Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce
Polski oddział Endress+Hauser rozszerzył swoją ofertę o działalność nowego laboratorium wzorcującego. Na podstawie posiadanej przez firmę akredytacji PCA nr AP 200 będą tam realizowane usługi w zakresie kalibracji przepływomierzy oraz przetworników ciśnienia i temperatury. Dla światowego lidera to kolejny krok w budowaniu z polskimi klientami kompleksowego partnerstwa w całym cyklu życia obsługiwanych procesów: od wsparcia przy projektowaniu obiektów i instalacji, przez dostarczenie oprzyrządowania, po utrzymanie i doradztwo w zakresie optymalizacji.
Nowe laboratorium zlokalizowano we wrocławskiej siedzibie Endress+Hauser i uroczyście uruchomiono 19 czerwca. Przyjmuje ono do kalibracji urządzenia pomiarowe zarówno własnej produkcji, jak i firm trzecich. Serwis techniczny każdorazowo przeprowadza także ogólną ocenę stanu aparatury oraz jej test funkcjonalny. Historia wzorcowań urządzeń jest rejestrowana i brana pod uwagę przy każdym następnym sprawdzeniu. Na tej podstawie, specjalista może zalecić skrócenie lub wydłużenie okresu pomiędzy kalibracjami, a także zalecić naprawę, zanim aparatura straci swoje zdolności do realizacji pomiaru.
– Przy realizacji wzorcowań konieczna jest nie tylko ogólna, ale także specjalistyczna wiedza techniczna, zwłaszcza metrologiczna. Ważne jest również umiejętne uwzględnianie szeregu zjawisk i czynników zewnętrznych, mających wpływ na wyniki wymagające dużych dokładności. To wszystko jest brane pod uwagę przy przyznawaniu akredytacji i możemy z satysfakcją stwierdzić, że w naszym laboratorium jest spełniane z zachowaniem najwyższych standardów – wyjaśnia Paweł Piaskowski, kierownik nowego laboratorium, i podkreśla: – Wzorcowanie urządzeń pomiarowych, oprócz wymogów obowiązujących regulacji prawnych, jest kluczowe także z punktu widzenia systemów zarządzania jakością. Wiarygodność pomiarów ma znaczenie nie tylko ze względów finansowych, ale także bezpieczeństwa. Nieodpowiednia kontrola poziomów ciśnienia, temperatury czy przepływu może powodować zagrożenie dla instalacji i przede wszystkim dla pracujących przy nich osób.
Uruchomienie laboratorium wzorcującego przez Endress+Hauser w istotny sposób uzupełnia ofertę serwisową firmy w zakresie kalibracji urządzeń. Jej elementem jest już m.in. jedyna na polskim rynku usługa wzorcowania przepływomierzy u klientów za pomocą mobilnej stacji kalibracyjnej, wykorzystującej przepływomierze wzorcowe o dokładności 0,05%.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję
Polscy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy coraz aktywniej uczestniczą w eksporcie. Dla nawet 100 tys. z nich sprzedaż zagraniczna jest dodatkowym obszarem działalności. Ekspansję międzynarodową ułatwia im rozwój e-commerce, dzięki któremu docierają do większej bazy klientów, dywersyfikują działalność i zwiększają jej opłacalność. Tylko na Amazon wartość eksportu polskich MŚP wyniosła w 2023 roku 4,7 mld zł. Taką działalność prowadziło 90 proc. obecnych w serwisie sprzedających.
Prawo
Waldemar Buda: Brakuje jasnej deklaracji w sprawie zajęcia się sprawą Mercosuru w tym półroczu. Nie są planowane też zmiany w Planie Migracyjnym
Europosłowie z opozycji krytykują wystąpienie Donalda Tuska przed Parlamentem Europejskim na temat planów polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. W ocenie polityków Prawa i Sprawiedliwości wśród priorytetów przedstawionych przez polski rząd brakuje akcentów istotnych dla naszego kraju. Szczególnie ważna według nich jest kwestia dotycząca planowanego porozumienia Unia Europejska – MERCOSUR i modyfikacja Paktu Migracyjnego.
Firma
Rynek danych dla sztucznej inteligencji rośnie w coraz szybszym tempie. Wyzwaniem jest ich przetwarzanie
Do 2032 roku obroty na rynku danych szkoleniowych dla sztucznej inteligencji zwiększą się ponad pięciokrotnie – wynika z prognoz Fortune Business Insights. Analitycy wskazują, że segmentami, w których dostęp do danych decyduje o przewadze konkurencyjnej, są IT i telekomunikacja, ale także handel detaliczny oraz medycyna. Źródeł i możliwości gromadzenia danych jest dziś bardzo dużo, w grę wchodzi nie tylko ich zakup, ale problemem jest wiedza, jakie konkretnie dane biznesowe są potrzebne i jak je skutecznie przetworzyć i zinterpretować.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.