Komunikaty PR

Eesti Energia zakłada na rynku nową firmę usługową Enefit Connect

2020-10-23  |  01:00
Biuro prasowe

Od 1 stycznia 2021 roku w Grupie Eesti Energia rozpocznie działalność nowa spółka usługowa Enefit Connect. Będzie zarządzać sieciami energetycznymi i dużą częścią sieci oświetlenia ulicznego w Estonii, budować sieć internetową, rozwijać sieć ładowania samochodów elektrycznych oraz oferować swoim klientom kolejne rozwiązania energetyczne oparte na nowoczesnych technologiach. Obecna spółka Elektrilevi będzie oferować jedynie regulowaną przez państwo budowę i obsługę sieci dystrybucji energii elektrycznej. Stworzenie nowej spółki nie przyniesie żadnych zmian dla klientów usług sieciowych Elektrilevi.

Celem tej zmiany jest wykorzystanie zalet regulowanej sieci dystrybucyjnej, przy jednoczesnym skorzystaniu z wartości dodanych usług opartych na nowoczesnych technologiach.

Elektrilevi będzie nadal oferować swoim klientom wysokiej jakości i przystępne cenowo usługi w zakresie dystrybucji energii elektrycznej, rozwijając swoją sieć z roku na rok, i czyniąc ją bardziej odporną na warunki atmosferyczne. Enefit Connect chce wprowadzać na rynek nowe, przydatne rozwiązania, które będą korzystne, zarówno dla klientów, jak i dla całego społeczeństwa. Dzięki tej zmianie możemy utrzymać i dodawać nowe produkty oraz usługi, oczekiwane przez klientów, a których regulowana spółka wkrótce nie byłaby w stanie zaoferować - wyjaśnił przyczyny powstania nowej firmy Hando Sutter, Prezes Zarządu Grupy Eesti Energia.

Jaanus Tiisvend, szef obecnej spółki sieciowej, zostanie Prezesem Zarządu Enefit Connect. W celu zapewnienia przejrzystości spółek, będą one miały odrębne rady nadzorcze. W ocenie Jaanusa Tiisvenda dotychczasowe osiągnięcia Elektrilevi dają powód do zadowolenia, ale potencjał niezależnej spółki będzie jeszcze większy.

Oprócz infrastruktury elektrycznej, Elektrilevi rozszerzyło swoją działalność o zarządzanie sieciami oświetlenia ulicznego, sieciami ładowania samochodów elektrycznych, siecią internetową oraz o świadczenie innych usług oczekiwanych przez klientów. Osiągnięta z tych działań synergia przełożyła się na spadek regulowanej ceny usługi dystrybucji energii o około 20 procent w porównaniu do poziomu sprzed 3 lat - powiedział Tiisvend i dodał: - W ramach nowej firmy będziemy mogli utrzymać i wzmacniać wypracowane efekty, oferując jednocześnie wiele innych nowych rozwiązań, których w ramach regulowanej sieci dystrybucji, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie moglibyśmy wprowadzić. Mowa na przykład o infrastrukturze do ładowania pojazdów elektrycznych obejmującej całą Estonię czy specjalnych rozwiązaniach opartych na technologii magazynowania, zapewniających bezpieczeństwo dostaw czy małe mikrosieci. Pozwalają one świadczyć usługi w lepszej cenie i oferować rozwiązania oparte na nowych technologiach, których poszukują klienci. Mamy kompetencje i możliwość oferowania ich na arenie międzynarodowej.

Eesti Energia jest obecna poza granicami Estonii za pośrednictwem spółki zależnej Enefit, działającej na polskim rynku od 2017 roku. Oferta Enefit w Polsce jest skierowana do klientów biznesowych i obejmuje zakup energii, a także rozwiązania oraz usługi energetyczne. Spółka operuje także na Łotwie, Litwie i w Finlandii.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja Biuro prasowe
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka BCC: Energetyka, podsumowanie roku
2024-12-28 | 12:30

BCC: Energetyka, podsumowanie roku

Transformacja polskiej energetyki przyśpieszyła w 2024 roku  – udział węgla w miksie energetycznym maleje, a odnawialne źródła energii zyskują na znaczeniu. Jednak szybkie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.