENTY ZRÓWNOWAŻONEGO MIESZKANIA/DOMU:

Niepożądane dźwięki dochodzące z zewnątrz (hałasy z ulicy, kroki współmieszkańców idących korytarzem, szumy instalacji czy rozmowy sąsiadów) mogą wpłynąć na poczucie braku prywatności, komfortu, czy zakłócenie snu. Cisza w mieszkaniu gwarantuje nam właściwy odpoczynek i poczucie komfortu. Długotrwałe narażenie na hałas o natężeniu już 60 db (głośna rozmowa) może wywoływać rozdrażnienie, złe samopoczucie, pogorszenie koncentracji, zmęczenie psychiczne i fizyczne. Jaką rolę odgrywa akustyka oraz niwelowanie hałasu? Dowiesz się podczas webinaru.

Naszym ekspertem będzie Henryk Kwapisz ze stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach “Komfort Ciszy”. Spotkanie będzie moderować Magdalena Wojtas, PLGBC.

Patronat: Ekoblog @ewelina.ulanicka, Fundacja Na Zielonym, Nowl Eco, OSOM Gliwice

Projekt – Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy – finansowany z dotacji nr K1m/0776 programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana rejestracja: https://plgbc.org.pl/wyd_i_szkol/plgbc_budynki_jak_ludzie-akustyka/

Więcej o projekcie: https://budynkijakludzie.plgbc.org.pl/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.