Komunikaty PR

Zjednoczone uczelnie Trójmiasta wkraczają w nowy rok akademicki – uroczysta para

2024-09-13  |  14:00
Biuro prasowe

Trójmiasto staje się coraz silniejszym ośrodkiem innowacji i rozwoju edukacyjnego. Związek Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita (FarU) otwiera nowe perspektywy dla studentów i naukowców, oferując dogodne warunki do nauki i rozwoju kariery. Wraz z nadchodzącym rozpoczęciem roku akademickiego 2024/2025 FarU chce podkreślić jedność trójmiejskiej społeczności akademickiej, organizując uroczystą paradę, która już 5 października przejdzie ulicami Gdańska.

W ostatnich latach Trójmiasto przyciąga coraz więcej firm z sektora technologii, biotechnologii i logistyki, co sprzyja tworzeniu nowych miejsc pracy i napędza rozwój gospodarczy. W Trójmieście innowacje spotykają się z nowoczesnymi przestrzeniami miejskimi, tworząc atrakcyjne środowisko do życia i pracy.

Ważną częścią sukcesu Trójmiasta jako centrum innowacji jest synergia, jaką tworzą Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska i Uniwersytet Gdański. Działając w ramach Związku Uczelni im. Daniela Fahrenheita, stanowią fundament dynamicznego rozwoju regionu. Co więcej, wspólne inicjatywy badawcze i edukacyjne umożliwiają studentom i naukowcom dostęp do unikalnych zasobów oraz programów nauczania, które łączą różne dziedziny. Dzięki temu w Trójmieście teoria łączy się z praktyką, a innowacyjne pomysły mają realną szansę na wdrożenie.

FarU otwiera młodym ludziom drzwi do nowoczesnej edukacji oraz dostępu do zaawansowanej infrastruktury na trzech uczelniach. Nasza współpraca interdyscyplinarna i międzynarodowa sprawia, że w Trójmieście nowoczesne badania spotykają się z realnymi potrzebami rynku pracy. Co więcej, nasza kadra akademicka składa się z naukowców, którzy należą do czołówki badaczy na świecie – ponad 40 z nich zostało zaliczonych do grona 2% najbardziej wpływowych badaczy na świecie według rankingu Uniwersytetu Stanforda – mówi Adriana Zaleska-Medynska, dyrektorka Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita.

Oficjalne rozpoczęcie nowego roku akademickiego odbędzie się tradycyjnie na początku października 2024 roku, a jego kulminacyjnym punktem będzie uroczysta parada, która przejdzie ulicami Gdańska. Barwne grupy studentów oraz przedstawiciele lokalnych władz wezmą w niej udział i przemaszerują ul. Długą do przedproży Dworu Artusa. Towarzyszyć im będzie Gdańska Orkiestra Akademicka, a na carillonach, z okazji tej uroczystości, zabrzmi „Gaudeamus igitur”, podkreślając doniosłość chwili. Podczas parady wystąpi także grupa akrobatyczna.

Już po raz kolejny uczelnie z Gdańska i całego Pomorza łączą siły, aby uroczyście otworzyć rok akademicki. Studenci, nauczyciele akademiccy oraz władze pomorskich uczelni, wraz z przedstawicielami władz regionu, przejdą barwnym orszakiem przez Trakt Królewski, nawiązując do tradycji akademickich, które znamy z historii. Parada jest symbolicznym wyrazem jedności naszych uczelni oraz różnorodności i kreatywności, które są niezbędne zarówno w nauce, jak i edukacji. To także okazja do wspólnego świętowania wartości i celów, które wyznaczamy sobie dla szkolnictwa wyższego w naszym regionie – dodaje dyrektorka Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita.

Parada rozpocznie się 5 października o godz. 11:00 przy Złotej Bramie, w sercu historycznego Gdańska. Uczestnicy będą ustawiać się zgodnie ze strukturą parady od godz. 10:15 na Targu Węglowym obok Katowni. Zwieńczeniem wydarzenia będzie część oficjalna, podczas której przemówią przedstawiciele władz samorządowych, władz uczelni oraz studentów i doktorantów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Wspólna zabawa, wspólny rozwój: Grupa LEGO odkrywa korzyści płynące z zabawy! Biuro prasowe
2024-09-26 | 18:00

Wspólna zabawa, wspólny rozwój: Grupa LEGO odkrywa korzyści płynące z zabawy!

Nowe badanie Play Well Grupy LEGO na Polskę dowodzi, że jedna na pięć rodzin (17%) nigdy nie bawi się razem[1], mimo że aż 83% rodziców rozumie, jak ważna jest zabawa dla rodzinnego
Edukacja Zwycięstwo Polaków na Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej
2024-09-26 | 12:50

Zwycięstwo Polaków na Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej

Jaki jest klucz do sukcesu? Polska ponownie udowodniła, że w świecie ekonomii jest siłą nie do zlekceważenia! Nasi utalentowani młodzi adepci ekonomii zdominowali Międzynarodową
Edukacja Jesień z językiem chińskim stacjonarnie i online
2024-09-25 | 08:00

Jesień z językiem chińskim stacjonarnie i online

Chiny są jednym z najszybciej rozwijających się krajów na świecie, a ich wpływ na gospodarkę globalną stale rośnie. Znajomość języka chińskiego może otworzyć drzwi do wielu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Green Industry Summit 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Transport

Branża lotnicza zmaga się z niedoborem kadr. Brakuje przede wszystkim mechaników lotniczych

Według Alton Aviation Consultancy koszty naprawy i remontów silników wzrosły z 31 mld dol. przed pandemią do 58 mld dol. w tym roku. Rośnie też zapotrzebowanie na pracowników – w ciągu najbliższych 20 lat na świecie będzie potrzebnych niemal 770 tys. mechaników lotniczych. Tylko w Polsce już teraz brakuje kilku tysięcy wyspecjalizowanego personelu.  – Brak kadr spowalnia nasz rozwój. Obecnie potrzebujemy kilkuset wyspecjalizowanych osób – ocenia Aleksandra Juda, prezes LOT Aircraft Maintenance Services.

DlaWas.info

Problemy społeczne

Obecna technologia sztucznej inteligencji nie stanowi zagrożenia dla istnienia ludzkości. Nie jest zdolna do samodzielnego myślenia i planowania

Duże modele językowe, takie jak ChatGPT, nie potrafią samodzielnie nabywać nowych umiejętności, rozumować czy planować. Nie stanowią więc egzystencjalnego zagrożenia dla ludzkości – dowiedli naukowcy, którzy przeanalizowali możliwości dużych modeli językowych właśnie pod takim kątem. Nie oznacza to jednak, że narzędzia te nie stanowią żadnego zagrożenia. Wykorzystane niewłaściwie już dziś służą chociażby do szerzenia dezinformacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.