Zwycięstwo Polaków na Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej
Jaki jest klucz do sukcesu?
Polska ponownie udowodniła, że w świecie ekonomii jest siłą nie do zlekceważenia! Nasi utalentowani młodzi adepci ekonomii zdominowali Międzynarodową Olimpiadę Ekonomiczną, zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Szymon Jackowski z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie, który zdobył tytuł indywidualnego zwycięzcy, pokonał przedstawicieli 22 krajów (rekrutowanych spośród 100 tys. uczniów szkół średnich z czterech kontynentów), a jego triumf odbył się w Starożytnej Olimpii w Grecji, gdzie zawody miały miejsce na początku września. To jego trzecia wygrana z rzędu. Nasza pięcioosobowa drużyna, składająca się z laureatów XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, zdobyła 5 medali – 2 złote i 3 srebrne.
Warto również podkreślić, że olimpiady przedmiotowe to nie tylko pole rywalizacji, ale także doskonała okazja do nawiązywania wartościowych kontaktów. "Ten, wydawać by się mogło niepozorny, aspekt socjalizacyjny jest szczególnie ważny. Poznawanie osób, które mają podobne pasje i zainteresowania, otwiera drzwi do długotrwałych przyjaźni oraz współpracy w przyszłości. Wspólna pasja i wzajemna inspiracja są fundamentem naszego rozwoju, zarówno osobistego, jak i zawodowego” - mówi Konrad Grabowicz, dwukrotny laureat Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz zwycięzca XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.
Sukces nie rodzi się w próżni
Konrad Grabowicz jest obecnie jedną z kluczowych postaci w ogólnopolskiej inicjatywie edukacyjnej "Indeks w Kieszeni", która m.in. pomaga uczniom przygotowywać się do olimpiad przedmiotowych. Twórcy “Indeksu w Kieszeni” wychodzą z założenia, że byli olimpijczycy najlepiej rozumieją wyzwania, przed którymi stają obecni uczestnicy.
"Z radością obserwujemy sukcesy polskich uczestników Międzynarodowej Olimpiady Ekonomicznej! Wśród reprezentantów Polski znalazły się osoby, którym pomagaliśmy w procesie nauki. To łączenie sił i dzielenie się doświadczeniem jest kluczowe” - mówi Konrad Grabowicz.
Sukcesy uczestników olimpiad często nie wynikają wyłącznie z ich indywidualnych umiejętności, ale także z długotrwałym wsparciem i mentoringiem, które otrzymują od wcześniejszych laureatów i organizacji takich jak "Indeks w Kieszeni”. “Przygotowania do olimpiady to jak przygotowania do maratonu. Nie trzeba mieć doświadczenia, ale jeśli chcemy wystartować, warto zacząć przygotowania wcześniej, mieć dobrego trenera oraz motywację” - mówi Konrad Grabowicz.
Nie tylko rywalizacja, ale też współpraca
Finalnie, sukces naszych olimpijczyków to nie tylko ich osobista triumf, ale także dowód na to, że wspólnota olimpijska w Polsce ma silne podstawy. Inicjatywa "Indeks w Kieszeni" ma na celu nie tylko przygotowanie młodych ludzi do rywalizacji, ale również stworzenie środowiska, w którym będą mogli się rozwijać i wspierać nawzajem - bo każdy sukces jednego olimpijczyka zyskuje siłę, gdy jest dzielony i wspierany przez całą społeczność. Jedna z naszych byłych uczestniczek, po ukończeniu szkoły, dołączy do zespołu, by wspierać kolejne roczniki w zdobywaniu wiedzy i kompetencji związanych z ekonomią." - dodaje Konrad Grabowicz.
Konrad Grabowicz - zwycięzca XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, podwójny laureat Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz zwycięzca konkursu Wiedzy o Gospodarce organizowanego przez UMK w Toruniu, który dziś jest jednym z prowadzących kursy przygotowujące przyszłych olimpijczyków w ramach inicjatywy “Indeks w Kieszeni”.
Indeks w Kieszeni (www.indekswkieszeni.pl)- ogólnopolska inicjatywa edukacyjna, dzięki której uczniowie mogą przygotować się do olimpiad przedmiotowych, matur oraz egzaminu ósmoklasisty. Firma, która od ponad 10 lat odznacza się najwyższą skutecznością jeśli chodzi o przygotowywanie do olimpiad tematycznych w formie kursów stacjonarnych oraz e-learningowych.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.