Ekologiczne rozwiązania SEGRO ponownie wśród Dobrych Praktyk
W tegorocznym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki” zostały wyróżnione dwie inicjatywy SEGRO wspierające środowisko – ule i hotele dla owadów oraz stacje ładowania dla samochodów elektrycznych i hybrydowych. Deweloper pojawił się w tym zestawieniu działań CSR już drugi rok z rzędu.
SEGRO, wiodący deweloper, zarządca oraz właściciel nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, troszcząc się o środowisko naturalne, jak również mając na uwadze rozwijający się trend elektromobilności, wyposażył w ładowarki do samochodów elektrycznych i hybryd prawie 90 proc. swoich parków logistycznych w Polsce.
Z kolei ule stanęły na terenie czterech parków: SEGRO Logistics Park Warsaw, Pruszków, SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki, SEGRO Logistics Park Gliwice oraz SEGRO Industrial Park Tychy i wprowadziło się do nich już ponad pół miliona pszczół. Wybór lokalizacji podyktowany był bliskością upraw – pszczoły zapylają aż 3/4 głównych roślin uprawnych. Według wstępnych szacunków, zamieszkujące parki SEGRO pszczoły mogą produkować nawet 200 kilogramów miodu rocznie.
Obie praktyki SEGRO zostały docenione przez FOB w obszarze „środowisko” – ule i hotele dla owadów w kategorii „bioróżnorodność” zakwalifikowano jako praktykę długoletnią, która w ubiegłym roku pojawiła się w zestawieniu po raz pierwszy, zaś stacje ładowania dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych opisano pierwszy raz w kategorii „ekoefektywność”.
SEGRO to jedyny deweloper i właściciel nieruchomości magazynowych, znajdujący się w zestawieniu wszystkich praktyk zgłoszonych przez 225 firm. Co więcej, w lutym 2021 roku firma uruchomiła program „Odpowiedzialne SEGRO”, opierający się na trzech długoterminowych priorytetach, do których należą: niska emisja dwutlenku węgla, inwestowanie w lokalne społeczności i rozwijanie talentów. Jednym z przykładów realizacji tych celów przez SEGRO są stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz ule i hotele dla owadów.– Cieszymy się, że aż dwa nasze ekologiczne projekty trafiły do zestawienia Dobrych Praktyk 2020. Zainstalowanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych oraz ulokowanie uli i hoteli dla owadów w parkach logistycznych SEGRO w Polsce to jedne z licznych inicjatyw naszej firmy w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Chcąc dywersyfikować spektrum działań w obszarze zrównoważonego rozwoju stawiamy na rozwiązania, które jednocześnie przynoszą korzyści środowisku naturalnemu, jak i naszym klientom, zarówno na poziomie ekonomicznym, jak i wizerunkowym – mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.
Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu wydawana od 2002 roku. Jest to coroczny przegląd aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR oraz podsumowanie najważniejszych kwestii związanych z odpowiedzialnym biznesem w Polsce.

Unijny cel klimatyczny do 2040 roku komentują organizacje pozarządowe

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta – polityka środowiskowa, dialog i role interesariuszy” - konferencja Rekopol
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.