Decathlon optymalizuje zużycie energii elektrycznej
Sescom rozpoczął realizację usługi Energy Management, czyli optymalizacji zużycia energii w 52 sklepach wielkopowierzchniowych należących do francuskiej sieci Decathlon. Poprawa efektywności energetycznej pozwala m.in. ograniczyć koszty działalności oraz zapewnić środki na nowe inwestycje. Taka polityka wpływa również na środowisko poprzez redukcję emisji CO2 i śladu węglowego. Sescom poprzez wprowadzanie projektów z zakresu efektywności energetycznej w 2021 roku zaoszczędził dla swoich klientów w sumie ponad 6.5 GWh energii.
Firma Sescom obsługuje około tysiąc obiektów w Polsce – od sklepów odzieżowych, poprzez super i hipermarkety, aż po stacje paliw.
– Z siecią Decathlon współpracujemy w zakresie optymalizacji zużycia energii w codziennych praktykach zespołu. Będziemy również optymalizować obiekty od strony regulacji i automatyzacji wyposażenia i instalacji znajdujących się w sklepach. Analizujemy wiele informacji m.in.: koszty mediów, zużycie mediów, dokumentację techniczną obiektów i na tej podstawie udzielamy konkretnych wskazówek, jak osiągnąć najlepszy efekt przy minimum nakładów inwestycyjnych. W sklepach Decathlon nie wykorzystujemy naszego autorskiego systemu telemetrycznego SES Control. Działamy na danych pozyskiwanych z systemu już istniejącego u klienta – mówi Paweł Trojanowski, Ekspert ds. Energy i Business Development Manager w Sescom S.A.
Obserwując rynek energetyczny, można spodziewać się, że w ciągu najbliższych lat ceny prądu będą nadal rosnąć. Oznacza to, że koszty związane z utrzymaniem obiektów będą stawały się coraz większym obciążeniem dla przedsiębiorców. Dlatego kwestia optymalizacji zużycia energii i oszczędności, jest obecnie niezwykle ważna.
– Energy Management to oferta usług, których celem jest zmniejszenie kosztów mediów nawet o kilkanaście procent, poprzez narzędzia i działania optymalizujące ich zużycie. Dedykowana jest ona przede wszystkim klientom sieciowym, którzy posiadają znaczną liczbę zbliżonych do siebie pod względem funkcjonalnym obiektów. Usługa pozwala na skuteczną optymalizację kosztów w obiektach naszych klientów, którym pomagamy dobrać optymalne taryfy, wprowadzamy i realizujemy polityki oszczędnościowe, rekomendujemy i przeprowadzamy usprawnienia oraz modernizacje infrastruktury technicznej – mówi Sławomir Habryt, prezes Sescom.
Optymalizacja energetyczna przynosi korzyści ekologiczne, wpływając na redukcję emisji CO2 i śladu węglowego. Stosowanie przez firmy rozwiązań przyjaznych środowisku, stają się wręcz wymogiem zarówno na rynku polskim, jak i światowym. Pomiary i monitorowanie zużycia energii elektrycznej to również dobry sposób zapobiegania awariom oraz weryfikacji efektywności urządzeń i ich harmonogramów prac.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.