Enefit rozwija swoją działalność w Polsce i otwiera nowe biuro na Śląsku

Enefit, spółka należąca do estońskiej grupy Eesti Energia, jednego z największych wytwórców energii elektrycznej w krajach bałtyckich, otworzył biuro sprzedaży w Katowicach. Nowy oddział jest odpowiedzią na rosnącą liczbę klientów z regionu śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego. W ostatnich miesiącach firma powiększyła także swój zespół w Warszawie.
Enefit w nowym oddziale zatrudni specjalistów do spraw sprzedaży, którzy będą zajmować się obsługą klientów biznesowych – zarówno tych z sektora MŚP, jak i dużych przedsiębiorstw. Biuro sprzedaży będzie oferować pełny zakres rozwiązań i usług energetycznych Enefit, w tym instalacje fotowoltaiczne oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Firma aktywnie prowadzi także rekrutację do nowego zespołu.
– Obserwujemy duże zainteresowanie naszymi usługami w południowym regionie Polski, dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć drugi oddział Enefit w kraju i zbudować zespół specjalistów dedykowanych tylko dla tego obszaru. Dzięki temu będziemy mogli aktywniej reagować na potrzeby naszych klientów, a także sprawniej pozyskiwać nowych – tłumaczy Maciej Kowalski, Dyrektor Zarządzający Enefit w Polsce i dodaje: – Chcemy rozwijać rynek inteligentnych usług energetycznych, oferując „zielone rozwiązania” dla naszych klientów i wspierać ich w dążeniu do zeroemisyjności.
Enefit na potrzeby nowego zespołu wynajął przestrzeń biurową w biurowcu Face2Face przy ulicy Żelaznej w Katowicach. Do dyspozycji pracowników będą salki konferencyjne oraz część rekreacyjna. Zlokalizowany w rozwijającej się dzielnicy Katowic budynek, zapewnia dostępność komunikacyjną z pozostałymi aglomeracjami regionu, co było atutem dla zespołu skupiającego swoją działalność nie tylko na województwie śląskim.
– Nasz zespół w Katowicach będzie obsługiwał klientów z regionu śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego. Nie ograniczamy się jednak tylko do tych obszarów Polski. W ostatnich miesiącach zwiększyliśmy zatrudnienie w zespołach w Warszawie, a także przeprowadziliśmy się do nowego biura. W planach mamy również otworzenie kolejnych oddziałów w innych aglomeracjach w kraju – dodaje Maciej Kowalski.
Enefit należy do estońskiej państwowej grupy energetycznej Eesti Energia – jednego z największych producentów energii w krajach bałtyckich. Nad Wisłą jest obecny od 2016 roku, działa też na Łotwie, Litwie i w Finlandii. Spółka Enefit to profesjonalny partner dla klientów biznesowych w zakresie zakupu energii oraz rozwiązań energetycznych. W Polsce Enefit oferuje również usługi zwiększające efektywność energetyczną, które pozwalają na redukcję kosztów stałych w firmach. Są to m.in. rozwiązania inteligentnych instalacji oświetleniowych dla budynków, audyt efektywności energetycznej oraz sprzedaż fotowoltaiki.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.