cPPA, czyli stabilne ceny i przejrzyste warunki współpracy. Poznaj zalety zielon
To kolejna okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat zielonej energii, prognoz cen energii elektrycznej, a także narzędzi, które pozwolą zarówno małych, średnim, jak i dużym biznesom na optymalizację kosztów związanych z wydatkami na prąd.
Prelegent webinaru jest trzykrotnym laureatem nagrody TGE dla najlepszego tradera roku, licencjonowanym Brokerem Giełd Towarowych, uczestnikiem EPEX Spot, zwycięzcą ubiegłorocznej aukcji OZE z projektem największej farmy fotowoltaicznej Europy Środkowo-Wschodniej w pomorskim Zwartowie oraz prezesem Respect Energy - jedynej na polskim rynku spółki z branży OZE, która może się pochwalić całkowicie zielonym miksem energetycznym.
Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, jakie czynniki miały wpływ na wzrost ceny energii elektrycznej w 2021 roku oraz czy dotychczasowe trendy utrzymają się w długiej perspektywie. Ponadto, Sebastian Jabłoński poruszy kwestię możliwości zabezpieczenia cen m.in. za sprawą umów cPPA.
Według ekspertów taki typ kontraktu sprawdza się przede wszystkim w przypadku biznesów, które cenią sobie gwarancję zakupu energii bezpośrednio od wytwórcy ze stałą ceną w okresie trwania umowy (indeksowaną jedynie inflacją). Co więcej, cPPA to instrument pozwalający uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych.
Ponadto, każdy uczestnik webinaru ma możliwość zaproponowania własnych obszarów tematycznych w momencie rejestracji na wydarzenie.
Chcesz poznać więcej szczegółów? Wejdź na stronę wydarzenia na Facebooku, LinkedInie lub oficjalną witrynę webinaru, gdzie znajdziesz także formularz zgłoszeniowy.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.