Komunikaty PR

Arena.pl kontynuuje proces budowy grupy spółek wodorowych

2023-09-12  |  01:00
Biuro prasowe

Arena.pl jest w trakcie realizacji umowy inwestycyjnej, której celem jest przejęcie większościowego pakietu udziałów w hiPower Europe. Wczoraj Spółka podpisała przedwstępną umowę nabycia kolejnej spółki z obszaru zielonej energii – H2 Beskidy, która działa w zakresie  wytwarzania, dostarczania i magazynowania wodoru. Firma ta opracowała stacje wodorowe, które można zintegrować z istniejącymi stacjami benzynowymi lub wykorzystać jako indywidualne źródła zasilania dla domów i obiektów rolniczych.

Stacja wodorowa H2 Beskidy oferuje oszczędności i mobilność w porównaniu z tradycyjnymi stacjami tankowania wodoru. Zbudowana jest w formie kontenera wyposażonego w system sterowania i monitoringu, co zapewnia większą automatyzację i możliwość zdalnego nadzoru. Jednocześnie produkuje wodór o wysokiej czystości, wykorzystując wodę wodociągową oraz odnawialne źródła energii i minimalizuje straty wodoru podczas magazynowania.

- Zespół naukowców H2 Beskidy opracował własną stację wodorową, bazując na opatentowanej technologii elektrolizera do produkcji wodoru i tlenu, do którego produkcji i wykorzystania posiada licencje. Umożliwia to efektywny proces produkcji stacji wodorowych i dostosowanie ich do potrzeb odbiorców. – komentuje dr Jacek Gliniak, prezes hiPower Europe i współtwórca technologii wodorowych i ogniw paliwowych hiPower.

Przedwstępna umowa sprzedaży obejmuje 61,54 proc. udziałów H2 Beskidy Sp. z o.o. Cena za te udziały została ustalona na 932 tys. zł. Transakcja zostanie zrealizowana ze środków własnych lub finansowania dłużnego. Warunkiem realizacji umowy jest pozytywny wynik due dilligence oraz zarejestrowanie podwyższenia kapitału zakładowego Arena.pl, przeprowadzanego w związku z przejęciem większościowego pakietu udziałów w hiPower Europe Sp. z o.o.

- Produkt H2 Beskidy stanowi doskonałe dopełnienie oferty hiPower. Współpraca zespołów naukowych oraz sprzedażowych może przynieść daleko idące synergię pomiędzy naszymi firmami. – dodaje Mateusz Mynarski, wiceprezes H2 Beskidy.

hiPower Europe, jako pierwsza w Europie, rozpoczyna wdrażanie innowacyjnej technologii odzysku wodoru z gazów resztkowych, niedostępnej dotychczas na rynku europejskim. Firma posiada również zasilane metanolem ogniwa paliwowe do produkcji energii elektrycznej i ciepła oraz mobilne stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

- Stawiamy kolejny krok w stronę zielonej rewolucji, której ważnym elementem jest zwiększenie dostępu do zróżnicowanej oferty zrównoważonych źródeł energii. Co ważne, wszystkie nasze rozwiązania są unikalne i powstały na bazie opatentowanych technologii. - podsumowuje dr Jacek Gliniak.

H2 Beskidy opracowało unikalne stacje wodorowe, które wykorzystują opatentowaną technologię elektrolizera do produkcji wodoru i tlenu. Dzięki unikatowej konstrukcji elektrolizera produkt oferowany przez H2 Beskidy przewyższa tradycyjne elektrolizery m.in. poprzez mniejsze zużycie energii, wyższą wydajność, niższy koszt oraz produkcję wodoru o wysokiej czystości. System jest wysoce zautomatyzowany i może być zdalnie monitorowany, co zmniejsza potrzebę stałego nadzoru. Wytwarza wodór o wysokiej czystości bez emisji szkodliwych gazów i może magazynować energię elektryczną w postaci wodoru, zapewniając niezawodny system zasilania rezerwowego

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja Biuro prasowe
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka BCC: Energetyka, podsumowanie roku
2024-12-28 | 12:30

BCC: Energetyka, podsumowanie roku

Transformacja polskiej energetyki przyśpieszyła w 2024 roku  – udział węgla w miksie energetycznym maleje, a odnawialne źródła energii zyskują na znaczeniu. Jednak szybkie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.