Komunikaty PR

#ZostańWDomu, czyli jak być rodzicem w czasach pracy zdalnej?

2020-04-07  |  10:00
Biuro prasowe

Samsung rozpoczął publikowanie porad i przemyśleń ekspertów, dotyczących pracy zdalnej, edukacji online oraz planowania domowych aktywności. W cyklu artykułów eksperci edukacyjni starają się udzielić wsparcia rodzicom, zwracając uwagę na to, jak dbać o cyfrowy dobrostan.

 

  • Samsung rozpoczął publikację cyklu artykułów eksperckich, dotyczących godzenia domowych obowiązków, przy jednoczesnym zachowaniu zdrowych nawyków cyfrowych.
  • Artykuły przygotowywane są m.in. przez ekspertów od edukacji cyfrowej, psychologów i trenerów edukacyjnych.
  • Rodzice i nauczyciele mogą także wziąć udział w inspirujących webinariach, a informacje na temat znajdują się na profilu Samsung CyfrOFFy Kontakt.

 

Godzenie pracy zdalnej z obowiązkami domowymi i edukacją zdalną dzieci, to szczególne wyzwanie, z którym stara się sobie poradzić wiele rodziców. Ponadto to czas, w którym dziecko może obserwować rodzica w ciągłym kontakcie z technologią – z laptopem na kolanach czy ze smartfonem w dłoni. Prawdopodobnie wielu rodziców boryka się z zagadnieniem, jak w tym czasie skutecznie komunikować się z dzieckiem i w jaki sposób wytłumaczyć mu, w jakim celu korzystamy z urządzeń elektronicznych. Do tego dochodzi jeszcze kwestia wparcia swoich pociech w edukacji zdalnej oraz wymyślanie rozwijających zabaw i atrakcji, przy utrzymaniu równowagi aktywności online i offline. Jak zachować w tym wszystkim zdrowy rozsądek? W celu udzielenia wsparcia rodzicom, Samsung zaangażował ekspertów, którzy dzielą swoimi poradami i przemyśleniami, dotyczącymi radzenia sobie z tą niecodzienną sytuacją, przy jednoczesnym zachowaniu cyfrowego dobrostanu.

Artykuły przygotowywane są przez wybitnych ekspertów zajmujących się edukacją cyfrową, takich jak Joanna Apanasewicz – członkini grupy Superbelfrzy RP oraz Superbelfrzy Mini, Krzysztof Jaworski – trener edukacyjny i laureat konkursu Innowacyjny Nauczyciel 2013 czy Agnieszka Chomicka-Bosy – trenerka edukacyjna w Centralnym Domu Technologii.

 

Dotychczas w ramach cyklu ukazały się następujące teksty:

  • Rodzinny planer. Jak zaplanować rodzinne aktywności za pomocą narzędzi online o offline?
  • Gry i zabawy bez technologii. Jak wykorzystać to co, co mamy w domu do twórczej i rozwijającej zabawy?
  • Rodzinne główkowanie. Gry i zabawy rozwijające mózg
  • O uważności w rodzinie
  • Mój dobrostan, twój dobrostan, nasz dobrostan, czyli jak nie zwariować z rodziną w domu
  • Dom jak warsztat, czyli zabawmy się w projektantów i konstruktorów
  • Złap oddech! Ćwiczenia relaksacyjne z oddechem w roli głównej

 

W planach są już kolejne publikacje dotyczące m.in. tego, jak zadbać o swoje ciało i ducha w domowym zaciszu, jak zrobić wyjątkową kartkę świąteczną czy też jakie interesujące aplikacje można bez obaw polecić swoim dzieciom. Nie zapominając w tym czasie o działaniach na rzecz środowiska, eksperci z Centrum UNEP/GRID-Warszawa przygotowują także artykuł pt. „Dbam o środowisko – na zdrowie!”. Oprócz tego można wziąć udział także w inspirujących webinariach, dotyczących sposobów na spędzanie czasu w domu czy tematów, które pozwolą na chwilę oderwać się od rzeczywistości – np. o wyprawach w najwyższe góry świata. Informacje o webinariach znajdują się na profilu Samsung Cyfroffy Kontakt.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.