Zwycięstwo Polaków na Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej
Jaki jest klucz do sukcesu?
Polska ponownie udowodniła, że w świecie ekonomii jest siłą nie do zlekceważenia! Nasi utalentowani młodzi adepci ekonomii zdominowali Międzynarodową Olimpiadę Ekonomiczną, zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Szymon Jackowski z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie, który zdobył tytuł indywidualnego zwycięzcy, pokonał przedstawicieli 22 krajów (rekrutowanych spośród 100 tys. uczniów szkół średnich z czterech kontynentów), a jego triumf odbył się w Starożytnej Olimpii w Grecji, gdzie zawody miały miejsce na początku września. To jego trzecia wygrana z rzędu. Nasza pięcioosobowa drużyna, składająca się z laureatów XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, zdobyła 5 medali – 2 złote i 3 srebrne.
Warto również podkreślić, że olimpiady przedmiotowe to nie tylko pole rywalizacji, ale także doskonała okazja do nawiązywania wartościowych kontaktów. "Ten, wydawać by się mogło niepozorny, aspekt socjalizacyjny jest szczególnie ważny. Poznawanie osób, które mają podobne pasje i zainteresowania, otwiera drzwi do długotrwałych przyjaźni oraz współpracy w przyszłości. Wspólna pasja i wzajemna inspiracja są fundamentem naszego rozwoju, zarówno osobistego, jak i zawodowego” - mówi Konrad Grabowicz, dwukrotny laureat Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz zwycięzca XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.
Sukces nie rodzi się w próżni
Konrad Grabowicz jest obecnie jedną z kluczowych postaci w ogólnopolskiej inicjatywie edukacyjnej "Indeks w Kieszeni", która m.in. pomaga uczniom przygotowywać się do olimpiad przedmiotowych. Twórcy “Indeksu w Kieszeni” wychodzą z założenia, że byli olimpijczycy najlepiej rozumieją wyzwania, przed którymi stają obecni uczestnicy.
"Z radością obserwujemy sukcesy polskich uczestników Międzynarodowej Olimpiady Ekonomicznej! Wśród reprezentantów Polski znalazły się osoby, którym pomagaliśmy w procesie nauki. To łączenie sił i dzielenie się doświadczeniem jest kluczowe” - mówi Konrad Grabowicz.
Sukcesy uczestników olimpiad często nie wynikają wyłącznie z ich indywidualnych umiejętności, ale także z długotrwałym wsparciem i mentoringiem, które otrzymują od wcześniejszych laureatów i organizacji takich jak "Indeks w Kieszeni”. “Przygotowania do olimpiady to jak przygotowania do maratonu. Nie trzeba mieć doświadczenia, ale jeśli chcemy wystartować, warto zacząć przygotowania wcześniej, mieć dobrego trenera oraz motywację” - mówi Konrad Grabowicz.
Nie tylko rywalizacja, ale też współpraca
Finalnie, sukces naszych olimpijczyków to nie tylko ich osobista triumf, ale także dowód na to, że wspólnota olimpijska w Polsce ma silne podstawy. Inicjatywa "Indeks w Kieszeni" ma na celu nie tylko przygotowanie młodych ludzi do rywalizacji, ale również stworzenie środowiska, w którym będą mogli się rozwijać i wspierać nawzajem - bo każdy sukces jednego olimpijczyka zyskuje siłę, gdy jest dzielony i wspierany przez całą społeczność. Jedna z naszych byłych uczestniczek, po ukończeniu szkoły, dołączy do zespołu, by wspierać kolejne roczniki w zdobywaniu wiedzy i kompetencji związanych z ekonomią." - dodaje Konrad Grabowicz.
Konrad Grabowicz - zwycięzca XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, podwójny laureat Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz zwycięzca konkursu Wiedzy o Gospodarce organizowanego przez UMK w Toruniu, który dziś jest jednym z prowadzących kursy przygotowujące przyszłych olimpijczyków w ramach inicjatywy “Indeks w Kieszeni”.
Indeks w Kieszeni (www.indekswkieszeni.pl)- ogólnopolska inicjatywa edukacyjna, dzięki której uczniowie mogą przygotować się do olimpiad przedmiotowych, matur oraz egzaminu ósmoklasisty. Firma, która od ponad 10 lat odznacza się najwyższą skutecznością jeśli chodzi o przygotowywanie do olimpiad tematycznych w formie kursów stacjonarnych oraz e-learningowych.
Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW
Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.