Arena.pl kontynuuje proces budowy grupy spółek wodorowych

Arena.pl jest w trakcie realizacji umowy inwestycyjnej, której celem jest przejęcie większościowego pakietu udziałów w hiPower Europe. Wczoraj Spółka podpisała przedwstępną umowę nabycia kolejnej spółki z obszaru zielonej energii – H2 Beskidy, która działa w zakresie wytwarzania, dostarczania i magazynowania wodoru. Firma ta opracowała stacje wodorowe, które można zintegrować z istniejącymi stacjami benzynowymi lub wykorzystać jako indywidualne źródła zasilania dla domów i obiektów rolniczych.
Stacja wodorowa H2 Beskidy oferuje oszczędności i mobilność w porównaniu z tradycyjnymi stacjami tankowania wodoru. Zbudowana jest w formie kontenera wyposażonego w system sterowania i monitoringu, co zapewnia większą automatyzację i możliwość zdalnego nadzoru. Jednocześnie produkuje wodór o wysokiej czystości, wykorzystując wodę wodociągową oraz odnawialne źródła energii i minimalizuje straty wodoru podczas magazynowania.
- Zespół naukowców H2 Beskidy opracował własną stację wodorową, bazując na opatentowanej technologii elektrolizera do produkcji wodoru i tlenu, do którego produkcji i wykorzystania posiada licencje. Umożliwia to efektywny proces produkcji stacji wodorowych i dostosowanie ich do potrzeb odbiorców. – komentuje dr Jacek Gliniak, prezes hiPower Europe i współtwórca technologii wodorowych i ogniw paliwowych hiPower.
Przedwstępna umowa sprzedaży obejmuje 61,54 proc. udziałów H2 Beskidy Sp. z o.o. Cena za te udziały została ustalona na 932 tys. zł. Transakcja zostanie zrealizowana ze środków własnych lub finansowania dłużnego. Warunkiem realizacji umowy jest pozytywny wynik due dilligence oraz zarejestrowanie podwyższenia kapitału zakładowego Arena.pl, przeprowadzanego w związku z przejęciem większościowego pakietu udziałów w hiPower Europe Sp. z o.o.
- Produkt H2 Beskidy stanowi doskonałe dopełnienie oferty hiPower. Współpraca zespołów naukowych oraz sprzedażowych może przynieść daleko idące synergię pomiędzy naszymi firmami. – dodaje Mateusz Mynarski, wiceprezes H2 Beskidy.
hiPower Europe, jako pierwsza w Europie, rozpoczyna wdrażanie innowacyjnej technologii odzysku wodoru z gazów resztkowych, niedostępnej dotychczas na rynku europejskim. Firma posiada również zasilane metanolem ogniwa paliwowe do produkcji energii elektrycznej i ciepła oraz mobilne stacje ładowania pojazdów elektrycznych.
- Stawiamy kolejny krok w stronę zielonej rewolucji, której ważnym elementem jest zwiększenie dostępu do zróżnicowanej oferty zrównoważonych źródeł energii. Co ważne, wszystkie nasze rozwiązania są unikalne i powstały na bazie opatentowanych technologii. - podsumowuje dr Jacek Gliniak.
H2 Beskidy opracowało unikalne stacje wodorowe, które wykorzystują opatentowaną technologię elektrolizera do produkcji wodoru i tlenu. Dzięki unikatowej konstrukcji elektrolizera produkt oferowany przez H2 Beskidy przewyższa tradycyjne elektrolizery m.in. poprzez mniejsze zużycie energii, wyższą wydajność, niższy koszt oraz produkcję wodoru o wysokiej czystości. System jest wysoce zautomatyzowany i może być zdalnie monitorowany, co zmniejsza potrzebę stałego nadzoru. Wytwarza wodór o wysokiej czystości bez emisji szkodliwych gazów i może magazynować energię elektryczną w postaci wodoru, zapewniając niezawodny system zasilania rezerwowego

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.