Zimowe szaleństwo w Centrum Praskim Koneser. Atrakcje na ferie czekają!
Warsztaty iluzji, nauka malowania z prawdziwym mistrzem – Józefem Wilkoniem, wystawy czy klimatyczne lodowisko. To wszystko dostępne będzie podczas ferii zimowych w warszawskim Centrum Praskim Koneser. Moc atrakcji czeka nie tylko na najmłodszych, ale także na ich rodziców i opiekunów. Cześć z wydarzeń jest bezpłatna, ale trzeba się spieszyć – obowiązują zapisy!
Po kilku miesiącach wytężonej nauki czas na upragnioną przerwę. W tym roku dzieci i młodzież z Mazowsza musieli uzbroić się w cierpliwość, by doczekać się dwutygodniowego odpoczynku od szkoły. Ich okienko międzysemestralne, podobnie jak koleżanek i kolegów z Dolnego Śląska, Opolszczyzny i Pomorza Zachodniego, przypada w ostatniej turze, od 13 do 26 lutego.
Dla osób wypoczywających w Warszawie – czy to mieszkańców stolicy, czy odwiedzających – wiele atrakcji przygotowało, jak co roku, Centrum Praskie Koneser. Codziennie na dzieci i młodzież czeka „Praska Ślizgawka”. To nieodłączny element scenerii zrewitalizowanej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser podczas zimy. Na szczęście piruety skutecznie rozgrzeją każdego – zwłaszcza że do dyspozycji małych i dużych łyżwiarzy jest tafla o powierzchni niemal 350 m2. Lodowisko jest otwarte codziennie w godzinach 8.45-22.00. Jedna sesja trwa 75 minut.
– Centrum Praskie Koneser i będący jego sercem ogólnodostępny plac Konesera już kolejny rok z rzędu stają się scenerią doskonałej, zimowej zabawy. A co najważniejsze, również zdrowej. Kręcenie piruetów to bowiem doskonały sposób na ruch podczas chłodnych dni oraz niezbędną dawkę ruchu. Warto zauważyć, że jazda na łyżwach to też świetna okazja do wspólnego wypadu, w gronie całej rodziny czy przyjaciół – Magdalena Socorro-Czerwińska, dyrektor komercyjna Centrum Praskiego Koneser.
Wstęp na lodowisko to koszt 7 zł (za 75 minut). Tyle trzeba też zapłacić za wypożyczenie łyżew. Specjalna oferta czeka na klientów Centrum Praskiego Koneser – ci, po okazaniu paragonu na minimum 20 złotych z bieżącego dnia – korzystają zarówno z lodowiska, jak i wypożyczalni bezpłatnie (jeden paragon uprawnia jedną osobę do wejścia gratis). Darmowe wejście także dla dzieci do 10. roku życia pod opieką dorosłego: w dni powszednie w godz. 10:15-14:30 oraz podczas ferii zimowych (13-17 lutego oraz 20-24 lutego 2023 r.).
Rozrywka nie tylko na powietrzu
Centrum Praskie Koneser podczas tegorocznych ferii oferuje również wiele wydarzeń, dzięki którym dzieci i młodzież mogą doskonalić swoje umiejętności. Najmłodsi pasję do malarstwa będą mogli rozwinąć podczas warsztatów z Józefem Wilkoniem (18 lutego, dwie grupy: 15.00-16.30; 17.00-18.30, przestrzeń Warsztat, wydarzenie płatne, obowiązują zapisy). To światowej sławy malarz i ilustrator, autor rysunków między innymi do kultowej „Księgi Dżungli” Rudyarda Kiplinga. Oprócz tego, od poniedziałku do piątku, bezpłatne zajęcia malarskie dla dzieci (5-11 lat, godz. 12.00-12.45) i młodzieży (11-16 lat, godz. 13.00-14.00) poprowadzi Mariusz Ołowski (obowiązują zapisy). Jednocześnie w Centrum Praskim Koneser na specjalnej wystawie prezentowane będą prace obu artystów i nauczycieli (ale to niejedyna ekspozycja, która dostępna jest Koneserze – szczegóły w afiszu!)
Wyjątkowe atrakcje podczas ferii przygotowało też Magic Mind Museum. W tym niepowtarzalnym muzeum iluzji od 13 do 26 lutego działać będzie Akademia Magii. Tam można między innymi nauczyć się sztuczek, którymi będzie można popisać się podczas zabawy z przyjaciółmi. W weekendy natomiast (przez cały luty) na rodziny czeka Zaczarowana Scena, czyli dziecięcy teatr wyobraźni. Bilety dostępne są na magicmindmuseum.pl bądź na miejscu, w Magic Mind Museum.
Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz profilu na Facebooku.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Boska Woda i Zagroda, ORZO, Koneser Grill czy Setki Powodów, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Sztuki Fantastycznej, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.